Životné prostredie

Vytvárajte jedlá z banánových listov, ktoré sa rozložia za 60 dní

Vytvárajte jedlá z banánových listov, ktoré sa rozložia za 60 dní
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Na zníženie znečistenia životného prostredia, ktorým planéta trpí, sú potrebné nápady a iniciatíva, ako napríklad tá, ktorú demonštrovala táto skupina mladých Peruáncov, ktorí sú schopní vytvoriť model na výrobu a opätovné použitie organických produkty, ktoré umožňujú prípravu jedál z banánových listov.

Prvky ako Tecnopor a iné ropné deriváty okrem toho, že sú škodlivé pre zdravie ľudí, znečisťujú životné prostredie a predstavujú vážny problém pre mnohé druhy.Akoby to nestačilo, niektorým z týchto plastov, ktoré tak bežne vídať, trvá až 500 rokov, kým sa rozložia, čo znamená nevyhnutnú zmenu mentality smerom k pozícii ktorý oveľa viac rešpektuje životné prostredie, rovnako ako to urobili s týmto projektom.

Bio Plant, projekt, ktorý dúfa, že dosiahne veľký vplyv na životné prostredie

V Peru aj na zvyšku planéty. Jednoduchosť a rýchlosť, s akou dokážu pripraviť pokrmy z týchto organických a odvodených materiálov, ako je papier a celulóza, umožňuje ich model udržateľnosti implementovať v mnohých oblastiach a podnikoch, ktoré sú už zlatou baňou pre mnohé spoločnosti. ich dvere.

Tento biologicky odbúrateľný model umožňuje doštičke prirodzenú degradáciu len za 60 dní, čím sa predchádza hromadeniu odpadu a jeho vplyvu na životné prostredie.Josué Soto je viditeľným šéfom peruánskeho projektu, o ktorom tvrdí, že už uzavrel rôzne dohody s producentmi z Amazónie, ktorí im poskytujú zásoby a potrebné straty pri pestovaní banánov na uskutočnenie ich transformácie.

Mnohé podniky a iniciatívy sa už mobilizujú a pridávajú

Prekvapivá správa o výrobe týchto biologicky odbúrateľných platní otvorila dvere spoločnosti Bio Plant, ktorá už získava stroje, ako je dierovací a lisovací stroj, pričom v súčasnosti dokáže vyrobiť množstvo takmer 50 000 platní na mesiac, nie zanedbateľné číslo.

Podľa slov Josué Sota ide o to, aby sme tieto produkty začali ponúkať bioreštauráciám a obchodom, aby sme zhodnotili ich vplyv a prijatie v spoločnosti, aby sa v blízkej budúcnosti prax Môže sa rozšíriť na väčšinu obyvateľstva bez ohľadu na sektor alebo službu, v ktorej sa nachádzajú.

10 spôsobov, ako využiť banánové šupky v záhrade

Iniciatívy ako tieto sú to, čo spoločnosť potrebuje, s mladými ľuďmi plnými nápadov a vedomostí schopných vyvinúť alternatívy k súčasným prvkom a systémom, ktoré sú také znečisťujúce a škodlivé pre naše zdravie. Tento inovatívny proces premeny a opätovného použitia produktov nepochybne spôsobí, že úroveň kontaminácie bude naďalej rásť. Teraz je len otázkou času, kedy bude táto iniciatíva známa na celej planéte.

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú k lepšiemu svetu a že nám všetkým spoločne záleží o trochu viac na životnom prostredí.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: