D I Y

Solárna alebo fotovoltaická markíza. Solárne markízy, ktoré vyrábajú energiu

Solárna alebo fotovoltaická markíza. Solárne markízy, ktoré vyrábajú energiu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Vedeli ste, že existujú solárne markízy? Počuli ste už o tom, že by markíza mohla konkurovať solárnemu panelu? Hoci obe mohli v konkrétnom okamihu slúžiť ako tienenie, doteraz sa neuvažovalo o možnosti .premeňte klasickú markízu na zdroj energie, fotovoltaickú markízu Technologický pokrok nás však opäť prekvapuje.

slnečná markíza

Udržateľné solárne markízy sú revolúciou, ktorá ide dlhú cestu, a to ako pre možnosti, ktoré prinášajú, tak aj pre výhody, ktoré ponúkajú. A keďže sú náhodou udržateľnejšie ako solárny panel, mali by ste o nich vedieť.

Nech povedzte Alisombre, spoločnosti ako táto sú tie, ktoré dostávajú najväčší počet otázok o inováciách, ako je tá, o ktorej sa práve chystáte dozvedieť. Chráňte a generujte energiu čistým a bezpečným spôsobom, sú dva aspekty, ktoré sú spojené v tomto patente, o ktorom sa práve dozviete.

Slnečná markíza schopná generovať energiu a zároveň poskytovať tieň

Projekt jasne poukazuje na úspech, a to natoľko, že nedávno zaregistrovaný patent a početné možnosti, ktoré ponúka, už motivovali viacerých záujemcov o tento nový modelsolárne napájanie.

Nápad pochádza z mysle Any Rodes Carbonell, riaditeľky projektov výskumu a vývoja v Aitex Textile Institute. Jeho myšlienka vytvoriť slnečnú markízu spôsobila revolúciu v množstve konceptov, ktoré si doteraz nevedeli predstaviť, a niet divu.

Textil je zvyčajne kľúčovým komponentom každej markízy, preto sa neuvažovalo o možnosti začleniť fotovoltaické panely a premeniť ich na solárne markízy, ktoré by mohli využiť svoju polohu na zachytávanie energie.

Inžinierka Ana Rodes však vyvinula prototyp, v ktorom je vďaka integrácii fotovoltaických článkov do samotného tkaniva teraz solárna markíza schopná chrániť pri zhromažďovaní energie.

Solárne markízy: výzva pre tradičné solárne panely, oveľa drahšie

Inštalácia a údržba solárnych panelov si vyžaduje veľké investície, nehovoriac o mnohých ďalších materiáloch, a preto zvýšená kontaminácia vo výrobnom procese.

Tento nový textilný komponent vyrobený z flexibilných panelov umožňuje manipuláciu, skladanie a prispôsobenie aj poveternostným podmienkam. Akrylová textília je kľúčom, ktorý umožňuje túto mobilitu, odolnosť a získavanie energie.

Energia, ktorá umožní v závislosti od rozmerov solárnej markízy nabíjanie z mobilného telefónu na rozsvietenie LED panelu ľubovoľného konkrétne zariadenie alebo dom.

Pre solárny panel je oveľa jednoduchšie zachytiť energiu vzhľadom na jeho konfiguráciu a vlastnosti, ale s novým patentom, ktorý sa chystá dostať na trh , spoločnosti zaoberajúce sa výrobou hliníka, ako je Alisombra, sa s tým nevyrovnajú.

Možnosti sú nekonečné, značné ekonomické úspory a dopad na životné prostredie sú oveľa menšie ako pri použití tradičných solárnych panelov. Udržateľné solárne markízy otvárajú novú škálu príležitostí pre firmy aj pre akýkoľvek typ domu.

solárne markízy

Fotovoltaická markíza. Udržateľný nápad, ktorý by mohol zmeniť koncept konvenčnej markízy

Aj keď existujú rôzne typy montáže a materiálov, pokiaľ ide o markízu, poskytnúť jej technológiu schopnú dodávať energiu je stimul, ktorý nezostane nepovšimnutý.

Navyše hovoríme o projekte, ktorý, ako je vždy potrebné, keď svieti slnko, nepoškodzuje ani nespôsobuje zmeny v životnom prostredí. Preto sa stáva obchodným modelom, ktorý mnohé spoločnosti začlenia.

Na to, aby sme si túto novinku o fotovoltaickej solárnej markíze mohli užiť, si budeme musieť chvíľu počkať, Model Ana Rodes je stále vo fáze vývoja, hoci napreduje míľovými krokmi a nebolo by zvláštne vidieť, ako sa v najbližších mesiacoch objavia prvé komerčné návrhy.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

fotovoltaická markíza

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: