Zdravie

Semená melónu už nikdy nevyhodíte; zoznámte sa s touto superpotravinou, ktorou každý opovrhuje

Semená melónu už nikdy nevyhodíte; zoznámte sa s touto superpotravinou, ktorou každý opovrhuje
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Bez melónu nie je leto Na konci jedla je bežné sledovať, ako je melón súčasťou jedného z dezertov. excelentnosť v jedálnom lístku reštaurácie, ako melón. A niet sa čomu čudovať, hovoríme o potravine, ktorá okrem osvieženia poskytuje množstvo zdravotných výhod a v jej vnútri sa skrýva malé prekvapenie.

jesť melónové fajky

Semená melónu, tie, ktoré všetci odstraňujeme nožom, aby sme mohli hodiť sústa na čerstvé a šťavnaté mäso, schovajte vitamínový potenciál, ktorý ich považuje za superpotravinu. Vedel si? ako doma chia alebo klíčky

Dnes sa dozviete o tomto hviezdnom prvku a všetkých výhodách, ktoré prináša vášmu zdraviu. Kultúry ako Čína ich používajú v nespočetných jedlách a rituáloch, kde naplno využívajú svoj potenciál na prospech ľudského zdravia.

Melónová fajka, superpotravina, ktorá napomáha rovnomernej tvorbe tkanív a buniek

Vďaka ich zvláštnostiam majú vysoký obsah vitamínov E, D, B12, B6 a A, hoci ich vlastnosti tu nezostali , pretože tiež umožňujú regulovať tvorbu krviniek a samotných tkanív.

Dobrá vec na týchto semienkach je, že nemusíte ich jesť vo chvíli, keď si vychutnávate svoj plátok melóna , dobre buď doma, alebo v reštaurácii, ale môžete si ich vziať so sebou, správne uskladniť a neskôr pripraviť jedným zo spôsobov, ktoré poznáte nižšie.

Sú dokonalou výhovorkou na dokončenie nedostatkov a každodenných nerovnováh, ktorými trpíme diétami, ktoré dodržiavame. V prípade, že nie nedodržiavanie žiadnej diéty ani rutiny zdravého stravovania, o dôvod viac zvážiť ich pridanie na taniere.

Okrem toho jeho vlastnosti pomáhajú predchádzať prechladnutiu a sú veľmi zaujímavou zložkou prekvapenia pre tých, ktorí dodržiavajú zeleninová strava, keďže majú vysoký obsah rastlinných bielkovín, 21g na 100g melónových semienok Posilňujú imunitný a tráviaci systém, pretože má dobré množstvo vlákniny.

Nápady na jedenie a vychutnanie si melónových semienok

Starodávne tradície si vždy zaslúžia úctu a uznanie. Ak to robia celé stáročia, je to dobré. S melónovými semienkami ich mnohé kultúry používali na žuvanie, ako keby to boli sušené ovocie.

melónové semená alebo semená jesť

AKO JESŤ A VÝHODY SEMIEN MELÓNU

Avšak dnes objavíte zvláštny spôsob, ako ich pridať do svojho denného menu bez toho, aby ste si to uvedomovali. It je A čo viac, ak sa malým deťom v dome nepáči predstava, že pred jedením melónu zjedia semienka, ktoré celý život sledovali, ako sa vyhodia, venujte pozornosť.

  • V šalátoch Ďalšie z najznámejších a najobľúbenejších letných jedál. Ak sa považujete za fanúšika šalátov, skúste do ďalšieho jedla zahrnúť hrsť melónových semienok. Aby ste si ich nebrali so sebou, kým nebudete mať chuť na šalát, keď budete jesť melón, vyberte ich a uložte ich v sklenenej nádobe do chladničky.
  • Upečené špeciálnym dotykomVezmite svoje melónové semienka, ktoré ste si uložili, a vložte ich do rúry, aby ste ich opekali. Potom už stačí pridať štipku svojho obľúbeného korenia a vychutnať si ho pri sledovaní filmu alebo pri dni strávenom na pláži.
  • Ako osvieženie Ideálne na upokojenie letných horúčav. V Mexiku ich umyjú a pomelú a potom pridajú do nádoby s malými kúskami melóna a vodou. Získajú osviežujúci kokteil, ktorý okrem toho, že im pomáha zmierniť vysoké teploty, poskytuje závideniahodný nutričný prínos.
  • Infúzia. Vzhľadom na jeho tráviace vlastnosti je infúzia, ktorá obsahuje melónové semienka, vždy príležitosťou, aby si náš tráviaci systém oddýchol.

A mohli by sme pokračovať s mnohými ďalšími možnosťami, pretože Melonové semienka sa perfektne kombinujú s akýmkoľvek jedlom alebo ingredienciou, ktorú máme na mysli . Je to len otázka rozvoja vynaliezavosti a pustenia sa do práce.

Využite toto príjemné nutričné prekvapenie a začnite posudzovať, ako si ho vezmete nabudúce, keď si budete chcieť vychutnať ten čerstvý melón, ktorý sa tak dobre darí v horúcich dňoch. A nezabudnite, Odteraz je zakázané vyhadzovať semená melónu! Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: