Tipy do záhrady

Hra Tabas - Ako hrať Tabas

Hra Tabas - Ako hrať Tabas
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Es juego de las tabas je tradičná hra na celý život, ktorá dodnes baví dospelých a deti. Viete, ako sa hrá tabas hra a odkiaľ pochádza? Pretože je ideálny na hranie vonku kedykoľvek s ostatnými deťmi od 5 alebo 6 rokov.

hra tabas

HRA TABAS. VZNIK TRADIČNEJ HRY

Hra tabas sa datuje do čias Grékov a Rimanov. Je to hra, ktorá sa dedila z generácií až po súčasnosť.

TABAS: ČO SÚ?

Tabas je vedecký názov pre niektoré kosti v oblasti chodidiel. Tieto zvieracie kosti slúžili deťom na hranie, zvyčajne to bola zadná jahňacia noha, ktorej rozmery mohli byť pokojne 3 cm x 2 cm.

Túto pôvodnú hru zo starovekého Grécka a Ríma rozšírili po celom svete Španieli, ktorí boli veľkými šíriteľmi tejto hry v oblastiach ako Latinská Amerika, spopularizovanej najmä v poľnohospodárstve a na vidieku.

15 Zábavné hry vonku pre deti bez vybavenia

HRA TABAS: MATERIÁLY

V dávnych dobách sa ľudia hrávali so zvieracími kosťami, ako sme už spomenuli, ale v minulom storočí sa materiál týchto kostí zmenil a teraz sa dajú kúpiť z plastu alebo kovu. Ak chcete hrať doma, môžete vždy použiť malé kamene, ktoré nájdete v poli, pričom nastavíte určité pravidlá, ktoré vysvetlíme nižšie.

Potrebujeme 10 kamienkov alebo 10 malých kamienkov.

PRAVIDLÁ HRY TABAS

Počet hráčov: od 2 do 6

Hra tabas je taká stará, že má veľa variácií, no my sa zameriame na všeobecné alebo najobľúbenejšie pravidlá na celom svete. Aby sme to urobili, musíme najprv poznať pozície a mená tabas podľa pádu.

  • Hier: Je to časť štítka, ktorá predstavuje dieru alebo konkávnu plochu. Dostáva tiež meno jete
  • Tripa: Táto časť taba predstavuje konvexnú tvár a má akési vydutie alebo brucho. je to opačná strana otvorov. Tiež sa nazýva brucho .
  • Ram : ak pristane na tejto ploche, môžete vidieť malú dieru v tvare. Tiež známy ako kráľ .

Hladký : Je to protiľahlá strana barana a má hladký povrch, ktorý má tiež vyčnievajúce vrcholy na bokoch. Tiež známy ako Kat

tabas

Na začiatok sa vezme 10 taba a hodí sa náhodne, každý padne do pozície, neskôr sa biela taba, nazývaná pita, chytí a vyhodí do vzduchu a predtým, ako ju zdvihne , ak bola vyhodená do vzduchu, musíme každú tabu umiestniť na svoje miesto a podľa poradia. Následne a šikovne musíme zdvihnúť bielu tabu, ktorú sme vyhodili do vzduchu.

Keď sú všetky taba umiestnené na ich zodpovedajúce pozície, musíme pokračovať v hádzaní bieleho taba do vzduchu a kým je vo vzduchu tou istou rukou, ktorú sme hodili, jeden zdvihneme taba za hod a položte ho do opačnej ruky a uložte.Ak pita alebo ktorýkoľvek z tabas v ruke spadne na zem, hráč prehráva ťah a je na rade ďalší hráč. Ten, komu sa podarí nazbierať 10 tabliet na 4 pozíciách bez straty ťahu, vyhrá.

TABAS HRA: KDE KÚPIŤ

Ako sme už spomenuli, na hranie hry tabas v jednej z jej najobľúbenejších variantov môžeme použiť normálne kamenevyhladené na prvú hru, ak vidíme, že sa nám páči, vždy si ju môžeme kúpiť alebo kúpiť hru tabas v našom bežnom obchode s hrami alebo online, tu je odkaz na bezpečný nákup.

VARIANT HRY TABAS

Na tento variant hry tabas potrebujeme iba 6 tabas, z ktorých jeden bude pôsobiť ako pita, ktorá bude vyhodená do vzduchu. Potom pripravíme hru tak, že účastníkov rozdelíme do dvoch tímov.

Prvý tím vyhodí pitu do vzduchu a chytí tou istou rukou, ktorú ste hodili predtým, ako taba spadla zo zeme ďalšie tabas a potom pitu do vzduchu a vy podáte jeden na druhej strane hodíte pitu znova, vezmete si ďalšiu predtým, ako ju vezmete, vezmete ju a zmeníte ruky. Takže kým ich nebudete mať všetky v druhej ruke.

15 hier s kockami a papierom na hranie kedykoľvek

Potom postúpime o úroveň vyššie a v tímoch musíme tiež urobiť to isté, ale v tomto prípade vezmeme dve taba tak, že naraz hodíme povraz, prenesieme ich do druhej ruky a postup zopakujeme .

To isté urobíme s 3 tabas. Neskôr so štyrmi naraz a nakoniec zobrať všetky tabas pred pitou.

Tím, ktorý to zvládne bez toho, aby taba alebo pita spadla na zem, vyhrá.

Okolo hry tabas existuje oveľa viac variantov. Ak to váš región hrá inak, budeme radi, ak nám o tomto variante zanecháte komentár.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

hra tabas

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: