Životné prostredie

Šálky vyrobené zo zvyškov kávy, aby ste sa vyhli plastom

Šálky vyrobené zo zvyškov kávy, aby ste sa vyhli plastom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mnohí z nás oceňujú šálku dobrej kávy ráno alebo keď sme v kancelárii, dokonca aj káva so sebou, mnohí tieto poháre so sebou v kanceláriách alebo kaviarňach sa dodávajú v malých pohároch, kde neúmyselne prispievame k vytváraniu väčšieho množstva plastov. To všetko sa však môže zmeniť vďaka skvelému nápadu.

šálky vyrobené z kávovej usadeniny

Toto nie je len plastový odpad, ale k tomu musíme pripočítať množstvo kávovej usadeniny, usadeniny alebo usadeniny, ktoré sa denne vyhodí, aj keď je pravda, že mnohé z týchto kávových usadenín môžeme znovu použiť v našej záhrade či záhradke sa denne vyhodí veľké množstvo tohto odpadu.

Ale s zvyškami kávy vedeli ste, že môžete aj vyrábať predmety? V Berlíne spoločnosť Kaffeeform opätovne používa všetku túto kávovú usadeninu, aby ju premenila na užitočné každodenné predmety, ako sú šálky a taniere, pre ktoré je základom surovín základ alebo kávová usadenina, prírodná živica a drevené štiepky z trvalo udržateľných lesov.

Za túto skvelú inšpiráciu vďačíme Julianovi Lechnerovi , ktorý zhmotnil myšlienku, ktorá ho napadla pri dokončovaní štúdií dizajnu v Taliansku. Strávil som hodiny v kaviarni s ostatnými kolegami pri pozorovaní množstva odpadu, ktorý vzniká pri objednávke jednoduchej kávy; a vypili ich denne dosť veľa! Zaujímalo ho, čo by urobili s toľkými kávovými usadeninami a ako by to mohol napraviť.

hrnčeky na kávovú usadeninu

5 rokov uplynulo od toho šialeného nápadu, kde robil testy a experimentoval s prírodnými materiálmi a že neznamenali väčší vplyv na životné prostredie ako skutočnosť, že sa tento odpad vyhodí. Nakoniec našli dokonalú kombináciu materiálov na výrobu týchto hrnčekov, ktoré možno dokonca umývať riad

Julian Lechner je nielen horlivým ochrancom životného prostredia, ale v jeho spoločnosti spolupracujú aj s Mosiak Berlin, neziskovým združením, ktoré sa snaží profesionálne integrovať ľudí so zdravotným postihnutím .

AKO POUŽÍVAŤ KÁVOVÉ LÍSTKY NA VÝROBU OBJEKTOV

Každé ráno členovia spoločnosti Kaffeeform prechádzajú kaviarňami a barmi nemeckého hlavného mesta zbierajú kávovú usadeninu, aby ich odniesli do Asociácia.V sídle asociácie práca spočíva v sušení zvyškov kávy v peci a následnom vrecovaní všetkých zvyškov kávy do 400 kg vriec

ekologické šálky na kávu

V inej časti procesu sa táto káva, ktorá bola predtým vysušená, zmiešava so zvyškom ingrediencií, ako je živica a hobliny, pomalým procesom, aby sa všetky Zmes je homogénna Následne sa prenesie na niekoľko platní, kde sa stlačí a vylisuje podľa návrhu.

Aby sme mali predstavu o rovnocennosti, odpad vytvorený zo 6 šálok kávy v kaviarni s týmto procesom môže byťvyrobte zodpovedajúci pohár a tanier pre pohár. Hoci nevyrábajú len toto, najprelomovejšou myšlienkou je vyrábať šálky na kávu so sebou a vyhnúť sa tak používaniu plastových pohárov na jedno použitie, ktoré práve teraz vidieť na toľkých miestach.

šálka kávy so sebou

V Berlíne majú teraz možnosť vychutnať si kávu so sebou, pričom neprodukujú takmer žiadny odpad a využívajú zvyšky, aby im poskytli užitočný život. Dúfame, že sa tento nápad čoskoro dostane aj do našej krajiny, no zatiaľ, ak chcete viac informácií, necháme vám ich webovú stránku. Čo si myslíte o tomto zelenom nápade?

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: