Tipy do záhrady

Sebestačná rodina v Los Angeles Trúfate si?

Sebestačná rodina v Los Angeles Trúfate si?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Jules Dervaes a jeho tri deti našli potravinovú bezpečnosť bez toho, aby opustili domov a čo najlepšie využili priestor vo svojom dome vo vlastnej záhrade. Zistite viac o jeho histórii a vyskúšajte to!

V Pasadene, len 15 minút od centra Los Angeles, je úspešný model udržateľného poľnohospodárstva a ekologického mestského života, medzinárodne uznávaný ako sebestačná farma v srdci mesta. Jules Dervaes, zakladateľ a riaditeľ projektu, ktorý začal v roku 1985 a pokračuje dodnes, potvrdzuje, že „pestovanie vlastného jedla dáva silu“.

Projekt, ktorý rodina nazvala Urban Homestead, je napriek svojej veľkosti situovaný na mestskom pozemku plne funkčný vo všetkých smeroch a poskytuje Dervaes nejakých 6000 libier organických produktov za rok Navyše, 90 % jeho vegetariánskej stravy pochádza z jeho vlastnej záhrady, čo si vyžaduje len $2 na deňna jedenie. Všetka nadprodukcia sa predáva susedom alebo reštauráciám v okolí, aby si za tieto peniaze kúpili základné potraviny, ako je múka, ryža, cukor a strukoviny.

Pre Jules bolo pestovanie vlastných potravín veľmi dôležité po tom, čo sa v roku 2001 dozvedela, že geneticky modifikované organizmy sa dostali do zásob potravín národa."Vedel som, že nemôžem nič urobiť so vzduchom, ktorý dýchame, ani s vodou, ktorú pijeme, ale znamenalo to vložiť to cudzie jedlo do úst mojich detí a ja som to nedovolil," hovorí stále. nahnevaný a pokračuje, „tak som povedal svojej rodine, že budeme pestovať toľko jedla, koľko budeme môcť “.

Spolu s plodinami si rodina osvojila jednoduchý spôsob života, ďaleko od konzumu, ktorý charakterizuje dnešnú spoločnosť. Okrem toho chovajú hospodárske zvieratá na produkciu vajec a hnoja, chovajú včely a používajú veci z druhej ruky na zníženie spotreby neobnoviteľných zdrojov planéty.

Po dosiahnutí potravinovej bezpečnosti sa Dervaesovci rozhodli zaoberať sa ďalšími dôležitými aspektmi výrobného procesu. Investovali do alternatívnej energie, vyrábali domácu bionaftu na pohon svojich áut a nakupovali solárne panely. V skutočnosti je jediným spotrebičom v jeho kuchyni energeticky účinná chladnička, pretože ostatné nástroje používané na varenie, ako sú mixéry a odšťavovače, pracujú s pákami ručne.

Od roku 2001 dokumentujú svoje skúsenosti, zápasy, prehry a úspechy na svojom blogu „Malá farma v meste“ a prostredníctvom ich webovej stránky v nádeji, že táto výstava môže inšpirovať ostatných k udržateľnejšiemu a zdravšiemu životnému štýlu. „Pestovanie vlastného jedla je jedným z najnebezpečnejších povolaní na svete, pretože vás vystavuje nebezpečenstvu slobody,“ uzatvára Jules.

V zelených nápadoch sa radi učíme o takýchto projektoch a zdieľame ich, aby sme sa všetci motivovali byť súčasťou zmeny, vďaka Belén Yarde Buller za napísanie a zaslanie článku! Poznáte nejaké ďalšie projekty, ktoré by ste mohli zdieľať?

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: