D I Y

Ako vykúriť izbu za menej ako 1 € na deň

Ako vykúriť izbu za menej ako 1 € na deň
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

V zime teploty klesajú a v mnohých domácnostiach sa trasieme už len pri pomyslení na kúrenie, účet za elektrinu sa môže pri nepozornosti výrazne zvýšiť, ideálne je v týchto časoch sa veľmi dobre zabaliť a daj si dobré horúce vývary, ale keď to nestačí a miestnosť, v ktorej sa nachádzame, vyzerá ako mraznička, takže ruky a nohy sú ľadovo studené, musíme trochu zapnúť kúrenie. Metódou „Winter“ vykúrime miestnosť za pár minút a udržíme ju na dobrej teplote aspoň 4 hodiny za cca 10 €, čo nás stoja sviečky.

Táto jednoduchá metóda je veľmi stará a používala sa už v druhej svetovej vojne v britských protileteckých krytoch počas zimy, spočívala v jednoduchom položení niekoľkých sviečok na kovový podnos (pozor na materiály niečo použijete, neroztopte alebo nespálite ) a potom použite dva keramické hrnce rôznych veľkostí na generovanie prúdov vzduchu, horúci vzduch generovaný teplom sviečok bude stúpať, zatiaľ čo sviečky a priestor medzi hrncami zohreje viac vzduchu.

V priebehu niekoľkých minút sa teplota prostredia zvýši, ale v malých priestoroch, ako je napríklad uzavretá miestnosť, to bude vždy efektívnejšie.

Toto video, ktoré pred rokmi odovzdal britský novinár, sa stalo virálnym a krok za krokom vysvetľuje, ako to môžeme urobiť, povzbudzuje vás, aby ste to vyskúšali a vykúrili miestnosť, čo je zásadné, nerobte to, aby ste spali alebo ak nebudeme v miestnosti, je veľmi dôležité, aby všetko, čo súvisí s ohňom, bolo vždy pod dohľadom a kontrolou.

Z tohto videa vzniklo v Spojených štátoch hnutie s názvom Ohrievač kvetináčov , kde dávajú tomuto jednoduchému vynálezu šmrnc, vytváranie nových modelov, ktoré môžu mať v dome dokonca dekoratívny nádych, integrujúc ich do obývačiek alebo jedální.

Aj iné modely, kde sa nám darí nasmerovať vzduch tam, kde sa nachádzame, či už je to písací stôl alebo pohovka.

Od Green Ideas dúfame, že vám tento jednoduchý trik pomôže vykúriť vaše izby a ak ste kreatívni a chcete, môžete urobiť nové zmeny alebo modely a ukázať ich ostatným v komentároch.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: