Tipy do záhrady

5 rôznych spôsobov varenia stoniek kvetov cesnaku

5 rôznych spôsobov varenia stoniek kvetov cesnaku
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Stonky kvetov cesnaku sú pochúťkou, ktorú si na jar môžeme vychutnať veľmi krátko, keďže ide o stonky, ktoré vychádzajú pri pestovaní cesnaku, kde by sa mal vytvoriť kvet cesnaku, ktorý sa neskôr dal by semeno Tieto kvetinové stonky sú narezané, aby bola hlava cesnaku ešte tučnejšia, takže ak ste jedným z tých, ktorí ich vyhodili, naučíme vás 5 rôznych receptov, ako jesť cesnakový kvet.

recept stonkový kvet cesnak

Hlavnou charakteristikou týchto stoniek je, že si zachovávajú intenzitu a chuť hlávky cesnaku, ale bez toho, aby boli také silné, by sa mohli rovnať mladým cesnakovým výhonkom alebo cesnaku, ktoré si môžeme vypestovať alebo kúpiť .

Akokoľvek ste ich dostali (v niektorých oblastiach sa predávajú), prvá vec, ktorú musíte urobiť, je otupiť ich, pretože oblasť, kde sa vytvorí kvet, sa nespotrebuje, takže odrežeme o štyri alebo päť centimetrov nižšie , neskôr je zaujímavé odrezať centimeter zo spodnej časti alebo podstavca, pretože bude trochu tvrdý a suchý a dobre sa umyje.

RECEPT OPAKOVANÉ TYČKY Z KVETOVÝCH stoniek cesnaku

Zbité stonky cesnakového kvetu

Iným a veľmi zaujímavým spôsobom ich varenia je urobiť zo stoniek kvetov cesnaku v palici paličky, na ktoré budeme potrebovať veľmi málo surovín, stonky rozdelíme na kúsky asi 5 centimetrov a neskôr pripravíme odpaľované podľa vlastnej chuti, v lesrecetínoch nás učia, ako na to s korením, ktoré im dáva iný a lahodný nádych.

OMELETA Z KVETU CESNAKU

Ak si chcete v tortille vychutnať inú príchuť, odporúčame vám vyskúšať tento recept, tortillu s cesnakovou kvetinovou stonkou, bezpochyby dokonalý nádych, ktorý dodá zemiakovej tortille extra chuť. V tomto prípade stonky kvetov cesnaku narežeme oveľa jemnejšie alebo aj keď sú značne hrubé, vodorovne ich rozrežeme.Pred pridaním k zemiakom a vajíčkam ich musíme vopred podusiť, kým nezmäknú. Do tortilly necháme pridať cibuľu.

PRIEŠKANIE KVETOK CESNAKU

Ak chcete rýchly, jednoduchý a chutný recept na strúčiky cesnaku, určite si môžete pripraviť tento rozmixovaný kvet cesnaku, základom miešanky budú vajíčka a strúčiky cesnaku nakrájané na malé kocky , ideálne je skombinovať s inou tohtoročnou úrodou, napríklad so špargľou, hoci si môžeme pridať suroviny, aké chceme, veľmi dobre chutí s úhormi, krevetami a krabími tyčinkami.

KONZERVOVANÉ KVETY CESNAKU

Zaváraniny je ideálne pripravovať s jarným a letným zberom na časy, keď ich nazbierame menej, v tomto prípade to môžeme urobiť aj s kvetnými stonkami cesnaku. Konzerva, ktorú môžeme uchovávať celé mesiace, aby sme ju mohli konzumovať ako prílohu alebo desiatu. Konzervovanie stoniek kvetov cesnaku je veľmi jednoduché, potrebujeme iba soľ a vodu. Je veľmi dôležité, ako pri všetkých konzervách, robiť ich dobre, aby sa obsah nepokazil. Môžete sledovať tento bezplatný kurz ako si doma vyrobiť zaváraniny, ktorý máme na blogu.

V tejto konzerve je dôležité blanšírovať stonky, aby sme predišli oxidácii a ešte viac si vychutnali ich jemnosť, keď ich budeme konzumovať.

GRILOVANÉ KVETY CESNAKU

Recept, ktorý milujeme na stonky cesnaku, je jednoducho ich grilovanie, simulujúce, že ide o špargľu, ale s jemnou cesnakovou príchuťou. Pri tomto recepte je dôležité, aby bola stonka jemná. vyhýbajte sa tvrdším a vyvinutejším stonkám, pretože inak by boli veľmi vláknité.Za týmto účelom jednoducho narežeme stonky asi na 10 alebo 15 cm a počas pečenia ich dáme na panvicu alebo panvicu s pokvapkaným olejom.

kvet stonky cesnak

Po dokončení nanesieme na taniere a pridáme hrubozrnnú soľ, môžeme vás ubezpečiť, že chuť je neprekonateľná.

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a že sa vám tieto recepty budú páčiť vo vašich kuchyniach, neváhajte nám zanechať komentáre, ak ich uvaríte iným spôsobom, aby sme mohli pridať ďalšie recepty do našej článok a dajte im vedieť .

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: