Životné prostredie

Farmár, ktorý vyrába slamky zo zeleninovej trávy, aby zabudol na plasty

Farmár, ktorý vyrába slamky zo zeleninovej trávy, aby zabudol na plasty
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Polia v delte Mekongu vo Vietname pomáhajú nášmu protagonistovi navrhnúť udržateľnú alternatívu k tradičným plastovým slamkám, ktoré mnohí z nás konzumujú a o ktorých si sotva uvedomujeme ich obrovský negatívny vplyv. produkovať v ekosystéme. Farmár Tran Minh Tien vytvoril podnik z organického materiálu rôznych rastlín, najmä Lepironia articulata, bylinnej odrody pomerne bežnej v Ázii.

Plástico je jedným z hlavných verejných nepriateľov znečistenia, vďaka jeho škodlivým vplyvom na životné prostredie a zdravie všetkých druhov na našej planéte jeho vysoká spotreba v spoločnosti spôsobuje skutočnú krízu v mnohých oblasti a organizmy, ktoré v nich žijú.Máme však šťastie, že máme vždy alternatívy a návrhy, ako sú slamky od Tran Minh Tien, skromného pracovníka, ktorý si je dobre vedomý tohto problému, ktorým všetci trpíme.

Lepironia articulata, obyčajná mokraďová rastlina, s prázdnou a obzvlášť dlhou stonkou

Jeho vysoká miera rozvoja v oblastiach Ázie, ako je tá, kde sídli náš podnikateľ, umožňuje zbierať ho vo veľkých množstvách. Momentálne sa jeho produkcia zvyšuje, keďže video zverejnené na sociálnych sieťach, kde môžete vidieť jeho výrobný proces a výhody, ktoré tento nový spôsob ohľaduplnosti k životnému prostrediu získava s biologicky odbúrateľnými slamkami takými jednoduchými a zvláštnymi, ako sú tieto.

Ong Hut Co. Týmto názvom náš farmár pokrstil svoju spoločnosť, od ktorej dúfa, že bude zásobovať všetkých ľudí, ktorých môže osloviť jeho súčasný udržateľný obchodný model.Biologicky odbúrateľné slamky sú na jedno použitie, ak sa zameriame na ich komerčnú distribúciu, ale umožňujú ich rozpad v krátkom čase a vôbec nepoškodzujú životné prostredie, keďže ide o úplne organický materiál.

Udržateľný a veľmi jednoduchý výrobný proces

Tieto veľmi špeciálne slamky nepochádzajú zo zložitého inžinierstva alebo procesov zahŕňajúcich syntetické prvky. Keďže hovoríme o predchádzajúcej kolekcii, kde je stonka zrezaná s dĺžkou cca 20 centimetrov, dokonalá miera, aby sa čo najviac podobala na plastikový model, ktorý všetci poznáme.

Po rozrezaní prechádza slamkou z konca na koniec malý kovový valček tenší ako stonka bylinky, aby odstránil všetky zvyšky a vytvoril perfektnú prázdnu trubicu. Ihneď potom sa biodegradovateľné slamky vložia do vedier, aby sa umyli a urobili ideálne na použitie.

Týmto spôsobom budeme mať 7 dní na ich použitie, hoci v dielni Tran Minh Tien idú ešte ďalej a sušia ich a potom ich vložia do pece, pričom ich nechajú pripravené na údržbu. oveľa väčšiu trvanlivosť, a preto sa dá použiť v mnohých reštauráciách a domácnostiach. Bezpochyby dokonalé riešenie pre taký vážny problém, akým trpí spoločnosť plastov, nemyslíte?

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: