Životné prostredie

Vymyslite vodné čerpadlo, ktoré funguje bez elektriny

Vymyslite vodné čerpadlo, ktoré funguje bez elektriny
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

V mnohých častiach planéty, najmä v rozvojových krajinách, stále nemajú dostatočnú elektrickú alebo hydraulickú infraštruktúru na úplný rozvoj plodín, v týchto regiónoch je veľa miestnych farmárov nútených dopravovať vodu ručne aby bolo možné zavlažovať polia s obilím a mať tak primeraný rozvoj.

Tieto obmedzenia znamenajú, že množstvo ornej pôdy, ako aj kvalita alebo kvantita úrody je znížená alebo obmedzená na túto tvrdú prácu farmárov alebo rodinných príslušníkov, ktorí vidia, ako väčšinu času musia závisí od vzácnych dažďov alebo straty dlhých dní pri preprave vody.To sa okrem iného premieta do oveľa vyšších cien pre miestne obyvateľstvo, hladomoru a samozrejme zníženej kúpnej sily.

Vďaka úsiliu mladého muža sa však mnohé z týchto prípadov mohli zmeniť odovzdaním kľúča vodnej pumpe s názvom Barsha , čo je okrem iných zvláštností čerpadlo na odsávanie vody, ktoré na svoju činnosť nepotrebuje elektrinu.

hydraulické čerpadlo -

Tento mladý muž, Pratap Thapa študent inžinierstva nepálskeho pôvodu, študoval jeden rok svojej kariéry na jednej z najlepších univerzít v Holandsko, kde objavil spôsob, ako využiť výhody a navrhnúť čerpadlo, ktoré by neskôr uviedol do prevádzky, čerpadlo bez fosílnych palív alebo elektriny, ideálne pre jeho rodný región a mnohé regióny planéty.

Toto čerpadlo nepoháňa nič viac a nič menej ako sila prúdu tam, kde je nainštalované, môže byť inštalované vo veľkých a hlbokých riekach, ale aj v potokoch alebo kanáloch, jedinou požiadavkou je, aby čerpadlo sa nainštaluje tam, kde sú vodné toky, ale zďaleka to nie je čerpadlo, ktoré by sme mohli použiť primitívnejšími spôsobmi, je to čerpadlo schopné prečerpať 45 000 litrov za deň, 20 metrov vysoké a až 2 km vzdialené, navyše neznečisťuje . Umožňuje nám ušetriť až 70 % nákladov na zavlažovanie a podstatne zlepšiť kvalitu a množstvo plodín. V nasledujúcom videu môžete vidieť čerpadlo v prevádzke.

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a pomôžu nám všetkým mať udržateľnejšiu planétu.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: