Tipy do záhrady

Čo je to Marshmallow? Výhody a vlastnosti tejto rastliny

Čo je to Marshmallow? Výhody a vlastnosti tejto rastliny
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Určite, keď počujete slovo marshmallow, okamžite si ho spojíte s tým oblakom cukru, ktorý sa dá pripraviť na grile, priložiť na oheň alebo grilovať v mnohých amerických seriáloch alebo filmoch, v skutočnosti sú to tieto sladké marshmallows Dostali tento názov, pretože predtým vo svojom pôvodnom zložení obsahovali výťažky z rastliny marshmallow

čo je marshmallow využitie a výhody tejto rastliny

Avšak ibištek je rastlina, ktorú možno konzumovať a získať tak mnoho zdravotných výhod.Listy aj kvety bahniatka sa konzumujú, no je to koreň bahniatka, kde sa skutočne nachádza celý jeho liečivý potenciál. Ak ju teda chcete spoznať a objaviť všetky výhody, ktoré má táto rastlina pre vaše telo, pozývame vás na pokračovanie v čítaní.

Čo je marshmallow?

marshmallow (Althaea officinalis) je rastlina široko používaná v prírodnej medicíne, najmä pre všetky výhody, ktoré prináša ako expektorans, upokojenie alebo uzdravenie. Jeho názov Althaea pochádza z gréckej terminológie (Altho), čo sa dá preložiť ako "na liečenie" a patrí do čeľade Malvaceae, ktorá tiež pochádza z gréckej terminológie (Malake ) s odkazom na «reparačnú kapacitu».

Marshmallow je rastlina, ktorá sa odpradávna používala aj v časoch hladomoru či nedostatku plodín a potravín a to nielen ako liečivá rastlina, vďaka čomu bola spočiatku veľmi populárna v Európe a Ázii. neskôr v Amerike, kde bol exportovaný.

Ak by vás zaujímalo Aká je rastlina bahniatka? Rastlina bahniatka môže dosiahnuť výšku 1,5 m, úplne pokrytá chlpatosťou jeho stonky a listy. Jeho listy, ktoré sú až 10 cm vysoké a 8 cm široké, sú trojuholníkovo-oválneho tvaru. Kvety marshmallow sú pekne svetlé až tlmené ružové.

Divoká bahniatka alebo tiež nazývaná Bismalva potrebuje rásť v relatívne vlhkom podnebí, najmä ju uvidíme na brehoch riek, brehy močiarov alebo dokonca na brehoch mora.

Z rastliny ibištek môžeme zbierať takmer všetko, zbierajú sa listy a kvety, ale všetok liečivý potenciál skutočne nájdeme v koreni ibištekaCelá rastlina je bohatá na sliz, ale skutočne zaujímavé je, že v koreni nájdeme dokonca triesloviny, arabín, pektín, flavonoidy a fenolové kyseliny.

Liečivé vlastnosti marshmallow

Vlastnosti rastliny ibištek sú neuveriteľné, najmä pre jej expektorant , antitusické a protizápalové vlastnosti, pomáha nám upokojiť sa a vyčistiť dýchacie cesty, najmä pri stavoch, ako je prechladnutie, bronchitída, faryngitída a všetky druhy pľúcnych problémov.

vlastnosti marshmallow

Jeho antitusické vlastnosti cvičenie na nervový systém na upokojenie záchvatov, ktoré spôsobujú suchý kašeľ. A to vďaka tomu, že obsahuje flavonoidy, vlákninu, sliz, triesloviny a ďalšie telu prospešné zložky.

Je užitočný aj v prípadoch astmy alebo zápal pohrudnice, zápal pohrudnice , tkanivo, ktoré vystiela hrudnú dutinu.

Zdravotné prínosy marshmallow

Vlastnosti ibišteka a výhody pre naše telo sa veľmi odporúčajú, ale aké je využitie marshmallow ako liečivá rastlina :

 • Najväčšou prednosťou bahniatka je jeho schopnosť chrániť a napravovať dýchacie a tráviace sliznice.
 • Pomáha bojovať proti respiračným ochoreniam, ako je bronchitída, astma, prechladnutie, faryngitída a akékoľvek iné pľúcne problémy. Je veľmi účinný na ochranu slizníc a pôsobí ako prirodzený expektorans.
 • Pri vonkajšej aplikácii marshmallow chráni pokožku a je užitočný pri pomliaždeninách, abscesoch a popáleninácha vďaka svojmu protizápalovému účinku je účinný pri znižovaní bolesti pri vyvrtnutiach, zápaloch šliach atď.
 • Zabraňuje zápche vďaka vláknine, ktorú táto rastlina obsahuje.
 • Marshmallow možno použiť ako obklad na tvár na liečbu akné a pupienkov.
 • Účinne pôsobí pri poruchách trávenia, pôsobí proti nadmernej kyslosti a upravuje črevnú sliznicu , ktoré môžu byť poškodené. Je indikovaný na zmiernenie prípadov gastritídy, gastroduodenálnych vredov, kolitídy a syndrómu dráždivého čreva
 • Používa sa v prípadoch liečby proti kilom a hemoroidom . V týchto prípadoch odporúčame nálevový nápoj aj sedacie kúpele s nálevom (použite aspoň jeden liter).
 • Výluh z tejto rastliny sa dôrazne odporúča na čistenie močových ciest.

Koreň marshmallow: ako jesť

Marshmallow sa dá užívať rôznymi spôsobmi, ale vždy sa začína od koreňa, v ktorom sa nachádzajú liečivé a výživné vlastnosti rastliny, hoci sa dá vyrobiť aj z listov alebo z Kvet ibišteka, nie Boli by také účinné v závislosti od stavu, ktorý sme chceli liečiť.

Najčastejšou formou je nálev z bahniatka, ktorý sme doteraz pomenovali, hoci ho možno ľahko nájsť v tinktúrach, kapsulách alebo sirupoch proti kašľu. O niečo nižšie vám dáme niekoľko receptov na prípravu marshmallow nálevu.

Ďalším spôsobom konzumácie koreňa ibiša je to, čo sa nazýva sedací kúpeľ, o ktorom sme hovorili vyššie najmä pre prípady liečby hemoroidov alebo hromady. V tomto prípade namiesto konzumácie nálevu z bahniatka odložíme do umývadla alebo dokonca do záchodového bidetu.

Recepty na lúhované marshmallow

Prípravu nálevu z bahniatka možno vykonať rôznymi spôsobmi, ale je dôležité poznamenať, že jeho nutričné a liečivé vlastnosti sa nachádzajú v koreni.

Ideálna možnosť na lúhovanie je použiť asi 4 gramy rozdrveného alebo rozdrveného koreňa bahniatka.Potom koreň povarte vo vode asi 10 minút. Ako uvidíte, doba varu tohto čaju je o niečo dlhšia ako doba varu používaná pri príprave iných bylinných čajov. Je to preto, že koreň ibišteka je tvrdší a trvá dlhšie, kým uvoľní svoje vlastnosti.

Infúzia na boj proti infekciám pľúc, podráždeniu hrdla a kašľu.

Odporúča sa použiť receptúru, ktorá kombinuje marshmallows s inými rastlinami, ktoré nám pomáhajú proti respiračným ochoreniam, ako je ochorenie pľúc, púčiky smreka a častejšie plantain.

Metóda prípravy:

Povarte 2 minúty v pomere jedna polievková lyžica na šálku vody a potom lúhujte 5 minút. Po prefiltrovaní pridajte lyžičku medu. Odporúča sa piť tri šálky horúceho čaju denne, raz za štyri hodiny.

Tisana proti chrapotu

Tento recept kombinuje marshmallows s ježkom, riečnym morom (Holoschoemus romanus) a/alebo cukrovou trstinou. Jedna polievková lyžica každej zložky sa použije na pol litra vody.

Metóda prípravy:

Povarte na miernom ohni 10 minút, prefiltrujte a vložte do termosky, aby ste mohli piť počas dňa.

Laxatívna infúzia na miernu zápchu s marshmallow

Na prípravu tohto nálevu je zaujímavé skombinovať koreň bahniatka s inou laxatívnou rastlinou, ako je frangula v množstve 40 gramov z každej rastliny, a druhú polovicu je zaujímavé pridať zelený aníz.

Metóda prípravy:

Uberte zarovnanú polievkovú lyžicu na 1/4 litra vody ako orientačné množstvo, povarte 3 minúty, nechajte 10 odstáť a prefiltrujte. Tento nálev sa odporúča konzumovať na noc, aby na druhý deň ráno mala plný účinok.

Infúzia marshmallow

Nakoniec, keď je nápoj hotový, môžete si ho osladiť medom alebo akoukoľvek inou ingredienciou.

Kde kúpiť marshmallow

Aj keď pri hľadaní na internete určite nájdete marshmallow Mercadona, nie je to presne to, čo hľadáme, pretože tam nájdeme sladké marshmallows, ktoré sme spomenuli na začiatku článku. Ak si chceme zaobstarať bahniatka, najmä korienky, na prípravu nálevov, budeme ich musieť hľadať v ktoromkoľvek susednom bylinkárovi.

Vždy to však môžeme získať online na stránkach ako Amazon. Nižšie vám zanecháme odkaz na získanie koreňa pre vaše infúzie.

Kontraindikácie marshmallow

Ako všetky rastliny, je dôležité mať na pamäti, či sú v niektorých prípadoch kontraindikované alebo či sú nebezpečné pre ľudskú spotrebu, preto nižšie uvádzame starostlivosť a kontraindikácie ibišteka pre zdravie v závislosti od prípad :

 • Chyby nájdené vo vlastnostiach ibišteka môžu spôsobiť zmeny hladiny cukru v krvi pacientovdiabetikov , preto ho radšej nekonzumujte.
 • Konzumácia marshmallow u tehotných žien alebo v období laktácie. Rastlina marshmallow obsahuje trimetylglycín, molekulu, ktorá môže spôsobiť potrat.
 • Môže spôsobiť zmeny spolu s konzumáciou iných drog, môže spôsobiť nežiaduce zmeny pri konzumácii niektorých liekov. Preto, ak užívate nejaké lieky, je najlepšie sa v tomto prípade poradiť so svojím lekárom.
zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: