Agroekológia

DIY Ako si vyrobiť prírodný insekticíd

DIY Ako si vyrobiť prírodný insekticíd
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako prirodzene kontrolovať hmyz. V niektorých prípadoch ich môžete fyzicky odstrániť. Môžete zaviesť iný druh, ktorý nie je škodlivý pre rastliny, ale vylúči tie, ktoré škodia.

Môžete tam dať niečo, čo hmyz ochorie a zabije ho. Môžete dať niečo, čo ich odpudzuje, alebo môžete jednoducho odstrániť dôvody, prečo tam sú. Ak pestujete rastliny, ktoré priťahujú hmyz bez alternatívy, tu potrebujete prírodný pesticíd.

RECEPT NA DOMÁCI INSEKTICÍD

Tento recept je celkom dobrý proti väčšine, ale nič nepokrýva všetky druhy. Ak narazíte na chybu, ktorá nezomrie, pravdepodobne budete musieť použiť recept špecifický pre tento druh. Vo všeobecnosti je toto dobré miesto, kde začať.

Pri miešaní tohto insekticídu si chráňte oči, ruky, pokožku a nos. Je to veľmi nepríjemné a môže spôsobiť podráždenie. Noste rukavice a dokonca aj okuliare, ak môžete. Vyhnite sa aj príprave v uzavretej miestnosti, pretože má nepríjemný zápach.

ZLOŽKY NA INSEKTICÍD

Jedna celá hlava cesnaku (ošúpaná a oddelená)
1 cibuľa – ošúpaná a nakrájaná na kúsky)
Horúca omáčka – akýkoľvek druh
1 1/2 čajovej lyžičky kajenského korenia
Lyžica octu
5 litrov vody 2 polievkové lyžice tekutého mydla

Ako vyrobiť insekticíd

V mixéri rozmixujte jednu celú cibuľku cesnaku, jednu cibuľu a dve čajové lyžičky horúcej omáčky, kým sa neskvapalní s polovicou vody.
Potom pridajte jednu a pol čajovej lyžičky kajenského korenia a lyžicu octu. Túto zmes nechajte namočiť a hodinu odležať, potom sceďte.

Toto pridajte do zvyšku vody s niekoľkými kvapkami akéhokoľvek tekutého saponátu a veľmi dobre premiešajte. Vložte ho do rozprašovača a nastriekajte ho vo svojej záhrade na odstránenie škodcov.

Táto zmes zabije veľkú väčšinu škodcov, ale nie je to niečo, čo vydrží dlho. Dostanete len pár dní trvanlivosti, takže raz týždenne budete chcieť vyrobiť novú dávku. Naozaj by ste mali zmiešať to, čo potrebujete, a zakaždým pripraviť čerstvú dávku pre maximálnu silu, pretože pri dlhšom skladovaní stráca účinnosť.

Pozrite si aj náš recept na insekticíd apichi.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: