Agroekológia

Zasaďte v marci: Sprievodca začiatkom jari.

Zasaďte v marci: Sprievodca začiatkom jari.
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Výsadba v marci: Sprievodca správnym začiatkom jari.

Brrr! V marci je zima, no najhoršia zima je už za nami. Ak máte chuť vyjsť na záhradu, tak ako my, nie je príliš skoro na zasadenie zeleniny.

Prvým krokom je uistiť sa, že zasadíte správne semená v správnom čase. Ak ste v záhradníctve noví alebo si nie ste istí, čo si tento mesiac kúpiť alebo zasadiť, môžeme vám pomôcť.

Skontrolujte, či je pôda dostatočne teplá, aby semená mohli vyklíčiť.Najlepšou možnosťou by bol kompostový teplomer. Ak pôda nie je dostatočne teplá, semená budú hniť alebo len tak sedieť, kým pôda nebude dostatočne teplá, aby mohli rásť.

Ak cestujete späť v čase, pozrite si článok o výsadbe vo februári!

Potom pripravte pôdu a pridajte doplnky (kompost, prírodné hnojivo atď.). A začnime!

Tento sprievodca výsadbou obsahuje 11 zeleniny, ktorú môžete zasadiť v marci, aby ste toto leto mali veľkú úrodu.

Vysádzajte týchto 11 zeleniny v marci a užite si lahodnú úrodu. Zahŕňa odporúčané odrody a tipy na pestovanie.

Zeler

Ak si myslíte, že nikdy nemôžete použiť celú hlavu zeleru z obchodu, možno si myslíte, že jeho pestovanie je zbytočné. Ak pestujete zeler v záhrade, môžete si zozbierať jednotlivé stonky podľa potreby s úžasnou chuťou.

Odrody: Našou obľúbenou odrodou je zeler Utah, čo je váš klasický štandardný typ zeleru.

Pestovanie: Semien zeleru začnite doma najmenej 8 až 10 týždňov pred posledným mrazom vo vašej oblasti.

Recepty: Vyskúšajte tento tradičný recept na namáčanie (alebo plnku) kukuričného chleba s domácim zelerom. Chuť je úžasná!

Mrkva

10 druhov zeleniny na výsadbu vo februári

Mrkva je klasika do záhrady. Pestujú sa pomerne ľahko, pokiaľ máte kyprú piesočnatú pôdu. Môžete jesť zelenú a korene, takže je to zelenina 2 v 1.

Odrody: Existuje mnoho rôznych tvarov, druhov a dokonca aj farieb mrkvy, ktoré môžete pestovať. Je zábavné vyberať – vaše deti budú pravdepodobne chcieť vyskúšať niekoľko rôznych typov. Náš obľúbený je Short Stuff Chantenay.

Pestovanie: Mrkva má rada kyprú pôdu a stálu vlhkosť a môže sa pestovať dokonca aj v nádobách. Kompletný sprievodca pestovaním mrkvy

Recepty: Vyskúšajte našu revitalizujúcu mrkvovú šťavu. Každý to miluje!

Zelené fazule

V našej záhrade sme zasadili veľa rôznych druhov zelenej fazuľky a fazule a páčia sa mi ploché zelené fazuľky, sú jemné a sladké, takže neskončíte s múčnymi, hrudkovitými fazuľkami.

Odrody: Mám veľký úspech s fazuľou Renee's Garden Emerite Filet.

Výsadba: Fazuľa sa zvyčajne seje priamo v záhrade. Fazuľa bude stúpať, takže potrebuje stĺpik alebo mriežku. Bush fazuľa je vynikajúca v nádobách alebo na vyvýšených záhonoch. Kompletný sprievodca pestovaním zelenej fazule

Recepty: Je ľahké mať veľké úrody fazule. Tu je moja super jednoduchá technika zmrazenia fazule, aby ste si mohli užívať úrodu po celý rok.

Pažítka

10 druhov zeleniny na výsadbu vo februári

Ak máte radi jemnú cibuľovú chuť, pažítka je vaša rastlina. Vedeli ste, že pažítka je skvelým spoločníkom pre jahody? Vôňa cibule chráni hmyz preč, oveľa bezpečnejšie ako postrek pesticídmi.

Odrody: Tieto organické semená pažítky sú to, čo moja rodina pestuje s veľkým úspechom.

Pestovanie: Semená pažítky zasiať v marci priamo do záhrady alebo ich dokonca vyskúšať v interiéri na slnečnom parapete.

Recepty: Príjemným bonusom k rastúcej pažítke sú jej nádherné kvety. Skúste s nimi pripraviť tento pažítkový vinaigrette.

Repa

10 druhov zeleniny na výsadbu vo februári

Čerstvá repa je úžasná a nemá nič podobné ako konzervy zo supermarketov.

Odrody: Páči sa mi Jewel Toned Blend, pretože v jednom balíčku semienok dostanete červenú repu Sangria, zlatú repu s jasne žltou dužinou, a pásikavá repa Chioggia s jasnými ružovými a bielymi vnútornými krúžkami.

Výsadba: Vysádzajte v marci a zberajte, keď majú korene 1-3 palce v priemere. Ako zasadiť repu v záhrade

Recepty: Sú veľmi chutné v šalátoch, ale skúste tento liek na lupiny!

brokolica

10 druhov zeleniny na výsadbu vo februári

Brokica je zábavná zelenina, aj keď je trochu náročná na pestovanie v záhrade, ale stojí za to.

Odrody: Sadenice zvyčajne dostaneme zo záhradného centra, ale odporúčam brokolicu Di Cicco, ak chcete zasadiť brokolicu zo semien.

Výsadba: V marci môžete zasadiť sadenice brokolice. Sadenice majte zakryté, aby vám kapustové červy nezožrali úrodu. Ako pestovať brokolicu v záhrade.

Recepty: Pečená cesnaková brokolica s parmezánom je jednoduchý recept, ktorý si deti zamilujú. A pozrite si aj tento článok o tom, ako vám brokolica môže pomôcť proti rakovine pri liečbe a prevencii.

Jicama

Mäkká a chrumkavá, jicama sa ľahko pestuje a je skvelá na desiatu.

Odrody: Jicama je špeciálna zelenina a semená jicamy pravdepodobne nenájdete v miestnom záhradníctve.

Výsadba: Jicama potrebuje dlhé, horúce vegetačné obdobie, aby dobre produkovala, takže začatie semena v marci vám poskytne dobrý štart. Tu sa dozviete viac o pestovaní a pestovaní jicamy.

Recepty: Môj pikantný mrkvový šalát Jicama je dokonalý spôsob, ako sa predstaviť chrumkavej textúre a jemnej chuti jicamy.

Petržlen

Odrody: Pri kuchynských dverách mám veľký kus petržlenovej vňate, takže môžem ísť von a natrhať si hrsť, keď potrebuješ to.

Výsev: zasaďte v marci, petržlenovú vňať zasaďte priamo do záhrady.

Recepty: Používajte ako ozdobu a dodajte jedlám, ako je instantná kotlíková hovädzia a cibuľová polievka, nádych sviežosti.

Šalát

Šalát nemá rád horúce počasie, preto ho zasaďte čo najskôr. Šalát Malagueña vyrába malé, kompaktné hlávky, ktoré sú ideálne na servírovanie jednej alebo dvoch osôb.

Odrody: Šalát Malagueña je trvanlivý, pomaly sa šúcha a je odolný voči teplu, ideálny na pestovanie v nádobách alebo záhradách v stiesnených priestoroch.

Pestovanie: Šalát je plodina vhodná do chladného počasia, preto by sa mal sadiť skoro na jar a začiatkom jesene. Semená alebo sadenice rozmiestnite asi 12 palcov od seba. Udržujte pôdu vlhkú a dávajte si pozor na záhradných škodcov.Ako pestovať šalát

Recepty: Vyskúšajte lahodný šalát so skutočným receptom na Caesar dressing.

Hrach

10 druhov zeleniny na výsadbu vo februári

Hrach je skvelá zelenina, ktorú môžete pestovať s deťmi, pretože má jemnú chuť a je zábavné ho jesť. Naše deti sedia v záhrade a jedia ich priamo z rastliny!

Odrody: Naša obľúbená odroda, super produktívne sladkosti, hľadajte ich v definícii pri nákupe. Baby, obrie hrach a často sady dvojité: dva hrachové struky z každého uzla. Kompletný sprievodca pestovaním hrachu

Pestovanie: Hrachor snežný potrebuje stálu vodu a kyprú, úrodnú pôdu s dostatkom fosforu a draslíka. Tu je oveľa viac informácií o pestovaní a pestovaní hrachu.

Recepty: Ak máte hrášok v dome skôr, ako ho deti zjedia, hoďte ho do praženice alebo kurčaťa domáci pomaranč.

Poďme do záhrady, zasaďme v marci!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: