Životné prostredie

Klíčky šošovice. Ako si ho pripraviť doma krok za krokom

Klíčky šošovice. Ako si ho pripraviť doma krok za krokom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Klíčky šošovice sú veľmi výživné jedlo a zároveň sa veľmi ľahko používajú, pretože sa dajú jesť ako občerstvenie alebo pridávať do iných jedál, ako sú šaláty. Môžete pripraviť krokety alebo hamburgery, ktoré sú nutrične oveľa účinnejšie ako tie, ktoré sú vyrobené z rovnakej strukoviny bez klíčenia, a dlhé atď.

naklíčená šošovica

Naklíčené potraviny – semená aj strukoviny – sa považujú za živé potraviny a začínajú byť novými rastlinami.Nie v tom zmysle, že by sme mohli považovať kus mäsa, ktorý by radšej pochádzal od živej bytosti. V tomto prípade sú klíčky šošovice a iných strukovín v plnom vývoji a sú schopné vytvoriť celú vlastnú rastlinu.

Sú skutočným skvostom, pretože sú plné aktívnych živín, ktoré sa väčšinou nedajú využiť pri varení a pretože nemajú ideálne podmienky, ktoré by predstavovali samotný proces klíčenia.

Šošovicové klíčky

Klíčky šošovice sú veľmi chutné na jedenie popri šalátoch, sendvičoch a sú oveľa lepšie tráviace, ako keby sme semiačka alebo strukovinu jedli iným spôsobom.

Je mnoho spôsobov prípravy klíčkov šošovice a iných strukovín alebo semien. Zvyčajne sa používa sada na klíčenie, ktorá je veľmi užitočná a hoci sa cena môže zdať trochu vysoká, rýchlo sa zaplatí. Tu je jeden veľmi zaujímavý:

Ale nebojte sa! Tento spôsob výroby klíčkov šošovice, ktorý dnes zdieľame, potrebuje iba sitko, ktoré umožňuje klíčenie bez rastu plesní alebo hnitia fazule.

Tieto klíčky šošovice sú veľmi podobné klíčkom lucerny, ktorých výroba je tiež veľmi jednoduchá.

šošovicové klíčky

Ako vyrobiť šošovicové klíčky

Na výrobu klíčku tejto šošovice budeme potrebovať iba jednu ingredienciu. Áno, uhádli ste, šošovica. Urobíme to s 2 polievkovými lyžicami suchej strukoviny.

Postup krok za krokom

Aby šošovica vyklíčila, urobíme toto:

  1. Šošovicu dajte namočiť do vody na 12 až 24 hodín.
  2. Po tomto čase ich scedíme a osušíme.
  3. Umiestnite ich do cedníka a uistite sa, že zostanú v jednej vrstve bez toho, aby sa príliš nahromadili. Pod sitko položíme nádobu s vodou, aby sa voda mierne dotýkala semienok. Vodu je lepšie meniť denne.
  4. Položíme na svetlé miesto a prikryjeme sklenenou pokrievkou alebo priesvitným vrecúškom. Cieľom je chrániť semená pred prachom, ale neprestávajú prijímať svetlo, ktoré je potrebné na to, aby sa „premenili“ na klíčky šošovice.
  5. Semená striekame pomocou rozprašovača. To je nevyhnutné na udržanie vlhkosti semien. Musíte to robiť 2-3 krát denne alebo podľa potreby (v lete si treba dávať veľký pozor, aby vám teplom nevyschli, ale ani nezhnili vlhkosťou).

Od druhého dňa semená začnú klíčiť. V semene začínate vidieť stonku a koreň rastie zdola, vo vode.

Na piaty deň sú klíčky šošovice hotové. Musia sa dobre opláchnuť veľkým množstvom čerstvej vody. Odkvapkajte a sú pripravené na uskladnenie a konzumáciu koreňa a všetkého.

V chladničke vydržia niekoľko dní, ale ideálne by ste ich mali zjesť do 4 až 5 dní po dokončení klíčkov šošovice, aby si zachovali svoje nutričné vlastnosti.

Nechám vám video, kde si môžete pozrieť krok za krokom podrobnejšie…

Ako sa máš? Skúšali ste robiť šošovicové klíčky? Podarilo sa vám dosiahnuť, aby klíčky vyšli? Napíšte nám do komentárov!

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

šošovicové klíčky

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: