D I Y

Strom Jupiter: prerezávanie a iná starostlivosť

Strom Jupiter: prerezávanie a iná starostlivosť
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Je to pravda, už len pri pohľade na obrázok Jupitera by ste chceli mať jeden vo svojej záhrade, však? Dnes si povieme niečo o tomto zázraku, nazývanom aj orgován z Indie, kde sa dozviete niečo viac o jeho pôvode. Dokonca sa Naučíme všetko o tom, ako sa starať o Jupiterov strom, jeho strihanie a ďalšie, keďže to nie je len ďalší prvok záhrady.

strom jupiter

Jupiter je jedným z najkrajších kvitnúcich kríkov, aké existujú, čoho dôkazom je veľký záujem milovníkov záhradkárstvo a dobrú chuť zaradiť ho do svojich zbierok a priestorov.

Jeho kmeň má tendenciu vykazovať jemný ružový tón, niečo naozaj atraktívne, dokonca aj v zime, keď je úplne bez listov . A keď rozkvitne, pohľadnica, ktorú vám predloží pred očami, je veľkolepá.

Poďme vedieť, odkiaľ pochádza strom Jupiter

V západnom svete sa strom Jupiter prvýkrát objavil v 18. storočí v rukách švédskej Východoindickej spoločnosti V nej jej krásou uchvátil riaditeľ expedície Magnus Von Lagerstroem. Dôkazom toho bol prenos exempláru z Indie botanikovi Linnaeovi.

Linnaeus nevedel o tomto nápadnom kríku a na počesť svojho priateľa riaditeľa, ktorý mu dal takúto príležitosť katalogizovať nový druh, pomenoval ju ako Lagerstroemia indica, aj keď ju dnes nazývame Lilacs of the Indias alebo Jupiter tree

Na druhej strane, a ako sa dalo očakávať, tento druh už mal veľkú tradíciu a obľubu v krajinách, kde rástol. Dávno predtým, ako ho objavili Európania, sa listy stromujupiter používali v Japonsku a Číne na náboženské obete.

Je to ker, ktorý tvorí súčasť orientálnych tradícií a kultúr, kde sa nápadná farba jeho listov využíva na nespočetné množstvo rituálov a osláv od staroveku.

starostlivosť o strom jupiter

Jupiter Tree: Starostlivosť

Ak uvažujete o tom, že kúpite strom Jupiter, ktorý si začleníte do svojej záhrady, alebo ste rovnako zanietení pre prírodu ako my, pamätajte že Tento ker si nevyžaduje veľké ťažkosti, aby sa jeho krása prejavila v kvete.Buďte však trpezliví, pretože nie je vhodné pre tých, ktorí chcú rýchlo rastúci ker

Aj tak dosahuje až 8 metrov, čo je viac než dostatočná výška na to, aby pochopil, že čakať sa oplatí. Jeho rast je vo forme viacerých stonkov, aj keď dobrá postupnosť rezu umožní jeho korune ukázať celú svoju nádheru.

A je to presne ten cieľ, ktorý musíme dosiahnuť, aby koruna vyklíčila a rozvinula svoj plný potenciál, z hľadiska okázalosti jej tónov ako v množstve prepletených listov, konárov a kvetov. V závislosti od ročného obdobia budeme mať rôzne odtiene listov, od bielej až po fialovú

Ak sa teraz zameriame na starostlivosť o strom Jupiter, je nevyhnutné vziať do úvahy sériu aspektov. Len tak budete môcť mať kópiu hodnú obdivu:

  • Potrebuje jas. Strom Jupiter musí byť umiestnený na svetlom mieste. Jeho kvitnutie si vyžaduje pôsobenie Slnka, takže roh polotieňa by bol ideálnym miestom na to, aby ste videli jeho farby klíčiť z kmeňa.
  • Mierne kyslá pôda Nezáleží na tom, či je vysadená uprostred záhradnej pôdy alebo v črepníku, ale na jej vlastnostiach vyžadujú substrát, ktorý má tendenciu byť mierne kyslý. Vyžaduje tiež dobrú drenáž a určitú vlhkosť v pôde.
  • Zavlažovanie V teplejších mesiacoch je vhodné strom polievať približne 4-krát týždenne, v ostatných ročných obdobiach postačí zaliať raz týždenne. Čím hlbšie zalievanie, tým lepšie. Voda, ktorú používate, musí byť okyslená alebo zbavená vodného kameňa.
  • Predplatiteľ a hnojivá. Ďalšou starostlivosťou o strom Jupiter je používanie špeciálneho hnojiva pre kyslé rastliny a pravidelné hnojenie medzi jarou a koncom leta.

prerezávanie stromu jupiter

Podľa týchto jednoduchých tipov a starostlivosti budete mať všetko, čo potrebujete, aby váš strom Jupiter ukázal svoje zvláštne a veľkolepé farby a tvary.

Jupiter: Prerezávanie

Na dokončenie všetkého, čo potrebujete vedieť, Prerezávanie stromov Jupitera je základným procesom, pomocou ktorého dosiahnete neuveriteľné kvety a rast . Po prvé, prerezávanie je nevyhnutné v ranom veku.

Ak sa zameriame na estetickú rovinu, prerezávanie nám umožní vytvoriť tvar stromu, ktorý nás najviac zaujme. Prerezávanie konáre, ktoré rastú v spodnej časti kríka, mu umožnia získať stromovitý tvar.

Okrem toho, že umožňuje eliminovať odumreté konáre a iné prvky, ktoré by mohli ovplyvniť jeho imidž, rada, ako ho udržiavať v perfektnom stave, je vykonať udržiavacie prerezávanie koncom zimy a tiež koncom jesene.

A teraz, keď už viete, ako orezávať strom Jupiter a akú starostlivosť si vyžaduje, Čo si myslíte, ak podnikneme kroky a začleníme ho do vašej záhrady? Vsaďte na tento orientálny zázrak, aby ste ozdobili svoje záhradné priestory a užite si spojenie farieb, ktoré ponúkajú jeho listy.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

orezávanie stromov jupiter

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: