Tipy do záhrady

5 izbových rastlín, ktoré nezabiješ

5 izbových rastlín, ktoré nezabiješ
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Napriek našim najušľachtilejším pokusom je pre niektorých z nás jednoduchšie udržať skalu pri živote ako izbové rastliny. Od priveľa slnečného svetla až po nedostatočnú drenáž potrebujeme malú radu odborníka, aby sme udržali naše rastliny nažive, preto sme v tomto článku zostavili 5 rastlín, ktoré nie je možné zabiť, aby ste ich mali v dome, ideálne na začatie a rozveselenie.

Päť vybraných izbových rastlín je silných, odolných a predovšetkým sa prispôsobia takmer všetkým zvláštnostiam vášho domova, s ktorými nebudete mať problém a nebudú to rastliny, ktoré uvidíte umierať bez ohľadu na to koľko na nich zabudnete.

Pothos ( Epipremnum aureum )

Potho, tiež známy ako Diablov brečtan, môže prosperovať v širokej škále prostredí a svetelných podmienok. Pothos nemá rád priame slnečné svetlo, ale je všestranný, pretože môže rásť vo vode alebo v suchej pôde. Keďže rastlina znáša slabé svetlo, je ideálnym spoločníkom do kancelárie alebo domácnosti. A nie je to tak, že vám navrhujeme ignorovať vašu domácu vegetáciu, ale potho zvyčajne pokračuje v presadzovaní nového rastu, aj keď zažije určité zanedbanie. Veľmi ľahko sa reprodukuje aj vodou.

Sansevieria (svokrin jazyk)

Sansevieria, ktorá je ideálna do najtemnejších kútov vášho domova, neprekáža slabému svetlu a uprednostňuje pobyt na suchšej strane.„Zvyk vzpriameného architektonického rastu dodá každému priestoru svieži konštrukčný prvok“ je ideálna rastlina na čistenie vzduchu v interiéri v domácnosti alebo kancelárii. Sansevieria, prezývaná „hadia rastlina“ alebo „svokrin jazyk“ pre svoje hadovité listy a ostré špičky, je odolná a veľmi ľahko sa pestuje.

Sukulenty

Sukulenty vyžadujú minimálnu pozornosť, pretože zadržiavajú vodu. Často sa predávajú v menších kvetináčoch, sú tiež ideálnou voľbou na parapet alebo kancelársky stôl, na ktorý dopadá veľa slnečného svetla. "Najlepší spôsob, ako sa o sukulenty postarať, je zaliať ich striedmo niekoľkokrát za mesiac a umiestniť ich do voľnej, hrudkovitej zeminy." Okrem toho nič iné nepotrebujú, takže uvidíte, ako vaše rastliny rastú bez straty listu. Ľahko sa rozmnožujú aj listami, takže budete mať rastliny na rozdávanie alebo ich umiestnite do iných priestorov miestnosti.Môžete dokonca vytvoriť vertikálne obrázky na zavesenie na steny.

Pokojová ľalia (Spathiphyllum)

Spathiphyllum, častejšie nazývaná mierová ľalia, je vždyzelená rastlina, ktorá sa ľahko pestuje, pretože na prežitie nepotrebuje veľa vody ani svetla. V skutočnosti to funguje najlepšie v najtemnejších oblastiach vášho domova. Keď ľalia kvitne, vytvára biely kvet podobný listu a rastlina často symbolizuje nádej a obnovu. Kvety mierovej ľalie pripomínajú kala a zvyčajne kvitnú na jar až dva mesiace.

Rastlina ZZ ( Zamioculcas )

Populárna a dostupná tropická rastlina ZZ pochádza z Afriky, kde sa jej darí v horúčavách púšte.Najfascinujúcejšie na tom môže byť, že akceptujete veľmi málo svetla a dokážete sa na chvíľu zaobísť bez vody, že štúdia NASA z roku 1984 ukázala, že dokáže odstrániť toxíny zo vzduchu. Technicky považovaná za sukulentnú, rastlina ZZ má bohaté voskové listy. Stačí ju zalievať každé tri alebo štyri týždne.

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a povzbudia vás, aby ste mali zelenší a prirodzenejší domov s týmito rastlinami, ktoré sa nedajú zabiť.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: