Životné prostredie

Prečo mať exotické domáce zvieratá je problém pre životné prostredie

Prečo mať exotické domáce zvieratá je problém pre životné prostredie
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak si urobíme krátky výlet cez hlavné online nákupné a predajné portály, uvedomíme si nekonečno jednotlivcov, ktorí chcú kúpiť alebo predať svojim miláčikom exotické domáce zvieratá Hoci to mnohí znormalizovali, dnes sa budeme zaoberať tým, prečo je mať exotické domáce zvieratá problém pre životné prostredie

environmentálny problém exotických domácich zvierat

A oveľa viac pre samotné zviera, keďže hovoríme o divokých druhoch, ktoré neboli domestikované, aby nám robili spoločnosť, ale aby žili v slobode a užívali si svoj originál prostredia .

A ako už viete, v HousePet si neželajú, aby žiadne zviera trpelo alebo bolo prinútené žiť v prostredí, ktoré nie je ich, prispejte malým príspevkom, aby ste zabránili ďalšiemu šíreniu tejto praxe.

Žiadne pytóny, mývaly, leguány alebo dokonca lemury. Sú to exotické zvieratá, nie domáce zvieratá

Dôvody, prečo by ste si žiadny z týchto exotických druhov nemali kupovať, sú jednoduché, keďže hlavne ublížime im, keďže sa nenachádzajú v ich prirodzenom prostredí .

Ako by to však nestačilo a napriek tomu, že niektoré z týchto druhov sú dokonca klasifikované ako invázne, budeme prekvapení, keď prestanú byť malými tvormi a stať sa potenciálne nebezpečnými zvieratami.

Mýval môže vážiť viac ako 20 kilogramov, čo nie je také zábavné, keď je jeho správanie poznačené agresivita. A pytón loptový nebude mať záujem hrať sa s deťmi doma.

Ďalší veľký problém s exotickými zvieratami; opustenie

V HousePet sa snažia poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť o zvieratá, ako sú psy, mačky a iné domáce druhy. A predsa ich majitelia každý rok opustia tisíce z nich.

Predstavte si, čo sa stane, keď to nápadné a zvláštne exotické zviera prestane byť rozkošné a začne ukazovať, že nie je vo svojom prostredí a že jeho charakter nie je zlučiteľný so životom doma.

Exotické zvieratá

Odhaduje sa, že V Španielsku skončí každý rok opustených viac ako 300 000 zvierat, kde percento exotických zvierat rastie s každým rok, kedy je analyzovaný. Okrem toho, že sú prenášačmi chorôb, predstavujú nebezpečenstvo, ak sa dostanú do prostredia, ktoré im nie je vlastné.

Životné prostredie, ktoré tieto druhy najviac poškodzujú

Ak chcete mať domáceho miláčika, vo svojom obchode majú všetko, čo potrebujete. Nevsádzajte však na propagáciu činnosti, ktorá je pre mnohé druhy dokonca klasifikovaná ako nezákonná.

Životné prostredie trpí každým druhom, ktorý vykoreníme z miesta jeho pôvodu. A nehovoríme to, ale dôkazy potvrdzuje, že okrem toho, že spôsobujú zmeny v pôvodnej faune zvierat, môžu prenášať choroby na iné domestikovanejšie a slabšie druhy

Okrem mnohých z týchto zvierat, ktoré boli vyňaté z ich biotopu a pohodlia ich prostredia, umierajú v žalostných podmienkach, najmä pri preprave, kde sa odhaduje, že 85 % ulovených zvierat zomrie.

Pred nákupom vsaďte na analýzu toho, ktoré domáce zvieratá vás môžu každodenne sprevádzať a potom si vyberte to, ktoré vám vyhovuje najlepšie ako. Domáce zvieratko Po poskytnutí tej najlepšej starostlivosti sa oň postará.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: