Tipy do záhrady

Môžem si dať do záhrady drevenú búdu?

Môžem si dať do záhrady drevenú búdu?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Drevené prístrešky sú jednou z najlepších volieb, ktoré môžu doplniť vašu záhradu, o tom nepochybujeme. Teraz, Môžeme na našom pozemku postaviť ten, ktorý sa nám najviac páči? Existuje nejaký druh regulácie, ktorá reguluje a prečo by sme sa mali informovať skôr, ako sa pustíme do práce?

Môžem si dať do záhrady drevenú búdu?

Dnes uvidíme, čo hovorí legislatíva o stavbe drevených záhradných prístreškov, aké povolenia potrebujete a aké sú rôzne možnosti a úvahy ktoré musíte vziať do úvahy pred spustením, aby ste zatĺkli prvý klinec.

Niet pochýb o tom, že drevené prístrešky Hortum sú fantastickým nápadom na rozšírenie úložného priestoru vo vašej záhrade, avšak Potrebujete povolenie na ich umiestnenie vo vašej záhrade ? Pozrime sa, čo nám hovoria súčasné nariadenia.

Legislatíva o drevených prístreškoch vo vašej záhrade

Možno si myslíte, že vaša záhrada je vaším majetkom a môžete si v nej postaviť, čo len chcete, a pravdou je, že mnohé kázať s touto filozofiou. Čo nám nepovedia, je pokuta, ktorú dostanú neskôr ak na nich príslušná radnica zistí nejakú nezrovnalosť.

To je dôvod, prečo je nevyhnutné poznať z prvej ruky miestne predpisy, nad rámec národných, každá mestská rada stanovuje sériu podmienok a požiadaviek, ktoré musia byť splnené, aby prístrešok, ktorý chcete inštalovať mal príslušné povolenia a predovšetkým nezhoršoval životné prostredie

záhradný domček

Povrch prístrešku a jeho pôdorys, ktorý zahŕňa všetky merania a objemy, určí, aké činnosti musíte vykonať čelí žiadosti o stavebné povolenie alebo nie. Aby ste mali predstavu, zostavili sme hlavné opatrenia, ktoré budete musieť dodržiavať:

  • Menej ako 5 m2. Ak má váš drevený prístrešok plochu menšiu ako 5 metrov štvorcových, nemusíte požiadať o stavebné povolenie a neinformovať radnicu o svojom zámere umiestniť ju v záhrade.
  • Medzi 5 a 20 m2 V týchto prípadoch zákon stanovuje určité rozdiely, keďže drevený prístrešok menší ako 20 metrov štvorcových nevyžaduje stavebné povolenie ako také, ale vyžaduje si predchádzajúci výkaz prác.Mestskému zastupiteľstvu to umožní dozvedieť sa o vašom projekte a dokonca zistiť, či existujú nejaké podmienky alebo obmedzenia na pozemku, o ktorých by sme mali vedieť.
  • Ak presahuje 20 m2. Je potrebné požiadať radnicu o stavebné povolenie, ako aj informovať o type materiálov a prevedení drevenej búdy, aby ste zistili, aký bude jej vplyv a aké je potrebné zohľadniť prevzaté v prípade prijatia žiadosti.

V závislosti od rozmerov vašej záhradnej chatky budete musieť urobiť jednu alebo druhú akciu, ale musíte vedieť, že by ste mali prevziať iniciatívu a postaviť akúkoľvek budovu bez predchádzajúceho súhlasu správy, mohlo by viesť k otvoreniu súboru a jeho zodpovedajúcej sankcii

drevený záhradný domček

Drevené záhradné prístrešky a ich výnimky

Teraz, v závislosti od modelu, vlastností, materiálov a dokonca aj provincie, v ktorej sa nachádzate, budú existovať variácie týkajúce sa všeobecných predpisov pre stavbu búdok z drevav záhrade.

V niektorých oblastiach sa na ich stavbu nevyžaduje obmedzenie povrchu, pretože tieto môžu byť priskrutkované k zemi namiesto toho, aby boli integrované,ktoré umožní im pokračovať v udržiavaní ich stavu ako prístreškov alebo prístreškov a nie budov, ktoré vyžadujú prácu.

Môžem si dať do záhrady drevenú búdu?

Na iných radniciach bude zásadnou požiadavkou zdvihnúť búdku asi 20 centimetrov nad zem, aby jej inštalácia neznehodnotila životné prostredie. Preto je nevyhnutné zájsť na príslušný mestský úrad a zistiť si konkrétne podmienky každého z nich.

Ak sa nachádzame v chránenej oblasti, aj keď sme vo vnútri nášho pozemku, pravdepodobne budeme potrebovať väčší počet povolení a žiadostí na výstavbu vášho stánku.

A teraz, keď máme jasno v niektorých najdôležitejších aspektoch legislatívy týchto divov, Čo keby sme sa pozreli na niektoré z najlepších drevených stánkov pre záhradu? Existuje nespočetné množstvo modelov a veľkostí, musíme len správne zmerať a zistiť, čo náš mestský úrad potrebuje čo najskôr začať.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: