Agroekológia

Naučte sa vypestovať 45 kg zemiakov v sude

Naučte sa vypestovať 45 kg zemiakov v sude
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Teraz, keď sú mestské záhrady, ľudovo známe ako macetohuertos, v móde, Čo si myslíte, ak sa naučíme pestovať jednu z našich obľúbených potravín? Vypestujte si 45 kg zemiakov v sude bez toho, aby ste museli ísť na pole alebo do supermarketu, čo myslíte?

pestovať sudové zemiaky

A faktom je, že sebestačnosť je v móde. V prostrediach, akými sú mestá, kde takmer nemáme malú terasu či dokonca balkón, je podstatné, aby sme využili priestor na maximum.

Budeme zbierať zemiaky bez znečisťujúcich hnojív, bez prísad alebo iných chemikálií, ktoré sa používajú v hromadnej výrobe, ktorá sa dostane do vášho supermarketu. A to všetko v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Vyberte si nádobu na pestovanie zemiakov

Akýkoľvek podobný prvok bude fungovať pre nás, ale nechávame si hlaveň, pretože nám tiež umožňuje dať tomu náš osobný dotyk, len ako uvidíte na ilustráciách, ktoré sprevádzajú tohto malého sprievodcu.

kontajnerové pestovanie zemiakov

Myšlienka je, že nádoba, ktorú si vyberiete, presahuje 160-170 litrov, ak je 190-200 ešte lepšia.

Pokiaľ ide o výšku, ako smernicu máme 1 meter, zapamätajte si, že hĺbku potrebujeme, keď ošetrenie hľúz, takže ak je nádoba o niečo vyššia, je to tiež vítané.

Vďaka už vykonanej voľbe pristúpime k dôkladnému vyčisteniu valca, pričom odstránime všetky zvyšné nečistoty, ktoré by mohli byť vo vnútri. Ďalej si pripravte vrták, pretože v jeho základni budete musieť urobiť niekoľko dier pre dobré odvodnenie v budúcnosti.

Ktorú odrodu zemiakov máte najradšej? Vyberte si svoje obľúbené

V správnom ročnom období nájdete v škôlkach obvyklé zemiaky, ale môžete ich nechať naklíčiť aj pred výsadbou, ak sa rozhodnete pre tradičnú škatuľu od vajec.

Ak je vašou možnosťou druhá možnosť, nezabudnite umiestniť časť s najväčším počtom výhonkov smerom nahor a vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu. Najlepšou možnosťou by mohla byť vetraná a chladná miestnosť.

Po zvolení uchýlime sa k zeleninovému mulču a kompostu, aby sme pokryli dno suda asi o 15-20 centimetrov.Zlúčeniny, ktoré obsahujú kokosovú škrupinu, sú dokonalým doplnkom, pretože pomáhajú udržiavať vlhkosť.

Keď je základ pripravený, umiestnite sadbové zemiaky v relatívnej vzdialenosti od seba. A opäť ich zasypte ďalšími 15 centimetrami kompostu.

Pamätajte, že tento typ potravín vyžaduje vlhkosť, takže nezabúdajte neustále udržiavať pôdu vlhkú, hoci vždy kontrolujte, či voda nepreberá projekt.

Teraz zopakujte postup pridaním ďalšej pôdy a zemiakov

Pôda a hnojivo sú spoločným prvkom našej prevádzky na získanie tých viac ako 40 kg zemiakov, takže budete musieť opakovať operáciu, prikryjú svoje výhonky zemou a vždy ich navlhčia.

pestovať zemiaky v sude alebo nádobe

Po 10 týždňoch zbierajte úrodu a nechajte sa prekvapiť

Predtým, ako začnete konať a prevrátite sud alebo otvoríte bránu, ktorá rozprestiera zem, Vložte ruky do zeme a pomocou hmatu identifikujte zemiaky. Ak sú v dobrom stave a veľkosti, bude čas si ich užiť.

Pripravte si na zem plachtu a pomaly prevracajte sud. Neviete si predstaviť, aké potešenie budete mať z pohľadu na plody vašej práce.

Budete mať úrodu pripravenú na použitie v kuchyni a chutiť ako nikdy predtým. Nepoužili sa tu žiadne prísady ani iné prvky vyrobené hromadnou výrobou, takže môžete hľadať recepty, ktorými prekvapíte svojich ďalších hostí.

Pamätajte, že ak chcete proces zopakovať, možno si budete chcieť rezervovať niekoľko zemiakov, aby ste mohli operáciu zopakovať a pokračovať v pestovaní zemiakov. Necháme to na vás!

Dúfame, že vám tieto zelené nápady pomôžu a povzbudia vás, aby ste svoje zemiaky pestovali v ktoromkoľvek kúte vašej terasy alebo terasy!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: