Tipy do záhrady

Rozmnožovanie sukulentov, veľmi jednoduché a v niekoľkých krokoch

Rozmnožovanie sukulentov, veľmi jednoduché a v niekoľkých krokoch
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Sukulenty sú obľúbenou skupinou rastlín pre mnohých záhradkárov. Sukulenty a kaktusy sú súčasťou rovnakej skupiny rastlín. Majú tú výhodu, že rastú pomaly, vyžadujú si minimálnu starostlivosť a nádobu im rýchlo nezmenší. Tieto jednoduché rastliny vyžadujú priame slnko, dobre priepustnú pôdu a len zriedka, ak vôbec, je potrebné ich hnojiť. A aj keď ich zalejete, cez noc dostanú vlhkosť zo vzduchu.

piesočnatá pôdy sú najlepšie.Je možné kúpiť hotové kaktusové zmesi s trochu štrku Organické látky sú potrebné, ale vo veľmi malom množstve. Príležitostné zalievanie Zamyslite sa nad pôvodom týchto rastlín, horúce a suché podnebie s chudobnými pôdami a malé množstvo dažďa, to vám dáva rámec toho, čo môžete očakávať.

Sukulenty sa dajú rozmnožovať niekoľkými spôsobmi. Nie je obvyklé, aby kvitli a potom vytvorili životaschopné semená. Bežný spôsob sa nazýva vegetatívne rozmnožovanie. V podstate sa vytvára klon pôvodnej rastliny a toto je ten, ktorý budeme používať.

Rozdelenie alebo oddelenie

Mnohé sukulenty sa množia delením, ale niektoré kaktusy budú mať malé rastliny, ktoré sa objavia pozdĺž rebier alebo okrajov listov rastlín (napríklad Kalanchoe).

Môžu sa objaviť aj malé rastliny, ktoré obklopujú materskú rastlinu, keď je zrelá.Nakoniec sa okolo väčších rastlín objaví viac malých rastlín a nádoba sa naplní. Rastlina a pôda sa dajú vybrať z kvetináča a malé rastlinky sa jemne odstránia, zasadíme ich tam, kde chceme, a budú rásť ako nové a samostatné rastliny.

Rastlinu pred vybratím z nádoby dobre zalejte, aby sa viac zeminy prichytilo ku koreňom a bola celá mäkká a nič dôležité nepolámali. Malé rastliny potrebujú korene, aby mohli rásť. Ak nemajú korene, môže trvať dlho, kým sa vytvoria korene. Dajte malé do nádob. Ak malé rastliny nemajú korene alebo sa zlomili, pozrite si informácie nižšie.

Rezné rany a mozole

Niektoré sukulenty možno rozmnožovať odrezkami z pôvodnej rastliny. Niekedy je to preto, že rastlina bola poškodená nesprávne umiestneným lakťom a voľným pádom na zem.Bohužiaľ, zlomená časť nebude opravená, ale zlomený segment môže byť použitý na splodenie ďalšej rastliny. Dôležité je, že zlomený kus sa nedá okamžite nakresliť. Potrebuje určitý čas na vyschnutie alebo « bezcitné «.

Rôzne techniky na reprodukciu sukulentov

Ak sa novo odrezaný kus dostane do kontaktu s vlhkou pôdou, zhnije. Rezne nechajte niekoľko dní odležať, v prípade väčších kusov aj dlhšie. Po určitom čase vytvorí vlhká, zlomená oblasť tvrdú kožu alebo kalus nad tkanivom. Zrohovatenú časť rastliny môžeme umiestniť do mierne vlhkej pôdy. Vložte kus veľmi plytko do zeme. Ak je umiestnený príliš hlboko, nevyrastie.

Môže byť potrebné podoprieť malú rastlinu tak, že sa oprie o tyč alebo kolík o bok nádoby.Často trvá mnoho mesiacov, kým sukulenty vytvoria korene. Neumiestňujte malé rastliny na studený okenný parapet alebo blízko studeného okna, pretože bude trvať dlhšie, kým vyrastú, ak nezomrú ako prvé. Ak zo sukulentov, ako je čeľaď Haworthia alebo Euphorbia, po zrohovatení odpadne úplne vyrastený list alebo konár, môže sa zakoreniť. Ak je však list, ktorý sa láme, z Aloe vera, nevyrastie.

Vo svete sukulentov je dosť rozdielov, že jedno pravidlo nevyhovuje všetkým. Inteligentní záhradníci to neustále objavujú, keď premýšľajú, skúmajú a experimentujú o rastlinách.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: