D I Y

Ako vyrobiť domáce kŕmidlá pre vtáky s kvetináčmi

Ako vyrobiť domáce kŕmidlá pre vtáky s kvetináčmi
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mnohí z nás milujú prítomnosť vtákov v našej záhrade s ich piesňami, aby povedali dobré ráno alebo ich jednoducho videli trepotať sa medzi kríkmi alebo stromami na našom dvore, aj keď žijeme v mestách, je to ono je krásne prechádzať sa po parkoch a pozorovať vtáky, ako si užívajú slnečné ráno, takže čo je lepšie, ako pripraviť im kŕmidlá na kŕmenie a prilákanie v čase, keď môžu dostať menej potravy.

kŕmidlá pre vtáky

môžeme vždy striedať a naučiť sa vyrábať kŕmidlo pre vtáky s konzervami, ako sme videli v inom článku a tiež im urobiť hniezdo pre vtáky, kde môžu žiť a uchýliť sa alebo dokonca klásť vajíčka.Dnes sa pozrieme na ďalšiu možnosť, ako si vyrobiť domáce kŕmidlo pre vtáky so starými nádobami. Možnosti výroby domácich kŕmidiel pre vtáky sú nekonečné.

MATERIÁLY NA VÝROBU DOMÁCEHO KRMÍTKA PRE VTÁKY

  • Hlinený alebo terakotový hrniec (funguje akýkoľvek hrniec, ktorý máte po ruke a chcete ho znova použiť ako podávač)
  • 2 Hlinené tanieriky. (musí zakryť hornú časť hrnca ako pokrievku).
  • 12 mm a 3 mm vrtáky do skla alebo keramiky .
  • 2 mm x 60 cm dlhé galvanizované oceľové lano
  • káblové svorky a zarážky
  • kliešte

S týmito materiálmi sme pripravení vyrobiť naše domáce kŕmidlo pre vtáčiky, krok za krokom vysvetľujeme, ako na to.

Materiály na výrobu kŕmidiel pre vtáky

AKO VYROBIŤ DOMÁCE KRMÍTKA PRE VTÁKY KROK ZA KROKOM

Prvým krokom k spusteniu kŕmidla pre vtáčiky alebo aspoň toho, ako sme to urobili my, bolo získať taniere, ktoré budú použité ako vrchnáky a podstavce pre naše kŕmidlo a hľadať stred, používame 3 mm bit na vyvŕtanie stredu, môže to byť desivé v prípade, že zlomí činel, ale ak sa to urobí so správnym bitom v pevné miesto otvor bude ideálny pre záhradné kŕmidlo pre vtáky.Aby sa voda nehromadila v miske, ktorú použijeme ako základ, rovnakým nástavcom, ktorý použijeme na neskoršie uchytenie kŕmidla, urobíme okolo misky niekoľko otvorov, aby sa v daždivých dňoch voda nehromadila a nekazila. jedlo alebo vtáčie semeno.kŕmidlo pre vtáčikyMusíme si pripraviť črepník, ktorý bude slúžiť ako spajza na semienka kŕmidla pre vtáčiky, v tomto prípade použijeme najväčší 12 mm vrták na výrobu diery. Zobrali sme a urobili 5 otvorov, cez ktoré bude zrno vychádzať, aby sme to urobili pomocou vrtáka urobíme 3 otvory v rôznych výškach, všetky za sebou, aby sme nakoniec urobte čiaru, cez ktorú bude vychádzať zrno. dôležité je nechať pár centimetrov od základne, aby sa zrno v prípade dažďa nedostalo do kontaktu s vodou.obilie otvor vtáčie kŕmidloPo vytvorení otvorov prejdeme a vyleštíme zvyšky vrtákom, aby to vyzeralo čo najlepšie, ak budeme chcieť neskôr, môžeme pomôcť samibrúsny papier a necháme to dokonalé, hoci to nie je potrebné.Normálne sú hrnce vyvŕtané na dne hrnca kvôli drenáži v strede, ak nie, musíme pomocou vŕtačky urobiť aj otvor v hrnci. Keď to máme pripravené, sme pripravení zostaviť naše vonkajšie kŕmidlo pre vtáky.Jeden koniec kábla prevlečieme cez prvú podšálku, ktorá bude slúžiť ako pokrievka, túto podšálku vložíme obrátene, kábel ďalej prevlečieme cez hrniec a stredový otvor a nakoniec kábel prevlečieme cez tanierik, ktorý bude slúžiť ako základ. Kliešťami dáme koniec kábla pod tanierik a druhý na horný koniec kábla vo výške, v ktorej ho chceme zavesiť.kábel pre kŕmidlo pre vtákyNáš podávač už máme pripravený a bolo to naozaj veľmi rýchle, aj keď už máme hrnce a znova ich použijeme, náklady na materiály sú minimálne, mali by sme si kúpiť len kábel a vrtáky! Samozrejme, nezabudnite im kúpiť semienka, ktorými si naplníte kŕmidlo pre vtáky zadarmoozdoba na kŕmidlo pre vtákyNakoniec, ak chcete, môžete kŕmidlo pre vtáčiky ozdobiť ako chcete, keď sme ho zavesili na dvorku záhrady, pridali sme šmrnc s nejakými kamienkami, ktoré sa podľa mňa vydarili.a ty? Trúfate si vyrobiť kŕmidlo pre vtáčiky, zdá sa nám, že je to jeden z najlepších zelených nápadov, ktoré môžeme pre vtáky na našej terase alebo v prostredí urobiť, akékoľvek otázky nám môžete zanechať v komentároch.zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: