Tipy do záhrady

Ako vyrobiť kvetináč, aby ste ušetrili miesto

Ako vyrobiť kvetináč, aby ste ušetrili miesto
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Niekedy kvôli problémom s priestorom nemôžeme postaviť malú mestskú záhradu, ale vynaliezavosť a zručnosť nám vždy pomôžu, aby mohli pestovať tí, ktorí majú málo miesta, veľmi dobrý nápad je tento model kvetináča v Pyramídový tvar na pestovanie takmer každej rastliny a navyše najlepšie zo všetkého je, že využívame veľa priestoru. Trúfate si postaviť? Skvele sa hodí k jahodám, bylinkám alebo listovej zelenine, ako je šalát alebo špenát.

Hoci je pre nás nielen užitočná mestská záhrada, ale ak sa vám oveľa viac páči kvitnúce rastliny, tento kvetináč je ideálny, pretože každú jar bude neuveriteľná zmes farieb. Pozrime sa, ako dokáže ho vyrobiť jednoducho a ako súčasť rodinného projektu, pre svoju jednoduchosť ideálne na stavbu. Navyše, ak využijeme a použijeme palety, vždy ušetríme veľa peňazí za drevo, palety môžeme použiť na vodorovné dosky, ktoré držia zem.

1

MATERIÁLY (miery sú orientačné):

  • 1 Cédrová alebo borovicová doska s hrúbkou 100 cm X 100 cm X 15 mm.
  • 11 Borovicové alebo paletové dosky 30 cm vysoké x 100 cm dlhé″ X 20 mm hrubé (pre každú stranu)
  • 1 140 cm preglejková tyč
  • 3 150 cm cédrové alebo borovicové dosky pre vertikálne strany
  • 1 doska pre hornú časť
  • 4 svorky alebo tesárske zdviháky na lisovanie spojov.
  • 75 1-2" skrutky do dreva
  • 1 fľaštička na lepidlo na drevo
  • Zmes na zalievanie
  • Naozaj to chcete

2

Najskôr musíme postaviť základňu tak, ako vám ukazujeme na fotografii, miery, ktoré sme uviedli sú orientačné, môžete to urobiť s mierami, ktoré chcete alebo ktoré najlepšie vyhovujú vášmu prostrediu, ideálne je využiť priestor na maximum. Keď je kostra pyramídy postavená, dáme do spojov lepidlo a všetko veľmi dobre utiahneme svorkou, aby sa neoddeľovala.Nezabudnite, že sme ho tiež priskrutkovali, aby sme ho vystužili.

Akonáhle je postavená základňa, v ktorej budú strany ísť úplne horizontálne, pripravíme prvé poschodie, na to úplne zmeníme spôsob umiestnenia a prezentácie strán. Ku každému drevu, ktoré budeme odteraz prikladať, urobíme priečny rez, aby malo určitý sklon a tým lepšie využili priestor.

3

Keď pridávame podlahy, môžeme pridať aj substrát pre naše rastliny, oveľa lepšie bude pridávať ho teraz, keď ich staviate, nezabudnite do substrátu pridať živiny na zlepšenie vzhľad vašich rastlín.

4

Na dokončenie a veľmi dôležité, urobte tento projekt na svojom konečnom mieste, nerobte nám rád, že neskôr to presúvať bolo komplikované! Pyramídu dokončíme umiestnením dosky na vrch, kde môžeme túto časť dokonca dokončiť a nechať ju úplne hladkú, aby sme na ňu položili črepník alebo dokonca pripravili malé vedierko na pestovanie našej obľúbenej rastliny na vrchu.

Tento spôsob šetrenia miesta je kompatibilný s inými, ako je napríklad pestovanie jahôd v skúmavkách, čo sme už vysvetlili v inom príspevku.

Čo si myslíte o tomto nápade? trúfaš si na to? Nezabudnite, že nám môžete posielať zaujímavé projekty alebo články na zelené nápady!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: