Zdravie

3 Domáce prostriedky na muchy. Odpudzovať muchy - zelené nápady

3 Domáce prostriedky na muchy. Odpudzovať muchy - zelené nápady
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

odpudzovať muchy

Dnes uvidíme rôzne domáce prostriedky na muchy, ktoré odpudzujú, odplašujú alebo eliminujú tento nepríjemný hmyz z domova.

Je veľa druhov múch, ale vo všeobecnosti tie, ktoré môžeme nájsť doma, sú viac-menej rovnaké druhy: Musca domestica, mucha domáca; najbežnejšia, Fannia sp., čo nie je nič iné ako malá mucha domáca (Fannia sp.); Psychodidae, čeľaď druhov známych ako molice alebo vlhkomilné muchy, ako aj muchy Sarcophagidae alebo Drosophila melanogaster, ktoré zvyčajne chodia na mäso a ovocie.

1. Octová pasca na muchy

Lapač octu je jedným z najúčinnejších domácich prostriedkov na muchy. Používa sa najmä na takzvanú ovocnú mušku Drosophila melanogaster a na jej výrobu budeme potrebovať:

  • malá sklenená nádoba
  • Potravinová fólia
  • špáradlá
  • gumička (druh používaná na kotúče papiera alebo stohy obálok)

Pre interiér:

  • Apple vinager
  • voda
  • cukor
  • saponát na riad

To, čo urobíme, je pridať do sklenenej nádoby šálku vody, lyžicu cukru, 3 lyžičky octu a 2 lyžičky saponátu. Nádobu prikryte priehľadnou fóliou a zaistite gumičkou.

octová pasca na muchy

Potom urobíme diery, aby octový smrad prilákal ovocné mušky, ktoré pristanú v tekutine, ale saponát im nedovolí uniknúť.

Zatiaľ čo sa táto pasca na muchy často používa na ovocné alebo mäsové mušky, je veľmi účinná pri likvidácii múch, ktoré sa často vyskytujú v kúpeľniach a kuchyniach.

2. Rastlina na odpudzovanie múch

V tomto prípade nejde práve o domáci liek na muchy, ale o zoznam najúčinnejších rastlín, pokiaľ ide o odpudzovanie múch. Mnohé z nich odplašia aj komáre.

Najúčinnejšie rastliny na odpudzovanie múch sú:

Bazalka ( Ocimum basilicum ). Bazalka je skvelým spojencom, s množstvom živín as jej listami si môžete pripraviť jednu z najvyberanejších omáčok stredomorskej kuchyne: pesto. (Môžete ho získať tu)

Rastlina bazalky pri okne je tiež účinný spôsob, ako udržať muchy ďaleko od domu, pretože vôňa je taká silná, že tento hmyz. Ale aj táto rastlina na odpudzovanie múch je toxická pre larvy. Preto hovoríme o jednom z najúčinnejších domácich prostriedkov na muchy, ktorý zabráni aj ich rozmnožovaniu.

Levandula ( Lavandula angustifolia ). Levanduľa je ďalšou z tých rastlín, ktoré odpudzujú účinné muchy. A je to tiež aromatická bylina s množstvom ďalších využití vďaka svojim relaxačným a upokojujúcim vlastnostiam. (Môžete ho získať tu)

Palina ( Artemisia absinthium ). Posledná rastlina na odpudzovanie múch na zozname je palina, veľmi účinná proti muchám a parazitom. Ale jeho konzumácia je vhodná aj na liečbu všetkých druhov neduhov, ako sú tráviace problémy, problémy s pečeňou a na vypudzovanie toxínov, a v neposlednom rade je bohatá na protizápalové vlastnosti.(Môžete ho získať tu)

rastlina na odpudzovanie múch

3. Citronella na odpudzovanie múch

Esenciálny olej z citronely (Cymbopogon nardus), ako aj ďalšie produkty z tejto rastliny (sviečky, gél a pod.) pomáhajú odplašiť všetky druhy hmyzu. Najčastejšie sa táto rastlina používa na odpudzovanie komárov, ale je rovnako účinná ako domáci prostriedok proti muchám.

Najlepší spôsob je použiť horák a pridať pár kvapiek citronelového oleja zriedeného vo vode. Jeho aróma je ideálna na odpudzovanie múch, ale odplaší aj komáre a iný hmyz, ktorý preferujeme mimo domova, ako sú osy.

domáce prostriedky na vlhké muchy

Dôležité: vyhnite sa ich priťahovaniu

Teraz, keď už vieme, ktoré sú najúčinnejšie domáce prostriedky na muchy, musíme vedieť aj to, ako sa vyhnúť ich prilákaniu alebo ako sa vyhnúť tomu, aby boli doma škodcovia. Najdôležitejšie je vyhnúť sa problémom s odtokom a presakovaním v kanalizácii, najmä zabrániť prilákaniu takzvanej molice alebo vlhkej muchy.

Rovnako dôležité je zabrániť hromadeniu organického odpadu. Napríklad separovanie odpadu je ideálny spôsob, ako sa vyhnúť prilákaniu múch a zároveň byť ekologický. Odpad, ako je papier, lepenka alebo plasty, je možné zbierať, pokiaľ sú čisté, a nechať ich v príslušných nádobách, zatiaľ čo organický odpad (kompost) aj odpad (ktorý nemôže ísť na recykláciu alebo kompost) by sa mali vždy umiestniť v malých, krytých nádobách, ktoré by sa mali likvidovať denne alebo aspoň oveľa pravidelnejšie ako anorganický odpad.

Na druhej strane, misky s ovocím by mali byť vždy zakryté sieťkou, aby ste sa vyhli ovocným muškám, ako je táto:

Dúfame, že tieto zelené nápady vám pomôžu a inšpirujú vás. Ak poznáte ďalší tip, ako sa vyhnúť prilákaniu múch alebo ich odohnať, zanechajte ho v komentároch. Mohli by vás zaujímať aj rastliny, ktoré nám doma pomáhajú v boji proti komárom.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

domáce prostriedky na muchy

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: