Životné prostredie

Vymyslite zástrčku, ktorá odoberá elektrickú energiu z rastlín

Vymyslite zástrčku, ktorá odoberá elektrickú energiu z rastlín
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Dvaja čílski inžinieri vyvinuli vďaka prototypu vyrobenému spoločnosťou Bioo Arkyyne zástrčku, ktorá im umožňuje získavať elektrinu z rastlín bez toho, aby poškodzovali ich alebo životné prostredie

Proces vyvinutý touto technológiou je schopný získať energiu v procese fotosyntézy rastlín, zachytiť ju a použiť na výrobu elektriny a umožniť nabíjanie napríklad elektronických zariadení, ako sú mobilné telefóny.

Uvažujme, že vzťah medzi rastlinami a mobilmi nemusí byť vždy negatívny: príkladom je použitie aplikácie na rozpoznávanie rastlín, ktorá nám pomáha odhaliť druh a dozvedieť sa o ňom viac pomocou jedna fotka.

Toto zariadenie s názvom E-Kaia sa umiestňuje priamo na rastliny, aby sa využil ich plný potenciál a nikdy počas procesu utrpia rastliny poškodenie alebo zmeny. E-Kaia je poháňaná 5-voltovým systémom generovaným rastlinami a hoci sa to zdá málo, umožňuje nám nabíjať elektronické zariadenia a malé batérie.

Rastliny vyžarujú energiu, takže tento systém ju nekradne ani neberie. Energiu (elektróny) uvoľňuje rastlina v procese fotosyntézy, takže rastlina netrpí ani sa nepoškodzuje. Inak prehráte. Všetka flóra a fauna vyžarujú energiu a rastliny sú o jednu viac.

Kúsok po kúsku napredujeme v hľadaní udržateľnejších alternatív na získanie čistej energie bez poškodzovania životného prostredia. Tento projekt urobil prvé kroky a začal sa v roku 2009, keď tieto dve čilské ženy študovali na univerzite .

V súčasnosti pokračujú vo vývoji a zdokonaľovaní tohto systému čistej energie, v ktorom vláda ich krajiny tiež vyzdvihla ich prácu a rozvoj tejto myšlienky udelením ceny Avonni za inováciu.

Dúfame, že tieto zelené nápady vás inšpirujú k lepšiemu a udržateľnejšiemu svetu

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: