D I Y

Ako vyrobiť COB hlinenú pec za 20 € krok za krokom

Ako vyrobiť COB hlinenú pec za 20 € krok za krokom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Predstavte si, že by ste mohli jesť skutočný chlieb, domáci chlieb. Varenie tohto druhu jedla vo vlastnej rúre mu dáva neporovnateľnú chuť. Nie je nič lepšie, ako mať vlastnú rúru doma. Preto dnes krok za krokom objavíme ako vyrobiť drevo do pece COB.

Tento proces je zábavný. Možno existujú iné metódy a spôsoby, ako to urobiť, s vyšším rozpočtom. Toto je však spôsob, ktorý sme zvolili, najdostupnejší a najkompletnejší, hoci vždy môžete pridať svoj malý osobný dotyk.

Ako budete postupovať krokmi, uvidíte obrázky, ktoré vám pomôžu získať predstavu o procese. Týmto spôsobom si budete môcť skutočne predstaviť, čo robíme.

Čo potrebujete, aby ste si doma postavili vlastnú pec na drevo COB

V prvom rade by ste mali hľadať voľné miesto, kam sa zmestí rúra, ako napríklad malý kútik v záhrade. Okrem iných prvkov, ako sú prírodné kamene, čím väčšie, tým lepšie, keďže z nich vyrobíme základ pre našu pec.

Hlina, budete potrebovať hlinenú m altu, aby ste mohli tvarovať štruktúru, piesok, tehly a nekonečné množstvo prvkov, ktoré, našťastie pre vás, v tejto verzii nebudete potrebovať, pretože my to urobíme všetko s recyklovanými a prírodnými prvkami, takže váš rozpočet nepresiahne 20-30 eur.

Čo tak? Mať doma pec na drevo COB, kde si môžete upiecť chlieb a pripraviť tie najlepšie pizze v meste, je teraz na dosah.

Preto sa pustme do práce a začnime stavať náš nový zázrak na pečenie, ktorý vám umožní variť jedlo oveľa tradičnejšie a chutnejšie.

Krok 1. Usporiadanie pozemku a jeho základne

Na pevnú a odolnú rúru je nevyhnutné vytvoriť pevný a pevný základ. Prvá vec, ktorú urobíme, je, že sa rozhodneme naskladať kamene a zmes cementu, alebo sa rozhodneme pre stohované palety, čo je ďalšia zaujímavá možnosť.

Rozhodli sme sa pre kamene, ktoré dobrou zmesou cementu alebo hliny sa nám podarilo vytvoriť dostatočne odolný základ na podporu tá, ktorá bude vašou obľúbenou rúrou.

Kamene poukladáme na seba a vytvoríme základňu vo výške, ktorá nám najviac vyhovuje, na ktorej sa nám bude neskôr pohodlne pracovať.

Na už vytvorenú podložku poukladáme sklenené fľaše na seba a súvisle, kým nevytvoria nový povrch. Potom naplníme a vyrovnáme hlinou.

sklenená základňa rúry

Krok 2. Žiaruvzdorné tehly

Tieto kocky budú umiestnené na vrchu, ako môžete vidieť na obrázku. Budú mať na starosti držanie vašich podnosov na pizzu a chlieb. Preto musia byť odolné voči teplu.

Umiestnime ich vytvoríme novú rovnú základňu, ktorá určí šírku a hĺbku našej pece na drevo COB. Ideálne je mať rúru, ktorá nám umožní vychutnať si aspoň priemer medzi 50 a 60 centimetrami.

Teraz máme náš suchý základ, kamene ako podperu, fľaše s hlinou a na vrchu tehly dokonale zarovnané. To všetko vytvára plochý a homogénny povrch.

Krok 3. Kupola, piesok a hlina, nerozluční priatelia

Keď je naša základňa pripravená, zameriame sa na vytvorenie kupoly, ktorú vytvorí mokrý piesok. Kôpku spravíme a vytvarujeme, pričom si označíme budúce dvierka, cez ktoré budeme jedlo zavádzať.

Keď máme kupolu pripravenú, prikryjeme ju mokrým novinovým papierom, čo nám umožní neskôr vytvoriť separáciu s ďalšou vrstvou COB, ktorú budeme pridávať.

Na 1 diel vody zmiešame 3 diely hliny a vytvoríme akúsi plastelínu. K tomu môžeme pridať trochu slamy, ekonomický a dostupný prvok.

hlinená pec klas

Keď máte zmes pripravenú, obklopte kupolu jej vrstvou. Hrúbka približne 10 centimetrov. Skontrolujte, ako sa formuje vaša rúra!

Krok 4. Vytvarujte podľa svojich predstáv a majte dvere

Keďže íl je úplne tvarovateľný, práve vtedy vytvoríte všetky dekoratívne prvky a tvary, ktoré chcete na kupole. Vaše ruky budú mať na starosti vytváranie autentických zázrakov.

Keď je kupola vytvorená, všetko, čo musíte urobiť, je vyprázdniť piesok vo vnútri a odstrániť ho. V prvom rade sa uistite, že vaša zmes COB s hlinou vyschla, inak budete svedkami kolapsu pece v priebehu niekoľkých sekúnd.

hlinená pec

Na vytvorenie dverí môžete použiť množstvo možností, rozhodli sme sa nezahrnúť žiadne, ale existujú návrhy, ktoré obsahujú kus dreva, veľmi odolný a hrubý s rovnakým rozmerom ako rám, ktorý vám zostal na dvere.

Tieto dvere môžete ozdobiť vytvorením murovaného oblúka, vložením drevených lamiel alebo samotným tvarom, ktorý hline dali vaše ruky, aby bol symbolom vašej zručnosti a kreativity.

Krok 5. Pec na drevo COB pripravená na spálenie

Musíte iba spustiť oheň, aby zvyšok urobil samotné teplo. Bude to inauguračný oheň vašej novej pece na drevo. Steny tohto sa samy spevnia a už o pár hodín budete mať svoje nové dielo hotové.

Vyberte si prvé jedlo, ktoré sa bude dobre piecť, pretože si ho budete navždy pamätať. Upiecť chlieb alebo pizzu môže byť dokonalá výhovorka na stretnutie priateľov a otestovanie.

A teraz, ak chcete vidieť, ako sa to robí od začiatku, pomocou videa, tu je ukážka umenia, ktoré majú s týmto návrhom, úplne rovnaké ako to, ktoré sme odporučili .Dúfame, že tieto zelené nápady vám pomôžu vyrobiť si vlastnú pec na drevo.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: