Tipy do záhrady

Ako čistiť vajcia (a kedy nie)

Ako čistiť vajcia (a kedy nie)
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Čistenie vajíčok našich sliepok bolo niečo, o čo sme sa roky nestarali, napokon sme ich jedli len my, takže ak tam bolo zrnko špiny alebo prilepené pierko, nerobili sme to. je mi to veľmi jedno.

Vajcia
Vajcia majú niečo, čo sa nazýva „kutikula“, ktorá prirodzene pokrýva škrupinu, ktorá je okrem iného zložená z bielkovín, takže nie je naozaj potrebné ich umývať (pokiaľ nie sú naozaj veľmi špinavé).

Vaječné škrupiny sú porézne a slúžia na výmenu kyslíka s vonkajškom, keď kuriatko rastie. Kutikula bráni baktériám prenikať a kontaminovať bielko, kde sa zviera vyvíja.

Preto čistenie škrupiny nie vždy vhodné, pretože to môže byť dokonca kontraproduktívne, kazíte si tú prirodzenú ochranu, dokonca vtláčanie baktérií do pórov.

Existuje však niekoľko výnimiek, napríklad keď sme začali predávať vajíčka iným ľuďom, čistenie vajíčok sa stalo prioritou, pretože okrem nás, aby každý pochopil a ocenil vajíčko také, aké je, a dôveroval kožičke , špina a perie nie sú pre nikoho zábavné.

Ako čistiť vajcia:

Ak teda vajcia nie sú obzvlášť špinavé alebo majú celé kuriatka, stačí ich zľahka utrieť suchou handričkou alebo papierovou handričkou, čím zostane kutikula neporušená.

Ak sú na povrchu vajca výlučky a chcete sa uistiť, že ich dobre očistíte vodou, najdôležitejšie je umyť vodou, ktorej teplota sa príliš nelíši od vajce, zabráni sa tým mikrotrhlinkám.

Ak sú vajcia studené, studená voda, ak sú horúce, horúca voda. Ak je zima a chcete použiť horúcu vodu, nechajte ich chvíľu v kuchyni, kým nedosiahnu izbovú teplotu.

Pre zhrnutie, ak chcete vajíčka vyčistiť, najjednoduchšie je utrieť ich suchou handričkou a uložiť ich do chladničky, ak ich práve nebudete používať, pretože inak sa kutikula degraduje oveľa rýchlejšie.

Okrem toho môžeme na umývanie vajíčok použiť komerčné riešenie, alebo môžeme použiť veľmi jemný brúsny papier na odstránenie lokalizovaných exkrementov, ale veľmi opatrne, nechceme urobiť dieru; prirodzene si v tej časti zničíme kožtičku, preto ich čo najskôr uložíme do chladničky.

s3kb5g

Ale… !

Najlepšie, ak máte od začiatku čisté vajcia, je:

- Búdky na znášku udržujte v čistote, vždy, keď je to možné, používajte podstielku zo slamy alebo podobne, a tak udržujte vzduch okolo vajíčka a bez kontaktu s akýmkoľvek povrchom alebo veľmi horúcim alebo veľmi studeným.

- Držte tyče na mieste, kde sú umiestnené inde ako na vrchu ležadiel; inak budete mať vajíčka zahrabané v kuracom exkremente.

- Zbierajte vajíčka pravidelne, ak je to možné každý deň, čím viac sa pozeráte, tým je menšia šanca, že sa na ne vylúčia, v daždivých alebo veľmi horúcich dňoch je to dôležitejšie, pretože menej bude vyjdite zo svojich úkrytov.

Skladovanie vajec

Najlepšie po umytí je uložiť ich do kartónového pohára na vajíčka úzkou časťou smerom nadol a nie na dvierka, pretože otváranie a zatváranie spôsobuje veľmi rýchle kolísanie teploty vo dvierkach a to môže spôsobiť rast baktérií.

Ak ich v blízkej budúcnosti (o pár dní) nepoužijete, nezabudnite na kartón uviesť dátum, aby ste vedeli, že používate tie najstaršie.

Dúfame, že tieto zelené nápady sú pre vás užitočné vo vašom každodennom živote a viete, že si ich radi prečítame v komentároch

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: