Životné prostredie

Ste pripravení na Svetový deň nahých v záhrade?

Ste pripravení na Svetový deň nahých v záhrade?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

„Svetový deň nahého záhradníctva“ je jeden deň v roku, kedy môžete vykonávať svoje vlastné záhradné práce úplne nahí (aspoň v Spojených štátoch). prvá májová sobota je dátumom tohto podujatia. Aj keď sa môžete trochu zašpiniť, zámer je dobrý, čistý a zábavný, na slnku a s prirodzeným výkyvom, aby ste sa cítili pohodlnejšie s našou pokožkou a „nesexuálnou nahotou.“

Inšpirovaní udalosťami World Naked Bike Ride založili Mark Storey (konzultačný redaktor časopisu Nude & Natural) a permakulturalista Jacob Gabriel Svetový deň nahého záhradníctva ako projekt organizácie Body Freedom Collaborative (BFC).Niektoré z ďalších Storeyových zlomyseľných vtipov majú korene v guerilla gardeningu v mestskom prostredí.

Podujatie nemá byť veľkým stretnutím na nejakom konkrétnom mieste, ale niečím, čo môžu ľudia praktizovať vo svojom voľnom čase a z vlastnej vôle, ako chcú a kedy chcú, hoci môžete sa stretnúť v komunitnej záhrade, ak budú všetci súhlasiť. Prvý ročník podujatia Svetový deň nahého záhradníctva sa konal 10. septembra 2005. V roku 2007 sa termín podujatia presunul na prvú májovú sobotu. Deň po Medzinárodnom dni permakultúry sa koná prvú májovú nedeľu.

Podujatie má byť menej alebo nepolitické a viac o vytváraní pozitívneho telesného obrazu, prijatia a dokonca aj hrdosti a sebaúcty. "Toto nie je o vystavovaní svojho tela iným ľuďom," povedal Stanton v rozhovore pre Today. „Je to o prijatí tela a o jednote s prírodou na vlastnú päsť…. V skutočnosti tieto udalosti bežne robíme v izolovaných oblastiach «.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: