Tipy do záhrady

10 dôvodov, prečo mať doma bazalku

10 dôvodov, prečo mať doma bazalku
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Bazalka je aróma, ktorá nám môže poskytnúť mnoho výhod a je tiež jednou z obľúbených aróm pre domácich kuchárov, rovnako ako rozmarín, je to tiež rastlina, ktorú môžeme pestovať takmer kdekoľvek v blízkosti domu okno, nepotrebuje prebytočný priestor na vývoj, áno, musíme byť veľmi opatrní pri poklese teplôt, ktorý môže spôsobiť, že na nás zomrie. Pozrime sa 10 dôvodov, prečo by sme mali mať všetci doma bazalku.

1.- Vedeli ste, že ak trpíte halitózou (zlý dych), žuvanie jej listy počas Niekoľko minút vám pomôže vyhnúť sa jej, pomôže nám tiež vyliečiť drobné vredy na ďasnách.

2.- Listy sa dobre rozdrvia a priložia na čelo v obklade pomôže si oddýchnete a uvoľnia vás , predovšetkým nám veľmi pomôžu vo chvíľach stresu v našom živote.

bazalka-932079_960_720

3.- Bazalka vďaka vysokému obsahu flavonoidov, jeho príjem ako antioxidantu pre naše telo je veľmi zaujímavý.

4.- Ak máte infekciu hrdla , kloktanie výluhom z bazalkových listov nám pomôže v boji proti nej.

5.- Nesmieme zabúdať, že je aromatická a ako taká má v našej kuchyni výsadné miesto, ideálne na prípravu talianskych jedál, okrem toho, že si jeho vôňu môžeme kedykoľvek vychutnať.

šalát-1002839_960_720

6.- Vedeli ste, že ak sa vetva rastliny zlomí alebo vám dajú vetvičku bazalky, vložte ju do pohár s vodou, novú rastlinu môžete mať o 15 dní s koreňmi!

7.- V tých chvíľach, keď si všimnete, že na všetko vám chýba sila, kúpeľ s pridaním nálevu z listov a kvetov bazalky obnoví potrebnú silu.

8.- Ak máme mestskú záhradu, bazalka pomôže kontrolovať molice a iný hmyz alebo škodcovia.

9.- Pre dojčiace matky bude infúzia bazalky viac než zaujímavá na stimuláciu produkcia mlieka.

10.- Umiestnený v blízkosti okna bude slúžiť ako repelent pre komáre a muchy , premiestnite ich preč z našej kuchyne alebo domova. Práve z tohto dôvodu, pretože ide o rastlinu na odpudzovanie múch, zaraďujeme bazalku na tento účel do našich top 3 rastlín spolu s palinou a levanduľou.

NEVÁHAJTE SI ULOŽIŤ TENTO PLAGÁT NA PINTEREST

Dúfam, že sa vám páčila a viete, ak poznáte nejaký ďalší dôvod, prečo by sme mali mať v našich domovoch bazalku, neváhajte a napíšte nám ho do komentárov.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: