Zdravie

Zázvor na menštruačné kŕče. 5 jednoduchých domácich prostriedkov

Zázvor na menštruačné kŕče. 5 jednoduchých domácich prostriedkov
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Objavte 5 zázvorových liekov na menštruačné kŕče, jednoduché a účinné, od prípravy klasického čaju až po sirup, obklady, obklady a kúpeľ nôh.

ako pripraviť zázvor na menštruačné kŕče

Trpíte každý mesiac menštruačnými bolesťami? Hľadáte cenovo dostupný a jednoduchý prostriedok, ktorého príprava netrvá dlho a pri ktorom nevzniká plastový odpad, teda úplne ZERO WASTE?

Tu uvidíte, ako pripraviť zázvor na menštruačné kŕče, na zmiernenie kŕčov, bolestí a kŕčov počas menštruácie.

Ako pripraviť zázvor na menštruačné kŕče

Zázvor sa často používa na zmiernenie menštruačných kŕčov a kŕčov, pretože pomáha pri zápaloch a bolestiach. Jedna štúdia zistila, že užívanie zázvoru v prášku 4-krát denne počas 3 dní, na začiatku menštruačného cyklu, je rovnako účinné ako ibuprofén a iné protizápalové lieky a lieky proti bolesti, ktoré sa pravidelne používajú na zmiernenie menštruačných kŕčov.

Iná štúdia zistila, že intenzita a trvanie bolesti sa znížili pri užívaní zázvorového prášku namiesto placeba.

5 zázvorových liekov na menštruačné kŕče

Tu je 5 spôsobov, ako pripraviť zázvor na menštruačné kŕče, ktoré vám pomôžu s kŕčmi počas cyklu. Uistite sa, že váš lekár vám najprv poradí o týchto rastlinných liekoch, pretože nenahrádzajú lieky.

Vždy sa najprv poraďte so svojím lekárom. Nie sme zodpovední za vaše zdravie, ani by ste nemali veriť všetkému, čo čítate na internete.

1. Zázvorový čaj na zmiernenie menštruačných kŕčov

Urobte si zázvorový čaj z čerstvého koreňa a pridajte čerstvo nakrájaný citrón. Môžete pridať aj limetku, ružu, angeliku ( Angelica archangelica ) alebo škoricu ( Cinnamomi Ceylon ). Najprv sa však uistite, že ste sa oboznámili s bezpečnostnými profilmi týchto zariadení.

zázvorový čaj na menštruačné bolesti

Ako pripraviť zázvorový čaj na menštruačné kŕče krok za krokom:

Najprv si nakrájajte zázvor na tenké plátky. Zázvor zalejte vriacou vodou a nechajte 15 minút lúhovať. Pridajte med a citrón (voliteľné).

Môžete tiež variť 8 minút a potom nechať prikryté ďalších 15 minút. Týmto spôsobom získate koncentrovanejší čaj.

2. Sirup na zmiernenie menštruačných kŕčov

Vyrobte si bylinkový sirup, ktorý si môžete nabrať alebo pridať do čaju ako sladidlo. Je to veľmi jednoduché, najprv nastrúhajte ¼ šálky zázvoru a vložte ho na panvicu. Pridajte asi ¼ šálky medu a varte, kým zázvor nezmäkne (asi 10 minút).

Preneste sirup s kúskami zázvoru do pohára a vložte ho do chladničky/chladničky. Spotrebujte do 2 týždňov.

3. Zázvorový obklad na zmiernenie menštruačných kŕčov

Urobte si zázvorový obklad na zahriatie a stimuláciu oblasti kŕčov. Mali by ste nastrúhať asi ½ šálky zázvoru. Pridajte vriacu vodu a vytvorte pastu.

zázvor na koliku

Vezmite handričku a ponorte ju do vriacej vody. Položte zázvorovú pastu na handričku a potom ju prehnite cez seba.

Keď trochu vychladne, priložte si ho na miesto, kde máte kŕče.

Ak chcete, aby zázvorový obklad zostal teplý, môžete naň položiť fľašu s horúcou vodou alebo svojpomocne ohrievacie balenie.

4. Zázvorový obklad na zmiernenie menštruačných kŕčov

Podobným nápadom, ako je uvedené vyššie, je pripraviť obklad namočením látky do zázvorového čaju a priložením na panvu alebo žalúdok.

zázvor na menštruačné kŕče

Zázvorový obklad krok za krokom:

Urobte si koncentrovaný zázvorový čaj Namočte handričku do čaju a potom ju vyžmýkajte. Naneste ho teplý na postihnuté miesto. Na udržanie tepla použite fľašu s horúcou vodou.

5. Kúpeľ nôh na zmiernenie menštruačných kŕčov

Kúpeľ nôh vám môže pomôcť uvoľniť sa a zmierniť menštruačné bolesti. Ak si na to pripravíte zázvorový čaj, urobte ho silnejší, ako keby ste ho mali piť. Pridajte niekoľko epsomských solí.

Keď bude hotový, vložte ho do vedra/umývadla, uistite sa, že neprihorí, a vložte nohy dovnútra asi na 15 minút.

Polovičné kŕče: kedy sa porozprávať so svojím lekárom

Počas menštruácie spôsobujú prostaglandíny vo vašom tele kontrakciu svalov maternice, aby sa zbavili výstelky. Čím viac prostaglandínov máte, tým závažnejšie bývajú kŕče a bolesti.

Bolestivé obdobia sú veľmi časté a môžu sa pohybovať od jednoducho otravných až po vyčerpávajúce, trvajúce od 8 hodín do 3 celých dní. Silné vystreľujúce bolesti alebo kŕče skutočne prekážajú pri každodenných činnostiach až 20 percentám žien.

V skutočnosti by ste túto bolesť mali vždy hlásiť svojmu gynekológovi, pretože bolestivá menštruácia môže byť spojená s endometriózou, cystami na vaječníkoch alebo myómami maternice.

Ak nemáte v anamnéze menštruačné kŕče, ale začali ste mať bolestivú menštruáciu, je to o dôvod viac, aby ste navštívili lekára, aby zistil, či za tým nemôže byť znepokojujúca príčina.

Zázvor na menštruačné kŕče je účinný spôsob, ako využiť protizápalové a relaxačné vlastnosti tohto podzemku. pouzili ste to? Povedzte nám o svojich skúsenostiach v komentároch!

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

zázvor na menštruačné kŕče

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: