Tipy do záhrady

Ako si vyrobiť najlacnejší a najjednoduchší domáci hydroponický systém

Ako si vyrobiť najlacnejší a najjednoduchší domáci hydroponický systém
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pre všetkých, ktorí chcú pestovať, ale nemajú priestor na umiestnenie mestskej záhrady alebo kvetináčov, majú vždy možnosť vyrobiť si veľmi jednoduchý a lacný domáci hydroponický systém na pestovanie našich najvzácnejších rastliny. Tento systém je škálovateľný a môžeme ho mať toľko, koľko chceme.

MATERIÁLY POTREBNÉ NA VÝROBU HYDROPONICKÉHO SYSTÉMU

  • Plastový box, ideálne typický na uloženie veľkého objemu a veľkosti oblečenia.
  • Farba alebo čierny sprej na vyfarbenie škatule.
  • Čerpadlo do akvária
  • Trubica pre čerpadlo .
  • Hydroponické kvetináče alebo poháre pre naše rastliny.
  • Vŕtačka alebo ostrý nôž.

KROK ZA KROKOM VYTVORENIE HYDROPONICKÉHO SYSTÉMU

1.- KROK MAĽOVANIA NÁDOBY

Je dôležité, aby sme sa čo najviac vyhli tomu, aby bola nádoba priehľadná, aby sa zabránilo premnoženiu niektorých druhov rias v našom hydroponickom roztoku, na to môžeme použiť čiernu farbu, ale je to oveľa jednoduchšie nastriekať ho čiernym sprejom Zaujímavou možnosťou, ako zistiť hladinu vody, ktorú máme, je, že na jednu zo strán nalepíme kúsok izolačnej pásky, aby táto oblasť nebola natretá, aby sme bez toho, aby sme museli otvárať krabicu, videli, aká je hladina našej vody. riešenie v prípade, že máme čo pridať viac

2.- DIERY NA RASTÚCE KOŠÍKY

Na prípravu veka na plodiny musíme urobiť otvory podľa priemeru kvetináčov, ktoré máme, alebo plastových pohárov, na to je ideálne použiť vŕtačku s kruhovým hrotom, ale ak nemaju, na dierky sa daju urobit aj kovove formy alebo noz. Vždy sa budeme snažiť, aby priemer otvoru nebol väčší ako pohár alebo hrniec, ktorý ideme použiť, aby nám nespadol dovnútra. Na vytvorenie otvorov je ideálne položiť veko na pevný povrch, pretože ak sa pokúsime vytvoriť otvory umiestnené na nádobe, môže sa zlomiť.

3.- OTVOR PRE VZDUCHOVÚ TRUBKU

Je dôležité, aby sme hydroponický roztok okysličili, aby nedošlo k hnitiu a vzniku rias, z tohto dôvodu urobíme vo veku malý otvor, cez ktorý vyberieme hadičku z pumpy, aby sa prevzdušnila . Skontrolujte, či má trubica rovnaký priemer ako prevzdušňovač.

4.- MONTÁŽ HYDROPONICKÉHO SYSTÉMU

Teraz už len musíme vykonať celú montáž, na to vložíme náš prevzdušňovač a vyberieme hadičku, položíme aj hrnce alebo poháre, pre naše plodiny a potrebujeme špongiu na hydropónia. Pre tento druh plodín je ideálne vysiať naše rastliny na záhony a následne ich presadiť na ich konečné miesto, ale môžeme ich aj naklíčiť (môžeme vyskúšať, ktorý systém nám funguje najlepšie). Musíme tiež poskytnúť hydroponický roztok, aby sme našim rastlinám poskytli živiny.

AKÝ VÝŽIVOVÝ RIEŠENIE POTREBUJEME

Na pestovanie v hydropónii musíme našim rastlinám dodávať živiny „umelým“ spôsobom, na to existuje veľa riešení, ktoré obsahujú všetky potrebné živiny pre naše plodiny.

Makroživiny

VýživaObdobie AObdobie B
N113144
P6262
K199199
Mgfiftyfifty
AC122165
Viera2,52,5

V častiach na milión alebo mg/l. Obdobie A je od klíčenia až po objavenie sa plodov a obdobie B je od objavenia sa až po zber.

Mikronutrienty

V 450 ml vody zmiešajte nasledujúce zložky a potom zmiešajte 250 ml tejto zmesi s 1000 litrami vyššie uvedeného roztoku:

Soľgramov na 450 ml
Kyselina boritá7,50
Chlorid horečnatý6,75
Chlorid meďnatý0,37
Oxid molybdénový0,15
Síran zinočnatý1,18

Dúfame, že tieto zelené nápady vás povzbudia k pestovaniu hydropónie doma!! Vždy môžete poskytnúť ďalšie informácie alebo otázky v komentároch k tomuto článku alebo ich zdieľať na svojich sociálnych sieťach.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: