Tipy do záhrady

Ooho , Biodegradovateľná a jedlá fľaša na vodu

Ooho , Biodegradovateľná a jedlá fľaša na vodu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Jedným z veľkých problémov na našej planéte sú PET fľaše na vodu a je to tak, že bez ohľadu na to, ako veľmi spoločnosti trvajú na používaní menšieho množstva plastov alebo skúste použiť recyklované plastové materiály, stále sú veľkým problémom, pretože sú to stále plasty, ktoré sa často povaľujú kdekoľvek, v horách, na plážach atď., kde sa nikdy nerecyklujú, s následným problémom, ako dlho budú degradovať.

ooho

Práve z tohto dôvodu sa v posledných rokoch začínajú objavovať nové návrhy alebo alternatívy, ktoré sa snažia skoncovať s touto pohromou, od obalov rastlinného pôvodu alebo návrhov na povzbudenie ľudí k recyklácii fliaš až po Novú iniciatívu ktorý vám dnes prinášame, revolučnejší návrh ako všetky predchádzajúce, vzišiel z mysle troch študentov dizajnu z Londýna.Ide o Ooho, biodegradovateľnú a jedlú nádobu, ktorú si dokonca dokážeme vytvoriť aj v našich domovoch.

2

Výsledkom je jednoduchá, odolná, hygienická a biologicky rozložiteľná nádoba, ktorá navrhuje nahradiť klasické plastové fľaše. Ďalšou vlastnosťou je nízka cena, výroba každej z týchto „fľaštičiek“ je sotva dva centy, aj keď sme trochu odvážni, môžeme si vyrobiť vlastné nádoby doma.

Hoci Ooho nemá lahodnú chuť, dá sa konzumovať bez akýchkoľvek zdravotných problémov, keďže táto nádoba je vyrobená zriasy a chlorid vápenatý, s procesom sférifikácia , veľmi používaným veľkým španielskym šéfkucháromFerran Adrià , šéfkuchár dokonca uviedol na trh súpravu, aby sa nadšenci varenia odvážili variť touto technikou.Táto metóda v podstate pozostáva z gélovania kvapaliny, ktorá po ponorení do kúpeľa Vápnik Pridáva sa(vápenatá soľ) a Algin (uhľohydrátová kyselina získaná z niektorých druhov morských rias). Výsledkom tohto kúpeľa sú gule rôznych veľkostí, s ktorými sa ľahko manipuluje a sú flexibilné.

ooho-5

Na pitie stačí napichnúť želatínovú membránu z rias, ktorá je prirodzená a biologicky odbúrateľná, takže neznečisťuje životné prostredie a je plne biologicky odbúrateľná. Podľa dizajnérov je to zaujímavé najmä pre športovcov, pretože na súťažiach často potrebujú prehltnúť tekutiny a membránu by mohli zlikvidovať, keďže je ešte ľahšia ako fľaša, aj keď ju vidím ako obzvlášť užitočnú, keď ideme do hory a dokonca aj keď ideme na pláž, čo je v oblastiach, kde zvyčajne nájdeme odpad z opustených fliaš.

ooho2

Dizajn nám pripomína kvapku vody videnú cez mikroskop, hoci sami študenti hovoria, že sa inšpirovali vaječnými žĺtkami. Táto fľaša bola ocenená na Lexus Design Award 2014 a bola vyhlásená za jeden z piatich predmetov, ktoré „mohli zmeniť svet“, od Global Design Forum.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: