D I Y

Fascinujúce prechody divokej zveri na cestách

Fascinujúce prechody divokej zveri na cestách
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Na našich cestách každý deň zahynie veľké množstvo zvierat. Záznamy o úmrtnosti pri prejdení sa týkajú všetkých skupín zvierat. Cicavce vedú v rebríčku (líšky, diviaky, srnce či dokonca vlky), no ani vtáky, obojživelníky a plazy nezaostávajú.

Cesty teda pôsobia ako agent fragmentácie biotopu, takže zvieratá nemajú inú možnosť, len riskovať svoj život, aby cez ne mohli pokračovať. s ich každodenným životom alebo využívať menšie územie, napriek tomu, že množstvo a kvalita potravín bude menšia.Aj keď je dráha správne oplotená, zvieratá hľadajú najmenšie poškodenie plotu, aby prešli na druhú stranu.

kroky pre faunu!!!

Jednoduché opatrenie, ktoré možno prijať na zníženie týchto prípadov… Môžu byť vyvýšené alebo pod zemou a sú to povolené miesta aby akékoľvek zviera prešlo zónou bez toho, aby muselo vyskočiť na cestu. Môžu sa pridať aj určité atraktanty, ako napríklad napájadlá, aby ich zvieratá mohli hľadať a prechádzať pomocou týchto krokov.

Fauna-pass-ekodukt

Problém je v tom, že tento typ opatrenia zahŕňa investíciu, ktorá nie je povinná, s ktorou je ekonomika pred bezpečnosťou a zvieratá naďalej zomierajú na našich cestách, keďže oplotenie nestačí.

Tieto kríženia voľne žijúcich živočíchov tiež prispievajú k zachovaniu genetickej diverzity, pretože umožňujú tok jedincov medzi dvoma populáciami, ktoré by mohli byť rozdelené cesta.

Okrem toho, že sa vyhli prejdeniu a nehodám so zvieratami, dokázali byť v mnohých prípadoch obzvlášť krásne. A je to tým, že existujú miesta na planéte, kde vlády investovali do „mostov života“ na svojich cestách, ako ukážu nasledujúce obrázky, kde táto investícia zaručuje prežitie stovkám divých zvierat. Skvelé Zelené nápady!!

Watchung Reserve. Interstate 78 v New Jersey

Toto je Interstate 78, ktorá sa nachádza v New Jersey, Spojené štáty americké. Cesta vedie cez rezerváciu Watchung.

1024px-Interstate_78_-_New_Jersey_Watchung_Reservation

Wildlife Causeway, Národný park Banff, Alberta, Kanada

Od začiatku kontroly v roku 1996 11 druhov veľkých cicavcov – vrátane medveďa, losa a pumy – použilo krížové štruktúry viac ako 200 000-krát.

clip_image005

Most pre kraby. Vianočný ostrov

Tento krabí most sa nachádza na Vianočnom ostrove medzi Jakartou a Austráliou. Každý rok tento druh vykonáva migráciu, ktorá trvá päť až šesť dní, čo spôsobí, že cez túto oblasť prejde približne 120 miliónov jedincov.

tumblr_mh1lm4qImV1qzn97uo1_1280

Ekodukt Kikbeek. Diaľnica E314, Belgicko

Tento preukaz sa nachádza v Genku. Ekodukt križuje diaľnicu E314 európskej diaľničnej siete, ktorá spája belgické univerzitné mesto Leuven s nemeckým mestom Aachen.

Ekodukt Kikbeek z E314.

„Animal Bridge“ v Montane, USA

570731784_6635431a83f2b1d4d6b8c7781ebdb87a7fdaedb74dc152fd

Diaľnica A6. Rakúsko-Slovensko

Tento ekodukt bol otvorený v roku 2007 výstavbou diaľnice A6 alebo Autopista del Noreste. Táto diaľnica spája rakúske mesto Bruckneudorf so slovenským hlavným mestom Bratislavou.

maxresdefault

Tunel na prechod slonov. Keňa

Tento tunel na prechod slonov sa nachádza v Keni, presnejšie v jej hlavnom meste Nairobi. Toto je prvý prechod fauny tohto typu a pre zvieratá takej veľkosti.

ss-110131-AT-27.ss_full

Zelený most cez diaľnicu 464 neďaleko Boeblingen, Nemecko.

1374125936_b464-bc3b6blingen01-2010-06-29

Prejazd v Banff, Kanada

Tento prechod pre zvieratá stojí na rušnej diaľnici a nachádza sa v Banffe v Kanade. Odkedy v tomto prírodnom parku urobili schody (35 podzemných a šesť nadzemných), monitorovali viac ako 200 000 zvierat, ktoré ich prekračovali.

banff-cross-650x365

Nadchod pri jazere Keechelus Lake, Washington, USA

originálny

Snehový tunel, Fínsko

tunel-810767

Letecký pohľad na divokú zver, miesto pobytu neznáme.

New-Picture-11_thumb2

Ekodukt Woeste Hoeve. Holandsko

Tento ekodukt, ktorý „letí“ ponad diaľnicu A50, je možno najvýznamnejším a najreprezentatívnejším zo 600 mostov pre divú zver v Holandsku, v krajine, ktorá sa najviac zaviazala starať sa o voľne žijúce zvieratá vo svojich priechodoch a okolitých biotopoch cesta.

Divoká zver prekračuje celý svet v spolupráci s prírodou, nie proti

A-66 Ekodukt. Španielsko

Tento krásny ekodukt, ktorý prechádza cez A-66, sa nachádza na diaľničnom úseku medzi Benavente a León.

PSE-Leon-1

Ekoprodukt vo Francúzsku

clip_image014

Pre tento typ infraštruktúry existujú dokonca aj špecifické súťaže!! Súťaž ARC: International Wildlife Crossing Infrastructure Design Competition je súťaž návrhov na nájdenie najlepšieho spôsobu postavenia mostov cez hlavné cesty, ktoré sú vhodné na prechod zvierat žijúcich v lesoch regiónu Či už z dôvodov migrácie alebo kŕmenia, zvieratá by tak mali možnosť prechádzať sa znova a znova v prostrediach, ktoré sú prakticky rovnaké ako zvyšok lesa. Niektoré z požiadaviek pri navrhovaní mosta boli nájsť najefektívnejší spôsob z hľadiska nákladov, s najvyššou bezpečnosťou a plne rešpektujúcim ekologické prostredie Toto sú niektoré z nápady navrhnuté v minulých výzvach.

Pre viac informácií navštívte: https://arc-solutions.org/

0_29105614805

0_2911516517

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: