D I Y

22 neuveriteľných jedinečných architektonických diel na svete

22 neuveriteľných jedinečných architektonických diel na svete
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ľudské bytosti sú schopné stavať úžasné stavby, ktoré nechajú nejedného z nás bez slova, keď o nich uvažuje, dobrá vec na tom všetkom je, že ich môžeme nájsť po celom svete, kdekoľvek na rohu malých domov uprostred prírody k veľkým budovám, ktoré presahujú akúkoľvek hranicu, vrátane domov na stromoch majestátnych lesov.

Jedinečné architektonické diela na svete

Pripojte sa k nám na tejto ceste po svete a obdivujte tie najúžasnejšie architektonické diela zo všetkých kútov sveta. Aj keď by vás mohlo zaujímať aj 5 návrhov moderných malých domov v Španielsku, kde by ste mohli bývať.

REŠTAURÁCIA GLETSCHER V RAKÚSKU

Táto nezvyčajná reštaurácia postavená v Rakúsku využíva odbočku z cesty s nádherným výhľadom.

Architektonické dielo reštaurácie Gletscher

VIKTORIÁNSKÝ DOM Z ROKU 1900

Tento viktoriánsky dom sa nachádza v Seattli a je to malá remeselná dielňa, kde by chcel bývať nejeden z nás.

Viktoriánsky dom v architektonickom diele v Seattli

CHRÁM YIPIANWACHAN

Tento chrám, ktorý môžeme rozjímať v horách Taimu (Čína), je vyrobený prevažne z medi, čo je neuveriteľné architektonické dielo.

Architektonické dielo chrámu Yipianwachan

WINERY SHILDA - ZELENÉ VÍNO

Toto vinárstvo, pokrstené ako najzelenšie vinárstvo, je skutočným príkladom integrácie s prírodou, je úplne sebestačné a udržateľné, navyše sa dokonale začlení do krajiny, skutočné architektonické dielo. Designed by X-Architecture sedí na veľkých poliach Gruzínska.

shilda vinárstvo Architektonické práce

HOTEL PARK ROYAL

Tento nádherný hotel v Singapure sa snaží integrovať úplne zelené rekreačné priestory v rámci mesta, raj na asf alte, ktorý stojí za to stráviť viac ako jednu noc.

Architektonické dielo hotela Park Royal Singapore

SETCENÝ DOM

Úplne integrovaný dom využívajúci malý priestor v rohu štvrte Bruselu v Belgicku, inšpiratívny dizajn hodný fotografovania.

house nouveau style brusselské architektonické dielo

STAVBA MINISTERSTVA POĽNOHOSPODÁRSTVA

Nemohlo to byť inak, že táto budova bola ministerstvom poľnohospodárstva Ruska so sídlom v Kazani, ktorému predsedal veľký strom vyrobený výlučne z tepaného železa.

ruské ministerstvo poľnohospodárstva

FRANK LLOYD WRIGHT WATERFALL HOUSE

Rezidencia Kaufmann, známejšia ako dom s vodopádom sa nachádza na vrchole vodopádrieky Bear Run v Pensylvánii, známeho diela architekta Franka Lloyda Wrighta, ktoré v zime so snežením ponúka veľkolepú panorámu.

Kaufmann Residence Cascade House Frank LLoyd Wright Snow

CHRÁM JING'AN

Chrám Jing'an je útočiskom pokoja uprostred veľkého a chaotického mesta Šanghaj, so zlatými strechami a známy tým, že sa v ňom nachádza najväčšia socha Budhu v celej Číne

JING&39;AN TEMPLE Šanghaj, Čína

ALBÁNSKÝ DOM ZNIČENÝ ZEMEtrasením

Tento dom v Albánsku bol čiastočne zničený zemetrasením v roku 1979, no na pamiatku tohto zemetrasenia sa rozhodlo vzdať hold jeho prestavbou spôsobom, ktorý pripomína túto udalosť.

Dom v Albánsku Rekonštruované Zemetrasenie Architektonické dielo

PAVILÓN OSVIEČENÝCH

Plávajúci chrámový komplex inšpirovaný budhizmom sú miesta na obdivovanie diel vyrobených ľudskými bytosťami, ktoré sa nachádzajú v starobylom meste Bangkok

Pavilón architektonického diela osvetleného chrámu

TERASY V BEJRUTE - HERZOG A DE MEURON

Táto 120 metrov vysoká budova vyniká svojimi obrovskými a svetlými terasami uprostred mesta Bejrút v Libanone. Dizajn Bejrútských terás bol doslova ovplyvnený vrstvami bohatej a búrlivej histórie z r. mesto.

Architektonické práce Bejrútských terás

PÁN. REŠTAURÁCIA THOMAS'S CHOP HOUSE

Ak si chceme užiť jeden z najmelancholických a najkrajších kútov Manchestru, stačí, ak prídeme do tohto kúta, kde sa nachádza dom pána Thomasa Chop, ktorý v roku 1901 postavili Mills and Murgatroyd

Pán Thomas&39;s Chop House Manchester

HROBKA MAHABAT MAQBARA

Pôsobivá stavba v Indii miešajúca gotickú a indickú architektúru ako hrobka pre Mahabat

Hrobka Mahabat Maqbara India

VIKTORIÁNSKY MODRY DOM

V mnohých strmých uliciach San Francisca môžete stále obdivovať skvelé architektonické diela z prelomu storočia, ako je tento viktoriánsky dom, ktorý na nás určite zapôsobí.

BIELY VIKTORIÁNSKÝ DOM

Bez toho, aby sme opustili San Francisco, môžeme nájsť ďalšie skryté poklady veľkých architektonických diel z iných čias, ako je tento viacposchodový biely viktoriánsky dom, v ktorom by sme všetci chceli bývať.

Architektonické dielo Bieleho viktoriánskeho domu

KASKÁDA TERÁS A TEHLOVÝCH OBLOKOV

Túto obytnú budovu v Tel Avive postavilo v roku 2023 architektonické štúdio Penda, iné architektonické dielo, ktoré určite upúta našu pozornosť.

Budova Cascade Terraces And Arches Tel Aviv

HOTEL CHÂTEAU FRONTENAC

Chateau Frontenac je skvelý hotel, ktorý sa nachádza v srdci mesta Quebec, je považovaný za jeden z najlepších hotelov v celej Kanade a nie je prekvapujúce, že ak zostaneme v tomto hoteli, cítime sa ako veľkí králi.
Hotel Chateau Frontenac

DA NANG ZLATÝ MOST

Zlatý most Da Nang, známy vo vietnamčine ako Cau Vang, sa nachádza na vrchole hory Nui Chua
da nang zlatý most

VEREJNÁ KNIŽNICA KANSAS CITY

Jedným z najneobvyklejších kúskov architektúry v Kansas City je fasáda Centrálnej verejnej knižnice. Táto stena bola navrhnutá tak, aby pripomínala knižnicu s najobľúbenejšími titulmi.

Verejná knižnica v Kansas City

HALLGRÍMSKIRKJA CHURCH

Hallgrímskirkja (Hallgrímurov kostol) je kostol luteránskeho obradu nachádzajúci sa v Reykjavíku, hlavnom meste Islandu. Symbol jej hlavného mesta je jedným z najvyšších a najneobvyklejších v krajine.

KOSTOL HALLGRIMSKIRKJA

MALEZNÁ REŠTAURÁCIA

Reštaurácia na rieke Ill, ktorá preteká historickou štvrťou Petite France v Štrasburgu vo Francúzsku. Pripomína stredoveké časy integrované do štvrte úplne stagnujúcej v čase.

Kuriózna reštaurácia

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a že spoznávate skvelé architektonické diela po celom svete rovnako ako my, ktoré ukazujú, že keď chceme, dokážeme veľké veci. Ako sme videli v iných článkoch, kde mestské umenie dáva život a farbu šedým budovám vo veľkých mestách.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: