Tipy do záhrady

Hnojivo, jednoduché domáce a zadarmo, recept!

Hnojivo, jednoduché domáce a zadarmo, recept!
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Hnojivo, jednoduché domáce a zadarmo v spreji vyrobené z banánových šupiek, recept!

U nás doma je veľa banánových šupiek, ktoré sa len tak vyhadzujú, banány sú ovocie bohaté na živiny a veľmi všestranné, som takmer zamilovaná do všetkého, čo sa s nimi dá robiť. A vďaka tejto globalizácii môžeme mať zrelé banány každý deň takmer vo všetkých častiach sveta, prečo ich nevyužiť, keď ich už máme? A keďže ich máme a že vytvárame „odpad“ prečo sa nenaučiť využívať skiny aj v náš prospech?

Sprej na banánovú šupku!

Rastliny to milujú, kvety, plody sú chutné a s touto malou pomocou ľahko rastú. Ale čo majú, že sú také neodolateľné? Banánová šupka obsahuje:

Draslík – až 42 % suchý!
Fosfor
Vápnik
Mangán
Sodík
Horčík Síra

Všetko úžasné pre vaše rastliny a tiež používame, to najlepšie pre planétu X3
Menej odpadu, viac zdravých rastlín a lacnejšie !!

Tu vám ukážem, ako to robím:

Na každé 4 banánové šupky:
1 polievková lyžica epsomskej soli
3 vaječné škrupiny
RozprašovačVoda

Prvý krok: Dehydratujte šupky banánov, buď v domácom solárnom sušičke, alebo na slnku v oblasti, kde ich poznáte nikto sa ich nedotkne, v rúre atď.V ideálnom prípade by mali byť na kartóne alebo pergamenovom papieri, z ktorého ich ľahko vyberiete a „zozbierate“. Potrebujeme ich úplne suché. Môžete tiež usušiť vaječné škrupiny, dobre ich očistiť a nechať vysušiť na sporáku.

Druhý krok: Po vysušení banánových šupiek, kým nezmizne všetka vlhkosť, ich vložte do kuchynského robota alebo pohára mixéra s vaječné škrupiny a rozdrvte ich na jemný prášok.

Tretí krok: Vložte zmes a epsomské soli do rozprašovača, 750 ml alebo jeden liter a pridávajte vodu, kým nebude takmer plná, veľmi dobre premiešajte, kým sa všetko nerozpustí vo vode.

banán - 550 x 387

Táto zmes je skvelá pre všetky druhy rastlín, či už v záhrade alebo v sade, najmä ak sú v kvete alebo ovocí, keďže draslík je v tomto štádiu pre ne obzvlášť dôležitou zlúčeninou, nestriekajte svoje rastliny keď ich dáva slnko, na väčšie miesta nasypte priamo na zem a nezabúdajte neliať priveľa, aby sa rastliny nespálili, stále ide o koncentrát.

Veľa štastia ! A povedzte nám, ako to dopadlo v komentároch!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: