Životné prostredie

Mini veterná turbína, ktorá poháňa váš dom elektrinou za cenu iPhonu

Mini veterná turbína, ktorá poháňa váš dom elektrinou za cenu iPhonu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Avant Garde Innovations, indický startup, vyvinul revolučný systém, ktorý sa zameriava na generáciu čistej, udržateľnej a cenovo dostupnej elektrickej energie akýkoľvek rozpočet, akokoľvek obmedzené. Používajú vzduch ako kľúčový prvok a veterná turbína je zodpovedná za výrobu až 5 kWh elektriny za deň, pričom model sotva presahuje 3 metre v priemere a Nepresahuje US 899 $, čo je ešte menej ako cena niektorých špičkových smartfónov.

Iniciatíva s názvom Avatar, ktorú vymysleli bratia Anoop a Arun George, zakladatelia startupu, je motivovaná priniesť elektrinu miliónom ľudí, ktorí v súčasnosti nemajú prístup ku klasickej elektrine. Dosiahnuť, aby si mohli užívať čistú a lacnú energiu, ktorá je schopná dodávať ju počas celého roka.

Okrem daného modelu spoločnosť predáva aj väčšie modely, ako napríklad model s priemerom 4,26 m a vážiaci menej ako 90 kilogramov, ktorý je schopný poskytnúť 15 kWh za deň , s cenou 2430 USD. Zatiaľ čo jeho najväčší model dokáže vyrobiť až 25 kWh s priemerom 4,87 m.

Vymysleli vodné čerpadlo, ktoré funguje bez elektriny

Výhody a fakty veternej turbíny Barata

Jeho výroba poskytuje životnosťživotnosť až 20 rokov, takže milióny ľudí budú môcť znížiť svoje náklady a spotrebúvať čistú energiu po dlhú dobu. Pilotný projekt, pomocou ktorého merali a demonštrovali jeho výkon, sa nachádzal v kostole, kde jeho 72 kilogramová hmotnosť umožnila zásobovať budovu energiou počas celého roka.

Konštrukcia samotnej turbíny bola navrhnutá tak, aby sa prispôsobila prúdeniu vzduchu prichádzajúceho z okolia, čo umožňuje maximalizovať výkon a získať čo najväčšie množstvo elektriny, aj keď nesmieme zabúdať na podmienky počasia v ktorej sa nachádzame.

Samotný startup odporúča brať do úvahy faktory ako miesto, kde bude inštalovaný, ako aj údaje o hustote vetra v danej oblasti a pôdnych podmienkach, kam pôjdu jeho kotvy.Aby bolo možné získať týchto 5 kWh energie za deň, bolo stanovené, že turbína musí dostať rýchlosť vetra nie menšiu ako 5,5 m/s Avšak toto nový model udržateľnej a čistej energie priniesol revolúciu v jeho krajine, ako aj v mnohých iných, kde zdroje a potreby obyvateľstva niekedy nie sú splnené kvôli nedostatku prostriedkov.

Hovoríme o realizovanom projekte, udržateľnom modeli a veternej turbíne, ktorá môže zmeniť koncept spotreby elektriny, ktorý v súčasnosti poznáme. Dôvody, prečo tento sľubný startup získal v Indii množstvo ocenení a považuje sa za jednu z najlepších iniciatív v oblasti čistej energie v súčasnosti.

Necháme vám video, na ktorom samotná spoločnosť ukazuje všetky výhody tejto čistej a obnoviteľnej energie za najlepšiu cenu!

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a my všetci dosiahneme čistejšie životné prostredie a udržateľnejšiu energiu na ochranu našej planéty a životného prostredia

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: