Životné prostredie

Slzy sirény; mikroplasty, ktoré zabíjajú oceán

Slzy sirény; mikroplasty, ktoré zabíjajú oceán
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak vyjdeme do oceánu a pozrieme sa okolo seba ďalekohľadom na znečistenie, ktoré ako druh spôsobujeme, Aký druh prvku by bol podľa vás najnebezpečnejší a znečisťujúca látka? Určite by sme sa zamerali na plasty, ale aj vám by sa práve teraz v hlave vynoril obraz, ktorý nezodpovedá správnej odpovedi.

slzy morskej panny

Plastové, voňavé utierky, sieťky, ktoré viažu plechovky od sódy, vrecká alebo dokonca masky, ktoré sú teraz také módne a potrebné, sú prvky, ktoré veľmi znečisťovať oceán.Avšak je ešte jeden agent, ktorý ich ďaleko prevyšuje a ktorého identita je mnohým neznáma

Hovoríme o slzách morskej panny, termíne, ktorý bol priradený malým plastovým časticiam, ktoré sa ani zďaleka nepodobajú na zvyšky plastov a odpad, ktorý všetci vieme, predstavuje hlavný problém znečistenia oceánov

Čo sú slzy morskej panny a prečo sú také znepokojujúce

V priemysle je plast jedným z hviezdnych prvkov pri výrobe nespočetných nástrojov a produktov, ktoré denne spotrebúvame Bez Najprv však musíme pochopiť, že jeho výrobný proces zahŕňa riziká, ako napríklad tieto nebezpečné malé perly, ktoré ste práve objavili.

Nazývajú sa primárne mikroplasty a ich priemer nepresahuje 5 milimetrov, takže sú ideálne na prepravu do tovární, kde budú roztavené a použité na tvarovanie fliaš, foriem a iných predmetov.

Továrne ich používajú na všetky druhy produktov, avšak ich procesy výberu materiálu spôsobujú, že mnohé z týchto sĺz malej morskej panny skončia v mori, zvyčajne neúmyselne.

Či už je to úmyselné alebo nie, odhaduje sa, že každý rok sa do oceánu vysype približne 53 miliárd týchto malých prvkov, ktoré sú také škodlivé pre životné prostredie. Čo sa rovná približne 90 miliónom plastových fliaš.

mikroplasty v slzách morskej panny v oceáne

Riziko pre morské a dokonca ľudské zdravie

Už vieme, že sme to, čo jeme. Ak jeme kontaminované zvieratá, je pravdepodobné, že tým utrpí aj naše zdravie. A to je presne to, čo sa stane, keď sa tieto slzy morskej panny alebo prsia uvoľnia a skončia v oceáne.

Ich malá veľkosť a široká škála farieb, ktoré vlastnia, robia z nich stredobod pozornosti každého morského živočícha, ktorý prijíma bez zvažuje potenciálne riziko, ktorému sa vystavuje. Dokonca aj pre naše zdravie boli v morskej soli, ktorú konzumujeme, zistené mikroplasty.

mikroplasty na pláži

Okrem toho, že sa ukázalo, že sú plastové a nemajú žiadnu výhodu pre výživu týchto zvierat, Slzy morskej panny majú zvláštnosť v tom, že majú polymérny povrch, vďaka ktorému sú toxické látky už prítomné v oceáne priľnú k jeho stenám Preto hovoríme o autentických časovaných bombách v organizmoch, ktoré neskôr pohltíme. V niektorých prípadoch dokonca aj jednoduché gesto, že sa ich dotkneme holou pokožkou, nás prinúti dostať infekcie

A keďže všetko so všetkým súvisí, tieto farebné a pútavé plastové perly končia s druhmi, kontaminujú samotné prostredie a predstavujú pre ľudí zdravotný problém. Ich vlastnosti z nich robia zložité prvky, ktoré je potrebné odstrániť, pretože musia stráviť mnoho rokov, aby vymazali svoje stopy.

Napriek ich smrtiacemu účinku v oceáne sa slzy morskej panny v médiách hovorí len zriedka. Spoločnosti v tomto ohľade chýbajú informácie, zatiaľ čo milióny drobných čiastočiek sa naďalej sypú do mora.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: