Zdravie

Citrónová verbena: na čo je dobrá? Vlastnosti a výhody

Citrónová verbena: na čo je dobrá? Vlastnosti a výhody
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Luisa tráva je rastlina z čeľade verbenáceas, ktorej meno je Aloysia citrodora, okrem iných názvov aj citrónová verbena a Verena de Indias. Je to liečivá rastlina endemická v Južnej Amerike, aj keď sa v súčasnosti vyskytuje v mnohých častiach sveta.

citrónová verbena

Vlastnosti bylinky Luisa

Bylina Luisa vyniká svojimi antiastmatickými, antihistamínovými, antibakteriálnymi, protizápalovými, antioxidačnými, karminačnými, tráviacimi, expektoračnými, eupeptickými, spazmolytickými a relaxačnými vlastnosťami.Vychádzajú z ich účinných látok, z ktorých vynikajú esenciálne oleje ako linalool, citral, limonén, terpineol a karyofylén, ako aj flavonoidy. Obsahuje tiež kumaríny a verbenón.

Jeho hlavné použitie je v náleve alebo čaji zo suchej byliny, ktorú možno získať v komerčných vrecúškach alebo vrecúškach alebo bylina (v balíčkoch alebo vo veľkom) na jej prípravu.

Na čo sa tráva Luisa používa: zdravotné prínosy

Vďaka svojim rôznym vlastnostiam sa výhody bylinky Luisa používajú na liečbu veľkého množstva ochorení, pričom zdôrazňujú:

Poruchy trávenia ako plynatosť, kolika, hnačka, poruchy trávenia a zápcha.

Problémy so zaspávaním, ako je nespavosť a nervová úzkosť, vďaka svojim relaxačným vlastnostiam. výhody citrónovej verbeny

Bolesti kĺbov. Dôležitým využitím tejto rastliny v Latinskej Amerike je liečba kĺbových problémov vďaka verbascozidu prítomnému v jej zložkách.

Astma. Touto infúziou možno účinne liečiť astmu.

Okolnosti kože. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam táto rastlina pomáha liečiť zdravie pokožky a celkovo bunkovú regeneráciu tkanív.

Alergie. Antihistamínové vlastnosti trávy Luisa pomáhajú zmierniť jarné alergie.

Pečeň. Funguje ako hepatoprotektor a napomáha zdraviu a správnemu fungovaniu pečene.

citrónová verbena na čo sa používa

Herba Luisa na prechladnutie a prechladnutie

Vykašliavanie a protizápalové účinky tejto bylinky môžu byť užitočné pri utíšení bolesti hrdla a napomáhaní vypudzovať hlieny z dýchacích ciest.

Kŕčové žily a hemoroidy

Ďalšie prominentné použitie je pri problémoch so žilami, ktoré sa prejavujú vo forme varixov na koži, najmä na nohách, a v niektorých prípadoch aj v konečníku, čo je známe ako hemoroidy.

Pripravte infúziu trávy Luisa

Luisa bylinkový nálev sa pripravuje zo sušených listov rastliny. Postup je jednoduchý. Vodu prevarte a keď vrie, vypnite ju a pridajte trávu Luisa v pomere jednej šálky vody (250 ml) na každú čajovú lyžičku suchej trávy.

Prikryté necháme 7 až 10 minút odpočívať a po uplynutí tejto doby scedíme. Môže sa užívať samostatne alebo s prírodným sladidlom, ako je med alebo agávový sirup.

Odporúča sa vypiť maximálne 3 šálky denne.

Kontraindikácie bylinky Luisa

Kontraindikácie bylinky Luisa existujú, napriek tomu, že sa považuje za celkom bezpečnú rastlinu. Tehotné a dojčiace ženy by nemali konzumovať nálev z tejto rastliny. Ani ľudia s problémami s obličkami, pretože by mohli trpieť podráždením obličiek.

Ako sa máš? Skúšali ste túto infúziu? Prečo a ako vás to ovplyvnilo? Napíšte nám do komentárov!

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

vlastnosti citrónovej verbeny

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: