Tipy do záhrady

Vírusový trik, ako udržať avokádo dlhšie otvorené v chladničke

Vírusový trik, ako udržať avokádo dlhšie otvorené v chladničke
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

V tejto chvíli už toto ovocie netreba predstavovať, avokádo kolonizovalo chladničky polovice krajiny vďaka svojej chuti, vlastnostiam a nekonečným kombináciám, ktoré v kuchyni umožňuje. Dokonca aj jedálny lístok reštaurácií ho už obsahuje ako jedno z najkompletnejších jedál, ktoré všetci milujú, takže jeho sláva je práve teraz dôvodom, prečo sa pomaranče dostali do úzadia v mnohých sadoch vo Valencii a spôsobili, že dav pestovateľov sa orientoval na túto novú produkciu. .

nechajte avokádo otvorené

Avokádo sa vždy od októbra do júna nachádzalo v zeleninároch a supermarketoch, no teraz prichádza s lepšími kvalitami a chuťou, keďže v Španielsku sa ich pestovanie tak rozšírilo, že nie je potrebné čakať na príjem nové objednávky dovezené zo zahraničia. Polia z Malagy alebo Granady sú už expertmi na avokádo.

Milujeme avokádo, ale nenávidíme, že oxiduje

Avokádo si získalo takú slávu, že sa konzumuje na toastoch, šalátoch a dokonca aj ako príloha k mnohým ďalším hlavným jedlám, ako je napríklad losos. Nehovoriac o popularite výroby guacamole prirodzene.

Jeho rozšírené používanie však pri určitých príležitostiach spôsobí, že polovica z neho zostane uložená v chladničke a čaká na nový kulinársky vynález, hoci to musí byť rýchle, keďže nie je zvláštne vidieť, ako ubiehajú hodiny spôsobí, že začne hrdzavieť a vykazuje oveľa zhoršený vzhľad.

A tu začína dilema, zjeme to alebo vyhodíme? Pre mnohých je tento hrdzavý vzhľad dôvodom na otvorenie nového a vyhodenie dielu, ktorý bol teoreticky nepoužiteľný.

Naučte sa, ako uchovávať avokádo otvorené v chladničke

Jedným z najpoužívanejších prostriedkov je priehľadná fólia a hliníková fólia, ale prekvapenie prichádza, keď ju otvoríme a vidíme, že toto domáce opatrenie sa sotva ukázalo ako účinné. Netrpte však, máme liek.

No, liek pochádza od Cherry Gaddes, Novozélanďanky, ktorá sa uchýlila k výhodám a vlastnostiam samotnej prírody, aby ju udržala v perfektnom stave, aj keď je v chladničke. Hovoríme o potravine, ktorú bežne konzumujete aj vy a ktorá počnúc dnešným dňom bude pre vás dvojnásobná.

Hlávkový šalát, ten zelený list, ktorý zdobí a dotvára každý šalát, je teraz účinným prostriedkom, ako udržať našu polovicu avokáda pred oxidáciou v chladničke v perfektnom stave. Čím pevnejšie listy, tým lepšie. Takto to objavil náš hlavný hrdina, takmer náhodou.

Cherry, ktorej výsledok ju prekvapil, sa chcela podeliť o svoje skúsenosti prostredníctvom príspevku na svojom facebookovom profile, čo jej prinieslo tisíce reakcií z celej planéty a nazbieralo desaťtisíce lajkov. lajkuje a okamžite spraví z vašich správ virálne.

Listy šalátu budú ešte populárnejšie

Pretože nielen dokonale konzervujú avokádo, ale sú ideálne aj na obaľovanie veľkého množstva ovocia a dokonca aj buchiet. Jeho vlastnosti znamenajú, že potraviny, ktoré sú uložené vo vnútri, zachovávajú všetky svoje vlastnosti, čo sa objavilo aj pre supermarkety, ktoré v súčasnosti naďalej zneužívajú konvenčné plasty.

Teraz vám zostáva už len urobiť test, vziať si polovičky avokáda, ktoré ste sa nechystali použiť v dnešnom jedálnom lístku, a vyskúšať jeho účinky. Podľa Cherry si avokádo aj po týždni po umiestnení zachovalo svoje vlastnosti ako v prvý deň.

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a pomôžu vám mať zelený domov.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: