Tipy do záhrady

Rastliny absorbujúce vlhkosť. 5 Izbové rastliny

Rastliny absorbujúce vlhkosť. 5 Izbové rastliny
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Existujú rastliny, ktoré absorbujú vlhkosť zvnútra domov, zo steny, z miestnosti alebo z akéhokoľvek iného priestoru. Je známe, že príliš vysoká relatívna vlhkosť v miestnosti nie je práve to, čo potrebujeme pre zdravé prostredie.

rastliny absorbujúce vlhkosť

Nielenže je to otravné a sťažuje nám to dýchanie, ale podporuje to rast plesní na stenách a mnohé nepríjemnosti, ktoré ovplyvňujú naše zdravie. Máme však prostriedok, ktorý vám pomôže zbaviť sa tejto nepríjemnosti: izbové rastliny pohlcujúce vlhkosť.

Mať doma rastliny je vždy dobrá voľba, vďaka čomu dokážeme nielen dodať prirodzenejší nádych nášmu domovu a zlepšiť náladu, ale aj mnohým rastlinám, ktoré si môžeme dať domov Môžu nám pomôcť dosiahnuť zdravšie a príjemnejšie prostredie v našom každodennom živote. Od rastlín, ktoré nám pomáhajú odpudzovať komáre a vyhýbať sa im doma, až po rastliny, ktoré absorbujú vlhkosť, ktoré nám pomáhajú znižovať nadmernú vlhkosť v prostredí, ako sú tie, ktoré vám ukážeme v tomto článku.

Top 5 z najlepších rastlín, ktoré absorbujú vlhkosť doma

Teraz sa pozrime na našich 5 najlepších izbových rastlín absorbujúcich vlhkosť.

1. Spathiphyllum

rastliny na vlhkosť

Je to rastlina, ktorá miluje vlhkosť v pôde a vzduchu. Aby teda táto rastlina dobre rástla, potrebuje vlhké prostredie. Absorbuje vodnú paru pre svoje vnútorné fyziologické procesy. Nepochybne jedna z najlepších izbových rastlín, ktoré absorbujú vlhkosť.

2. Chamaedorea

rastliny, ktoré absorbujú vlhkosť v miestnosti

Je to trpasličí palma, ktorá prežíva vo vlhkých a slnečných oblastiach. Keď úroveň vlhkosti klesne, môže prežiť v zatienených oblastiach miestnosti. Táto rastlina chce vlhkosť viac než čokoľvek (dokonca viac ako svetlo), a preto je jednou z najviac odporúčaných rastlín absorbujúcich vlhkosť.

3. Ivy (Hedera)

izbové rastliny, ktoré absorbujú vlhkosť

Rastlina, ktorú bežne dávame do závesných kvetináčov. Ale je dobré ho zavesiť na vyššiu plochu v miestnosti. Môžeme tak eliminovať riziko vzniku plesní. Hneď ako ho postavíte, brečtan dokáže okamžite absorbovať vodnú paru, ktorá stúpa k stropu, najteplejšiemu a najvlhkejšiemu miestu v dome.

4. Fern

rastliny, ktoré absorbujú vlhkosť zo steny

Ďalšia z rastlín, ktorá absorbuje prebytočnú vlhkosť zo vzduchu a je výborným regulátorom. Keď máte v problémovej miestnosti iba 1 takúto rastlinu, môžete si byť istí, že si udrží vyváženú úroveň vlhkosti.

5. Tillandsia

rastliny absorbujú vlhkosť

Je to epifytická rastlina, ktorá nemá koreň, konkrétne vo svojom prirodzenom prostredí, kde rastie na stromoch a má vzdušné korene, na rozdiel od bežných rastlín. Živí sa vodou a živinami, ktoré sú absorbované vzduchom. Je ideálny pre každú miestnosť s vysokou úrovňou vlhkosti.

Ak vo vašom dome alebo v dome niekoho, koho poznáte majú doma problém tohto typu dáte im jeden z týchto rastliny, ktoré absorbujú vlhkosť, budú darčekom, za ktorý budú večne vďační a aj keď žijú ďaleko, vždy im môžeme domov poslať košíky rastlín a prekvapiť ich pri každej príležitosti darovaním prírodných rastlín.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

rastliny absorbujúce vlhkosť

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: