D I Y

Pasívne alebo pasívne domy, pretože sú najefektívnejšie

Pasívne alebo pasívne domy, pretože sú najefektívnejšie
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Koncept Passhivaus je jedným z výrazov, ktorý sa v priebehu rokov stal populárnejším. Vznikla v Nemecku v roku 1991 a odvtedy sa stala celosvetovým štandardom pre stavebníctvo, tým najexkluzívnejším, ak to, čo hľadáme, je spojiť udržateľnosť a pohodlie v spôsobe, akým staviame naše domovy.

Zvýšenie kvality života v interiéri musí zabezpečiť minimálnu spotrebu energie bez prekročenia 15 kWh na meter štvorcový za rok.Inými slovami, pasívne domy alebo Passhivaus sú novým spôsobom navrhovania a výstavby trvalo udržateľných domov, ktoré ponúkajú maximálny komfort s celkovou energetickou účinnosťou.

Jeho konštrukcia zahŕňa predpokladanie návratných nákladov v budúcnosti

Hoci ich spájame s minimalistickým a inovatívnym dizajnom, ich estetika nie je taká dôležitá, ako by mala poskytnúť izolácia pasívneho domu. Je to kvalita budovy, ktorá určí súlad alebo nesúlad s týmto populárnym a rešpektovaným štandardom pre životné prostredie.

Ekologické domy za menej ako 200 eur - Superadobe

Pasívny dom sústreďuje všetko inžinierstvo vo svojej štruktúre na dosiahnutie lepšieho výkonu vďaka použitým materiálom a technikám. Aj keď sa to môže zdať inovatívne, táto norma by mala platiť pre všetky konštrukcie, avšak štandard Passhivaus je exkluzívna certifikácia, ktorú nie je ľahké získať.

Passhivaus vám umožňuje získať kvalitu života v plne udržateľnom dome

Hoci je pravda, že rozpočet na ich výstavbu je vyšší ako pri konvenčnom spôsobe výstavby budov, táto investícia sa amortizuje vďaka zníženiu až o 75 % požiadavky na chladenie a vykurovanie požadované pasívnym domom, ako je tento. Doplnenie zostávajúcej energie pomocou obnoviteľných zdrojov energie, ako je solárna, geotermálna alebo aerotermálna.

Na dosiahnutie tejto efektívnosti a certifikácie, ktorá je dnes taká vzácna, sú pasívne domy alebo Passhivaus vyrábané z kvalitných materiálov, ktoré umožňujú kompletnú tepelnú izoláciu, ako aj ďalšie kľúčové body, ktoré rozhodujú o ich tesnosti a údržbe teploty vo vnútri domu. To sa dá dosiahnuť len dodržiavaním a plnením série základných požiadaviek.

Štandard Passhivaus riadený 5 princípmi

Okrem využitia a optimalizácie energie sa pasívne domy vyznačujú tým, že spĺňajú 5 kľúčových bodov, ktoré im umožnia získať certifikáciu Passhivaus, štandard umožňujúci jednu z najlepších foriem udržateľnej výstavby v súčasnosti .

  • Dokonalá tepelná izolácia. Nie je určená na izoláciu úplne, ale vyvážene, aby jej systémy orientácie a pasívneho vetrania v lete odvádzali teplo a v zime zabraňovali teplotným stratám.
  • Prémiové dvere a výhody. Dvojité alebo trojité sklo a inertné plyny medzi vrstvami. Týmto spôsobom je možné zabrániť únikom a nadmerným teplotám.
  • Odstránené tepelné mosty Bežné tesárske práce môžu spôsobiť zmeny z jedného materiálu na druhý, ako aj spoje a siroty alebo vyššiu koncentráciu materiálu, spôsobiť zvýšenie alebo stratu teplôt spôsobenú touto malou homogenitou v konštrukcii.
  • Vzduchotesnosť. Tlakové skúšky sa vykonávajú s ohľadom na vonkajšok, aby sa overilo, že sa vymení menej ako 0,6 vzduchu za hodinu.
  • Dokonalé vetranie. Čistenie vzduchu, schopnosť recirkulácie a zabránenie vstupu nečistôt. Ďalšia povinná podmienka na získanie certifikácie Passhivaus.

Dom, ktorý si zachováva tie najlepšie vlastnosti vo vnútri, optimalizuje svoje zdroje na maximum, zatiaľ čo jeho exteriér poskytuje udržateľnosť a podporuje rešpekt k životnému prostrediu. Môžete požiadať o niečo viac? Certifikácia Passhivaus je jedným z najžiadanejších stavebných trendov posledných rokov, kde nám vďaka svojim kvalitám umožňuje ponúknuť vo vnútri neporovnateľnú kvalitu života.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: