Agroekológia

Ruža z Jericha: Starostlivosť a potreby tejto rastliny

Ruža z Jericha: Starostlivosť a potreby tejto rastliny
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak hovoríme o selagénnych rastlinách, je pravdepodobné, že vám vôbec neznejú povedome. Avšak s odkazom na krásu a starostlivosť o ružu z Jericha je možné, že vám napadne nejaký iný obrázok, ktorý si ukladáte do sietnice. Úplne normálne! Táto rastlina je absolútny zázrak

ruža z Jericha starostlivosti

Či už poznáte alebo nie, využijeme tieto riadky, aby sme vás predstavili a ponúkli vám všetko, čo potrebujete, aby sme vám poskytli tú najlepšiu starostlivosť , aby vyklíčili ako žiadne iné a mohli prekvapivo rozjasniť vašu záhradu.

Ruža z Jericha je jednou z tých rastlín, ktoré sa oplatí poznať a pridať do našej zbierky prírodných dekoratívnych prvkov. Dnes objavíte všetko, čo o nej potrebujete vedieť,, aby ste z nej mohli vyťažiť maximum.

Čo je ruža z Jericha a kde ju môžeme nájsť

Napriek tomu, že ide o rastlinu, ktorá sa dá ľahko zameniť s tradičným machom, tí, ktorí ho už poznajú, vedia, ako ho odlíšiť za pár sekúnd . Tento druh zahŕňa viac ako 700 druhov rastlín, hoci v Španielsku nájdeme len 2 z nich.

Hoci podiel nie je veľký, pri týchto dvoch druhoch ich budeme mať viac než dosť, aby nás potešili ich farbami, siluetou a veľkosťou. A keď už hovoríme o rozmeroch, mali by ste vedieť, že ruža z Jericha nepresahuje výšku 60 centimetrov, takže je ideálna do každého kúta, bez ohľadu na to, aký je malý.

Funguje rovnako dobre vonku aj v interiéri, vďaka čomu je skvelou voľbou na dekoráciu z izieb vášho domu až po veľké záhradné plochy . Oficiálny názov pravej ruže z Jericha je Selaginella Lepidophylla .

A ak chcete svoju záhradu trochu spestriť, možno vás bude zaujímať niekoľko nezvyčajných druhov sukulentov, ktoré sú ideálnymi spoločníkmi pre ružu z Jericha.

Starostlivosť o ružu z Jericha

Teraz, keď sa začíname zoznamovať s touto veľmi zaujímavou a nápadnou rastlinou, je čas zamerať sa na starostlivosť, na kroky, ktoré musíte dodržiavať, a aspekty, ktoré treba podniknúť na účet, aby ste si to mohli užívať dlho.

Hoci môžu byť vonku, ruža z Jericha je rastlina, ktorá oceňuje zatienené oblasti, najmä v časoch, keď slnko vytvára väčší akt prítomnosti.Ak žijete v teplom prostredí, dbajte na to, aby ste ho chránili pred slnečnými lúčmi, ak sú sprevádzané vysokými teplotami.

A tak ako vysoké teploty nie sú pre väčšinu rastlín najlepším spojencom, ruža z Jericha by nemala byť nižšia ako 15-16 stupňov, keďže chlad môže mať negatívny vplyv aj na jeho vývoj.

Potrebujú veľa vlhkosti, takže v teplejších mesiacoch neprestávajte denne rosiť ich listy, povedzme, že by ste mali ružu Jericho držať vo vode, kedykoľvek môžeteTakto bude vždy vlhký a v perfektnom stave, pretože suché prostredie by mu mohlo pokaziť krásu už za pár dní.

Starostlivosť Rose z Jericha

Ruža z Jericha vo vode

Ruža z Jericha vo vode je jednou z možností, ako sa o ňu starať.Môžeme si kúpiť úplne suchú ružu z Jericha (nezabudnite, že vydrží dlhé obdobia sucha) a môžeme ju dať do malej misky s vodou. Za menej ako jednu noc sa naša ruža z Jericha úplne otvorí a zmení svoju hnedú a suchú farbu farba plná života a zelená, ružu z Jericha nie je potrebné dávať do kvetináča .

Jednou zo starostí vo vode ruže Jericho je, že musíme byť pozorní a z času na čas vodu vymeniť, nenecháme prejsť viac ako dva týždne. Taktiež, keď ho vložíme do misky s vodou, absorbuje väčšinu vody z misky, takže budeme musieť pridať viac.

ruža z jericha miska s vodou

Ako a kde pestovať ružu z Jericha

Ak sa zameriame na časť jej pestovania, ruža z Jericha sa dá umiestniť do terárií, na záhradu alebo dokonca pestovať v kvetináčoch.Na priestore nezáleží, pokiaľ môžeme zaručiť vyššie uvedené podmienky teploty, vystavenia slnku a vlhkosti.

A keďže je to naozaj vďačná rastlina, môžete ju pestovať aj v ročnom období, ktoré vám najviac vyhovuje, keďže neexistuje žiadny konkrétny rozsah dátumov, v ktorom je najvhodnejšie tak urobiť.

Teraz, pôdne podmienky, ktoré používate na jej pestovanie, musia byť primerané, aby ruža z Jericha mohla rásť. Budete potrebovať zmes rašeliny a piesku, bohatú na organické látky a relatívne mäkkú.

Jedinou dôležitou informáciou, ktorú by ste si mali vždy zachovať, je okrem starostlivosti, ktorú si vyžaduje, snažiť sa ju zbaviť vošiekpretože sú dosť náchylné na napadnutie.

Teraz, keď už viete všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať a predviesť sa, je čas kúpiť si ružu Jericho do vašej záhrady a, Čo si myslíte, ak ich doplníme nejaké sukulenty alebo kaktusy? Sú dokonalým doplnkom na dotvorenie závideniahodnej prírodnej pohľadnice.

Pravá a falošná ruža z Jericha

Autentickú ružu z Jericha si môžeme pomýliť s inou rastlinou, ktorá je jej dosť podobná a ktorú možno v mnohých prípadoch zameniť. Pravá ruža z Jericha je Anastatica hierochuntica a falošná ruža z Jericho pochádza zo Strednej Ameriky známe ako sú si dosť podobné, ale pri výbere ruže z Jerica na nákup by ste mali venovať pozornosť jej vedeckému názvu, aby ste sa nepomýlili.

ruža S.Lepidophylla false jericho

Kúpiť ružu z Jericha

aj keď nie je ľahké nájsť ružu z Jericha kúpiť v bežných obchodoch, nájdeme ju online v mnohých obchodoch špecializovaných na rastliny alebo sukulenty, dokonca aj na Amazone nájdeme širokú škálu a ponuky za kúpu ruže z Jericha, keď vás tu necháme.

Legendy Rose of Jericho

Okolo ruže z Jericha vzniklo veľa legiend. Predpokladá sa, že v stredoveku sa používal na predpovedanie počasia kvôli jeho reakcii na vlhkosť prostredia. Preto, ak sa zmení počasie a ohlási dážď, ruža z Jericha začne kvitnúť.

Rýchlosť zmeny stavu tohto kvetu predznamenala prichádzajúci dážď.

Kresťania majú veľa legiend súvisiacich s touto rastlinou, z ktorých najobľúbenejšie sú:

Legenda hovorí, že keď Mária a Jozef utiekli pred kráľom Herodesom, aby mu zabránili zabiť malého Ježiša, Mária zostúpila z osla, a keď sa dotkla zeme, vynorila sa zo zeme ruža z Jericha. pozdravuj ju. Ježiš.

Iná legenda hovorí, že keď Ježiš zomrel na kríži, všetky ruže vyschli. O tri dni neskôr sa opäť vynorili, čo sa zhodovalo so vzkriesením Ježiša Krista.Ďalším tvrdením je, že keď Ježiš prelial krv za ľudstvo, objavila sa ruža z Jericha. Dokonca je tu aj modlitba ruže z Jericha.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: