Agroekológia

Stručný sprievodca jeseňou záhradou

Stručný sprievodca jeseňou záhradou
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

suché_listy-1024x768

Platí aj pre jar na južnej pologuli!!

Vedeli ste, že nemusíte prestať prijímať slávu samopestovanej zeleniny z vlastnej pôdy? Zdá sa, že ak do obchodov nedajú inzeráty a nekričia na nás, že sa dá sadiť aj na jeseň, tak sa to nedozvieme. Takže sme tu a snažíme sa, aby sme vám dali vedieť, čo zasadiť túto jeseň, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate a akú máte pôdu alebo klímu, vždy je tu niečo, čo môžete zasadiť, sledovať, ako rastie a jesť so všetkou hrdosťou. dobrý permakulturista!

Najbežnejšie a najjednoduchšie:

1.- Rukola: Rukola nie je vôbec chúlostivá a každý záhradkár začiatočník. Môžete ho mať dokonca aj po celý rok, no potrebuje priame slnečné svetlo, takže ak na váš pozemok nasneží, musíte si poradiť.

2.- Cvikla: Aj repa sa dá sadiť a zbierať po celý rok, najlepšie na nej je, že je super chutné, keď sú ešte maličké, takže ich môžete sadiť a zbierať, kým nepríde obdobie mrazov. Ako pestovať repu.

3.- Brokolica: Koniec leta je najlepší čas na výsadbu brokolice v interiéri na semeniská. Brokolica nemá rada teplo, takže jeseň alebo jar sú pre brokolicu tým najlepším obdobím. ako pestovať brokolicu.

4.- Mrkva: Mrkva tiež neznáša teplo. Ak žijete v horúcom prostredí, pravdepodobne ste sa niekedy udreli po hlave, keď v lete vysádzate mrkvu.Ale máme šťastie, pretože vstupujeme do obdobia, ktoré milujú, aj keď tvrdo pracujeme, môžeme ich dostať uprostred zimy, pretože ak dostanú trochu mrazu, budú sladšie (vyskúšajte, ak nie), takže ich môžete zasadiť. zozbierajte ich tesne pred silným mrazom v zimnom období (lebo by ste ich ťažko dostali zo zeme hahaha). Ako zasadiť mrkvu

5.- Karfiol: Karfiol je trochu citlivý na teploty. Ak je príliš teplo, stúpa, ak je príliš chladno, prestáva rásť. Jeseň je ako stvorená na jej pestovanie! Ako zasadiť karfiol

6.- Zeler: Cal Zeler nemá rád teplo, ak žijete vo veľmi chladnom podnebí, mali by ste zeler zasadiť na jar . Ale ak žijete v teplom podnebí, môžete ho zasadiť na jeseň! Ďalšie triky so zelerom tu

7.- Hrach: Áno, je to pravda, ale iba ak žijete v teplom podnebí. Medzi letom a prvým tuhým mrazom budete potrebovať aspoň 2 mesiace. Kompletný sprievodca pestovaním

8.- Reďkovky: Ak neprestanete pridávať semienka reďkovky, neprestanete ich mať takmer celý rok . Ak vysejete v júli, auguste, septembri a októbri… budete mať reďkovky až do zimy.

9.- Rebarbora: Keď žijete v teplom podnebí namiesto vysádzania rebarbory na jar, mali by ste ju lepšie a ľahšie zasadiť na jeseň

10.- Špenát: Špenát stúpa, ak sú teploty veľmi vysoké. Rastie veľmi rýchlo a väčšinou v dobrých podmienkach v zime neuhynie. Takže je to nádherná rastlina, ktorú by ste teraz mali mať vo svojej jesennej záhrade! Kompletný sprievodca pestovaním

Chyba je v rodičoch, ktorí ich obliekajú ako ovocie.

jesenné ovocie

11.- Černice a maliny: Najlepší čas na výsadbu černíc je pred prvým tuhým mrazom, aby to rastlina dala čas na prispôsobenie sa terénu, ale tiež nie príliš skoro v lete, aby sa nespálilo od tepla.Ak sa chcete dozvedieť viac o malinách.

12.- Čučoriedky: Ak žijete v chladnom podnebí, mali by ste ich zasadiť na jar, ale ak žijete v teplé podnebie alebo stred, jeseň je najlepší čas. Viac informácií nájdete tu.

13.- Čerešne: Čerešňa má najlepšie obdobie výsadby na jar pre chladné podnebie a na jeseň pre najteplejšie, ale buďte opatrní, pretože ak nie je v zime dosť chladno, aby jej kvety sadli, koncom jari nebudete mať ovocie.

14.- Hrušky: To isté ako čerešne, ale vždy je dobré vedieť, že ich máte po ruke, tieto sú nie také jemné s nastavením kvetu.

15.- Slivka: Rovnaké ako Čerešne a Hrušky, a tie tiež nie sú veľmi jemné s kvetmi. Dokonca aj slivky sú veľmi odolné stromy, ak sa dobre adaptujú v prvých rokoch a nepotrebujú veľa vody.

Dúfam, že sme vás motivovali vyskúšať jesennú záhradu!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: