D I Y

Ako vyrobiť kvetináč s automatickým zavlažovaním kapilárou

Ako vyrobiť kvetináč s automatickým zavlažovaním kapilárou
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Zavlažovanie kapilaritou je jednou z najzaujímavejších a odporúčaných techník, pokiaľ ide o zabezpečenie životne dôležitej výživy akejkoľvek rastliny, vody . Vyrobiť kvetináč s automatickým zavlažovaním znamená vyvíjať sa a využívať zdroje, na ktoré máme to šťastie.

kvetináč s automatickým zavlažovaním

Tento systém znamená, že sa prakticky nevyparí ani kvapka vody, pretože na rozdiel od tradičného zavlažovania voda dodáva sa zo spodnej časti hrncaAko? Jednoduchým a úplne efektívnym spôsobom, ktorý nie je čo závidieť iným konvenčným zavlažovacím systémom.

Mať k dispozícii vodu je luxus, najmä ak sa pozrieme okolo seba a vidíme, ako je to v mnohých oblastiach planéty vzácny a vysoko cenený tovar. Efektívne zalievanie rastlín nám umožňuje ušetriť značné množstvo, ktoré by sa inak minulo. Chcete vedieť ako?

Sádzač s regulovanou nádržou na zavlažovanie

Vaše rastliny získajú živiny z vody rovnakým spôsobom ako predtým, len tentoraz je postup mierne odlišný. Zbohom prebytkom a plytvaniu vodou, keďže s automatickým kapilárnym zavlažovaním sa už nebudete musieť o nič starať.

Na výrobu nášho kvetináča s automatickým zavlažovaním pomocou vzlínania musíme najprv pochopiť, z čoho tento koncept pozostáva, čo znamená vzlínavosť a prečo je to také zaujímavé.

Zem má malé mikrovzduchové priestory, cez ktoré môže voda filtrovať. Korene rastlín majú tú kvalitu, že rastú pod povrchom a nachádzajú tieto malé ložiská.

Takto je definovaná vzlínavosť, čo umožňuje zemi vyživovať a hydratovať. Existujú aj iné zaujímavé spôsoby zalievania rastlín, ako je napríklad kvapková závlaha. Kde môžete svojim rastlinám poskytnúť vodu bez toho, aby ste premrhali kvapku.

Mať kvetináč, ktorý využíva tento princíp v náš prospech, je možné, pretože náš zavlažovací systém bude efektívnejší bez potreby investovať veľký rozpočet. Chceli by ste sa naučiť, ako si vyrobiť vlastný kvetináč s takýmto zavlažovacím systémom? Poďme tam!

Ako vyrobiť kvetináč s kapilárnym zavlažovaním

Výroba nášho vlastného kvetináča s automatickým zavlažovaním pomocou vzlínavosti

Oblečme si naše pracovné kombinézy a aj keď neskôr môžete tento tutoriál doplniť krátkou videoukážkou o tom, ako si vyrobiť kvetináč , teraz uvidíme základné body, ktoré musíte vziať do úvahy.

Prvá vec, ktorú potrebujete, je kvetináč, nádoba, do ktorej umiestnite svoje rastliny. Zatiaľ sa však neuchyľujeme k substrátu, pretože pred musíme pripraviť malú trubicu s otvormi okolo nej, aby sa voda, ktorá prichádza, mohla prefiltrovať ich .

Potrubie môže byť vyrobené z PVC alebo akéhokoľvek iného materiálu, ktorý je odolný voči vode, preto pridáme koleno aVyrobíme akési L. Takto necháme otvor rúrky vyčnievať zo kvetináča, pričom koleno ustúpi časti s otvormi, ktoré zostane na dne.Na tejto fotografii môžete získať predstavu:

Keď budeme mať vodovodnú fajku hotovú, môžeme naplniť a prikryť dierovanú rúrku malou vrstvou malých kamienkov , čím mať na starosti filtrovanie vody a jej posielanie do substrát, ktorý pôjde na nich, kým nezakryje črepník

S týmto malým vynálezom budeme mať kvetináč s automatickým zavlažovaním kapilárou. Jednoduché, však? Pred zasypaním črepníka zeminou vložte hadicu cez horný otvor a pridávajte vodu, kým neuvidíte, že kamene navlhnú.

Potom už len musíme pridať pôdu a vybrať rastliny, ktoré budeme mať tú česť predstaviť, aby sme otvorili tento nový kvetináč a jeho efektívnosť automatického zavlažovacieho systému.

Aby ste mohli postupovať podľa krokov jeden po druhom, tu máte malý videonávod, pomocou ktorého si môžete vziať príklad a pustite sa do práce hneď, ako to uvidím. Zaregistrujete sa?

Páčilo sa ti to? Len začnite vytvárať svoj vlastný, možností je toľko, koľko chcete. Podobne ako Urban Farm Kit, návrh, v ktorom získate oveľa viac než len obyčajný kvetináč s automatickým zavlažovaním. Vysoko odporúčané!

Teraz, ak chcete skutočne inovovať, možno vás bude zaujímať niekoľko najkreatívnejších spôsobov výroby kvetináča a šetrenia miesta. Ako vidíte, možnosti sú nekonečné.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: