Tipy do záhrady

Kozmetika s nulovým odpadom

Kozmetika s nulovým odpadom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Prestali ste sa niekedy zamýšľať nad ekologickou stopou kozmetických výrobkov, ktoré používate každý deň? Každý rok sa na celom svete vyrobí 500 miliónov ton plastov a odhaduje sa, že do roku 2050 budú oceány obsahovať viac plastov ako rýb, pretože plasty… nezmiznú!

Zníženie spotreby plastov v našom každodennom živote je jednoduchšie, než si myslíme, a veľmi pozitívne pre svet okolo nás.

Čo je to hnutie „zero waste“?

Je to trend, ktorý presadzuje, že spotreba nemá žiadny vplyv na planétu, ani na rastlinný a živočíšny ekosystém. Je to hnutie, ktoré vyhlasuje vojnu plastom, hlavnej príčine vysokého znečistenia oceánov a morí.

Byť „nulovým odpadom“ je spôsob života a filozofia, ktorá nás vedie k znižovaniu odpadu a zaručeniu trvalej udržateľnosti planéty. To znamená dať veciam druhú šancu a vážiť si nákup tých produktov, ktoré skutočne potrebujeme, a nenechať sa uniesť reklamou alebo masovým konzumom.

Dôvody, prečo sa pripojiť k prírodnej kozmetike „nulový odpad“

Používanie prírodnej, ekologickej kozmetiky bez plastov by malo byť spoločným účelom pre všetkých. Dnes vám dáme dôvody, prečo sa pripojiť k tomuto trendu:

  • Jeho obal je udržateľný a recyklovateľný Okrem ekologických obalov existuje veľa spoločností, ktoré vsádzajú na obaly vyrobené z organického odpadu alebo udržateľné materiálov. Iní si to vyberú vo forme tuhej tyčinky, ako napríklad Dr.Tree, rad certifikovanej prírodnej kozmetiky pre celú rodinu, ktorá sa k tomuto trendu pridala uvedením 3 rôznych druhov organického tuhého šampónu, určeného pre každú potrebu vlasov. :Výživa, časté používanie a sila

Sú 2 v 1, čisté a v dobrom stave, obsahujú Ecocert® certifikované zložky COSMOS, vydržia 75 až 90 praní a sú vyrobené ručne. Ich obaly sú udržateľné a recyklovateľné, keďže sú vyrobené z materiálu FSC, ktorý zaručuje trvalú udržateľnosť lesov. Okrem toho každá tyčinka organického tuhého šampónu zodpovedá trom 300 ml fľašiam tekutého šampónu, čo tiež znižuje množstvo plastov používaných na tieto nádoby. Bezpochyby je to najlepšia alternatíva starostlivosti o vlasy bez obetovania dermatologickej kvality!

  • Obsahujú prírodné zložky. Z rastlín, kvetov, plodov lesa a semien. Kto nepoužil mandľový olej na zvlhčenie tela? Rastliny obsahujú terapeutické vlastnosti, vďaka ktorým je prírodná kozmetika účinná aj pri tej najcitlivejšej pokožke.Príklad Olej z ryžových otrúb, obsiahnutý v tuhom šampóne Ecocert® COSMOS FORTALEZA 2 v 1 od Dr.Tree, bohatý koncentrát fytonutrientov, vitamínov E a B , minerály, antioxidanty a CoQ10, ktoré energizujú, hydratujú a chránia vlasy a vlasovú pokožku pokrokovým spôsobom.
  • Je ekologický a neznečisťuje. Tento typ prírodnej kozmetiky bez zvyškov využíva aktívne zložky extrahované z prírody pomocou techník, ktoré menia aktíva alebo ich kontaminujú. Existujú rôzne značky, ktoré pestujú svoje vlastné suroviny a v mnohých prípadoch sa dokonca uchyľujú k obnoviteľnej energii. V prípade menších značiek môžu byť vyrobené ručne a ručne. Rad prírodnej kozmetiky Tree obsahuje 99 % zložiek prírodného pôvodu. Okrem toho predpisy Ecocert COSMOS nepovoľujú používanie transgénnych látok, parabénov, fenoxybenolu, silikónov či parfumov a syntetických farbív a zložiek živočíšneho pôvodu, čo je pečať, ktorá spotrebiteľovi zaručuje, že výrobok je najudržateľnejší na trhu.

  • Obsahujú vyššie percento účinných látok. Keď si na pokožku aplikujeme produkty bohaté na rastlinné výťažky, poskytujú nám širokú škálu aktívnych molekúl, ktoré synergicky reagujú na pokožke, vďaka čomu každá z nich vykonáva špecifickú funkciu. Preto budú výsledky oveľa rýchlejšie a efektívnejšie.

Osvojenie si zdravých a udržateľných hygienických a kozmetických návykov môže zachrániť planétu! Ako vidíte, už to nie je o moci, ale skôr o túžbe zmeniť naše rutiny. Čo ešte potrebujete, aby ste sa pridali k tomuto trendu?

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: