D I Y

Know Táto lampa, ktorá funguje 45 dní s pol litrom vody

Know Táto lampa, ktorá funguje 45 dní s pol litrom vody
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Viete si predstaviť, že by ste mohli kempovať na svojom obľúbenom mieste a mať denné svetlo bez toho, aby ste museli používať elektrinu? Áno, vieme . Solárne lampy už existujú a vieme o ich účinnosti, no počasie nie je vždy dobré a ak prejdeme obdobím, keď sa objavia mraky, Slnko by nám bolo málo platné, nemyslíš?

ľahké vodné svetlo so slanou vodou

Preto vám dnes predstavíme jeden z tých technologických zázrakov, ktoré by mal mať každý dobrodruh a milovník prírody.Malá lampa, ktorá funguje s pol litrom slanej vody a je schopná poskytnúť svetlo tam, kde nie je prúd alebo slnko.

E-Dina, kolumbijský startup, ktorý vyvinul lampu

Jednou z výhod spoločnosti, v ktorej žijeme, je rozmanitosť, ktorá existuje, v dobrom aj zlom, vďaka väčšiemu množstvu zdrojov a vedomostí nám umožňuje nájsť spoločnosti, ako je táto, zamerané na uvedenie produktov, ktoré sú jedinečné a zaujímavé ako táto prenosná baterka.

E-Dina zameriava svoju činnosť na obnoviteľné energie a vďaka ich vynaliezavosti sa im podarilo vytvoriť WaterLight, malú lampu, ktorá dokáže vyrábať elektrinu z prírodného prvku, ako je morská voda alebo dokonca moč, v špecifických prípadoch a v prípade extrémnej potreby.

So sotva 500 ml vody vo vnútri je WaterLight schopné poskytnúť svetlo tam, kde Slnko nedosiahne.Už sa nemusíme obávať daždivých dní alebo problémov s elektrinou, dokonca má USB nabíjací port na udržanie energie batérií našich mobilných zariadení .

ľahké vodné svetlo so slanou vodou

Technológia, ktorá umožňuje reakciu so slanou vodou

Systém je dômyselný, pretože z elektrolytu tvoreného slanou vodou a reakciou generovanou medenými a horčíkovými platňami , ktoré sa nachádzajú vo vnútri , lampa produkuje energiu až 45 po sebe nasledujúcich dní.

A to nie je najlepšie, keďže je to nielen 45 dní svetla, ale bolo navrhnuté tak, aby sme ho mohli používať a opakovane používať toľkokrát, koľkokrát chceme, pretože Má životnosť približne 5 600 hodín, čo zodpovedá 2-3 rokom v závislosti od toho, ako často si ho môžeme užívať na cestách.

Hovoríme o veľmi atraktívnej alternatíve k tradičným solárnym lampám alebo tým, ktoré fungujú na batérie. Zabudneme na Slnko, elektrinu a akýkoľvek iný nevyhnutný prvok Voda bude naším prírodným zdrojom, ktorý poskytne svetlo kdekoľvek.

100% recyklovateľný a veľmi atraktívny produkt

Jeho dizajn je naozaj lákavý. Ponúka mix medzi modernosťou a tradíciou, aspoň to tak vnímame z diaľky pri čakaní, kedy ho budeme môcť ochutnať. Osvetlenie, ktoré poskytuje je optimálne pre každú situáciu a jeho veľkosť z neho robí skutočne zaujímavý nástroj

Okrem toho, jeho vytvorenie bolo motivované, aby bolo schopné poskytnúť svetlo v domorodých komunitách, ktoré sú najďalej od elektriny,, ako je Wayúu, ktorého poloha medzi Kolumbiou a Venezuelou vám umožňuje počítať s tým, že Karibské more nakŕmi tieto lampy a osvetlí vaše temné noci.

Ďalším krokom E-Diny je hromadný predaj produktu, takže nie je prekvapujúce, že tento zázrak nájdete v najbližších niekoľkých mesiacov. Možno s kompaktnejším dizajnom, ale vždy so skutočne zaujímavými funkciami.

Ak sa chcete o projekte dozvedieť niečo viac, pokojne navštívte jeho stránku a pozrite si, ako funguje v tomto videu. A je to tým, že každý deň objavujú nové techniky, ako mať elektrinu za dostupnejšie ceny alebo svetlo tam, kde elektrina nedosiahne, ako získať elektrinu z rastlín.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: