D I Y

Montovaný dom z ocele a dreva postavený za 3 dni

Montovaný dom z ocele a dreva postavený za 3 dni
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Keď chceme založiť rodinu, jedným z najdôležitejších aspektov, ktorý treba brať do úvahy, je domov. Keď máme možnosť navrhnúť domov, o akom sme vždy snívali pre našu rodinu, uvedomíme si, koľko úsilia, času a peňazí je potrebné na splnenie tohto sna, a preto sú miesta, kde nám to uľahčia prispením nápadov. voľných plánov domov (domy drevené, lacné, veľké, malé, montované,… ).

prefabrikovaný dom

Keď už hovoríme o plánoch a domoch, môžeme vyzdvihnúť montované domy, kde sú nielen lacnejšie a ich realizácia je kratšia, môžu si ich však navrhnúť sami, a preto je dôležitá dostupnosť plánov.Ďalšou výhodou, ktorú vidíme oproti montovaným domom, je ich energetická efektívnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu.

montované domy sú domy postavené zo štandardizovaných sekcií, ktoré sa vyrábajú vopred mimo svojej lokality a neskôr sa posielajú na konečné miesto na konečnú montáž.

Záhradný montovaný dom

V tomto zmysle môžeme vyzdvihnúť dom postavený len za 3 dni a v maximálnej možnej miere rešpektujúci životné prostredie. Ide o dom určený pre veľkú rodinu v jednom z miest na dánskom ostrove Fyn, takzvanej Villa Korup.

Prostredie montovaného domu

Toto je montovaný dom, ktorý zorganizovali architekti Jan Henrik Jansen a Marshall Blecher, ktorého dizajn je založený na prízemnom dome zloženom z 3 predĺžených „krídel“ v tvare kríža a prefabrikovaných len z ocele a CLT panely (krížovo laminované).

Interiér montovaného domu Villa Korup

Použitie týchto materiálov umožnilo nielen minimálny dopad na životné prostredie, ale aj to, že jeho výstavba bola hotová len za 3 dni. Aby boli drevené panely odolné voči poveternostným vplyvom, boli ručne ošetrené bielidlom a mydlom. Využitie týchto materiálov a rýchlosť realizácie projektu z neho robia svetový unikát.

Spolu s CLT panelmi má na vonkajšej strane zvetrané oceľové panely, vďaka ktorým je nielen odolnejší, ale vďaka svojej farbe sa s odstupom času lepšie začlení do zalesneného prostredia.

Villa-Korup Rozvod pre montovaný dom

Okrem materiálov, z ktorých sa skladá, je potrebné vyzdvihnúť osobitú dispozíciu domu. Skladá sa z 3 predĺžených krídel vytvárajúcich veľký priestor pre obývateľnosť veľkej rodiny.

V tomto usporiadaní nájdeme dostatok priestoru pre spálne, kúpeľne, kuchyňu a dokonca aj kanceláriu. Táto konkrétna distribúcia je navrhnutá tak, aby každé krídlo malo vnútornú terasu pre vaše potešenie.

Lanový montovaný dom Villa-Korup

Spoločné priestory, ako je kuchyňa, obývačka,…, sú usporiadané v časti, kde sa zbiehajú krídla, inšpirované škandinávskym dizajnom. Na základe týchto návrhov sú vnútorné priestory minimalisticky zariadené a s oknami s posuvnými dverami, vďaka čomu je dom plne integrovaný do lesa a tvorí jeho súčasť.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: