Tipy do záhrady

Ako vyrobiť solárny varič pomocou starých antén

Ako vyrobiť solárny varič pomocou starých antén
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Určite máte doma starú satelitnú anténu, ktorú takmer nepoužívate alebo je priamo na streche a čaká na odvoz, keď jedného dňa nájdete silu a chuť ísť hore a rozobrať ju. Nastal čas to urobiť! Teraz budeme môcť previesť našu satelitnú anténu na nový trend; vyrobte si solárny varič pomocou starých antén, ktoré už neslúžia viac ako na zber prachu.

Slnečná energia bola vždy jedným z dôvodov, prečo sa už veľa ľudí rozhodlo nainštalovať panely na svoje strechy, aby znížili spotrebu elektriny a dokonca ju úplne zmizli, čím sa vyhli plateniu premrštených faktúr. veľké elektrické spoločnosti nám posielajú každý mesiac.

Teraz môžeme dať anténe nový život; premeňte ho na solárny varič

Jednou z výhod kruhových parabolických riadov je ich štruktúra, ktorej zaoblený tvar umožňuje, že vieme, ako ich dokonale prispôsobiť, môžeme mať tepelný prijímač schopný odviesť všetku energiu pri varení našich obľúbených jedál. .

Stačí vyjsť na strechu a pozrieť sa, ako je tam stále tá stará satelitná parabola, ktorá nám pred rokmi mala na starosti prinášať národné a medzinárodné kanály, ako keby to bola veľká novinka . Príchod internetu ich však zatlačil do úzadia.

domáci solárny varič so satelitnou anténou

Tým, že si to trochu prispôsobíte, budete mať akúsi platňu prijímajúcu teplo, ktorá bude vyžarovať všetky tie stupne smerom k nádobám a potravinám, ktoré do nej uložíte.Poďme však pomaly, krok za krokom, aby sme sa naučili najlepší spôsob, ako dostať solárny varič do perfektného stavu.

Kroky na premenu vašej starej antény na solárny varič

Na dosiahnutie tohto cieľa nám bude stačiť veľmi málo, aj keď ak uvidíme hotové modely, budeme mať veľké množstvo kreatívnych nápadov, ktoré vám pomôžu inšpirovať vás, aby ste mali solárny varič podľa vašich predstáv a potrieb.

Môžete recyklovať plechovky. Tie, ktoré nepoužívate, tie, s ktorými môžete manipulovať, otvárať, čistiť a rozširovať. S nimi budete mať kvalitný a odolný materiál na akumuláciu tepla, oveľa viac ako ďalšia možnosť.

Fólia. Je to jedna z najpoužívanejších foriem, nepotrebuje mať riad veľmi čistý a celý ho pokrývať hliníkom. Jedinou nevýhodou tejto techniky je, že nebude taká odolná ako predchádzajúca.

Tu je video, ktoré vám ponúka niektoré z najlepších pokynov, ktorými sa môžete riadiť, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Presne to isté sa deje s hliníkovými plechovkami, vyžadujú si trochu viac času a obetavosti, ale nemôžete si predstaviť výhody, ktoré ponúkajú, keď ich uvediete do prevádzky:

Objavte výhody svojho solárneho variča

Hoci proces ich obnovenia a nastavenia nie je zložitý, nie je to hlavná výhoda tohto nového nástroja, ktorý sa chystáme poskytnúť vašej starej anténe, ale existuje mnoho ďalších, ktoré by ste mali vedieť:

  • Nevyžadujú sa žiadne dodatočné náklady. A oveľa menej mesačných poplatkov. Slnko je zdrojom voľnej energie, ktorá dokáže z vašich dusených pokrmov urobiť autentické zázraky.
  • Jediné palivo, ktoré potrebujete, je slnečný deň a slnko na plný výkon.
  • Tento spôsob varenia vôbec neznečisťuje, vďaka čomu je ideálny na prispievanie k trvalo udržateľnému rozvoju.
  • Ušetríte peniaze a je to najlepšia voľba pre vrecká s menším množstvom zdrojov.

A teraz, keď poznáte všetky tieto výhody, prečo nezačneme vytvárať náš prvý solárny varič? Obnovte svoju starú satelitnú parabolu a dajte jej nové využitie, pretože internetová televízia ju urobila v pozadí.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: