D I Y

Ako si vyrobiť domáci kukuričný šúľok

Ako si vyrobiť domáci kukuričný šúľok
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Kukurica bola vždy jedným z najdôležitejších prvkov v strave ľudstva Je tu s nami už viac ako 12 000 rokov a , Hoci sa do Európy dostala až v 17. storočí, v súčasnosti sa považuje za najrozšírenejšie pestovanú obilninu na svete, hneď po pšenici a ryži.

škrupina kukurice

Cieľom tohto článku je získať kukuričné zrno, ale na to si budeme musieť predstaviť klas a zapamätať si tie časy keď sme sa ich pokúsili získať a výsledkom bola katastrofa.Z tohto dôvodu dnes zistíme, ako rýchlo, jednoducho a prakticky vyrobiť lúpačku na kukuricu

Už sa vám nebude musieť dariť získavať zrná alebo ničiť samotný klas. Uvidíte, ako je takéto základné a jednoduché malé zariadenie schopné dosiahnuť tie najlepšie výsledky. Teraz môžete variť a variť kukuricu bez komplikácií.

Ako vyrobiť domáci lúpačku na kukuricu

Aby ste mohli začať s výrobným procesom, budete musieť zohnať pomerne tenké poleno dreva s hrúbkou asi 10 centimetrov Urobte to širšie ako samotné ucho. A uistite sa, že je kruhový, čím viac je, tým lepšie, pretože sa vyhnete ďalšej práci na ňom.

Myšlienkou je mať valec, cez ktorý by sme mohli klas postupne zavádzať, ale ďalej nepôjdeme . Poďme krok za krokom, aby ste práve vy objavili jeho prekvapivú jednoduchosť.

domáci kukuričný škrupina

Keď budete mať drevený kmeň, budete ho musieť odrezať, aby ste získali kus nie dlhší ako 15 cm. Po , vyprázdnite ho zvnútra pomocou vhodného nástavca a hlavy na drevo, aby ste získali kúsok podobný tomu na obrázku.

Teraz, keď máme malú rúrku pripravenú, Použijeme skrutky, ktoré sme nepoužili, aby sme ju náhodne vložili do jednej polovice jej povrchu Pomocou vrtáka na jeho povrchu môžete urobiť malú dieru a potom skrutkovať, kým sa neuistíte, že vnútri kovový hrot vyčnieva asi 1 cm

Urobíme to trikrát, vytvoríme imaginárny kruh, v ktorom 3 skrutky trčia svojimi ostrými hrotmi vo vnútri valca. Niekoľko centimetrov nižšie, urobíme to isté s pomyselnou čiarou. Výsledok by bol nasledovný:

Ručný lúpač kukurice

Lebo skôr elektrický lúpač kukurice, keďže náš vynález potrebuje posledný kus, vďaka ktorému bude získavanie jadier skutočným zázrakom Hovoríme o tom, že sa uchýlime k samotnej vŕtačke, aby sa klas otáčal. Mysleli ste si, že to budete musieť otočiť sami?

Pomocou drevenej palice prekrížime klas takmer na koniec, ho necháme vložený. Potom umiestnime našu tyč do hlavy vŕtačky a utiahneme ju, čím dosiahneme, že oscilácia vrtáka jej umožní otáčať aj samotným klasom.

škrupinová kukurica

Viete si predstaviť, čo budete musieť urobiť ďalej? Presne tak, budete musieť len vziať valec a vložiť klas do pri otáčaní vŕtačkou.Také jednoduché! Na získanie obilia už nebudete potrebovať priemyselnú lúpačku na kukuricu. A hej, možno je ten správny čas zvážiť pestovanie kukurice.

A ak chcete vidieť, ako sa to robí za menej ako 2 minúty, tu je video, kde nájdete sekvencie krok za krokom. Jeho výroba je jednoduchá a naozaj praktická. Kedy sme začali vytvárať naše?

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a pomôžu vám vyrobiť si vlastný domáci ručný šúpač kukurice.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: