Zdravie

Vlastnosti myrhového esenciálneho oleja pre vlasy a pokožku

Vlastnosti myrhového esenciálneho oleja pre vlasy a pokožku
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Myrhový olej je esenciálny olej, ktorý sa získava parnou destiláciou viskóznej látky extrahovanej z myrhovníka commiphora. Touto technikou získame 100% čistý olej s veľmi vysokou koncentráciou.

myrhový esenciálny olej

V dnešnom sa myrhový olej používa na liečbu rôznych fyzických ochorení a psychických porúch. Je veľmi bežné, že sa používa na relaxáciu, používa sa na zníženie stresu a úzkosti.Spôsob použitia je lokálny aj s aromaterapeutickým difuzérom.

Čo je myrha?

myrha je viskózna látka podobná miazge, pochádza z veľmi bežného stromu v Afrike a na Strednom východe známeho ako Commiphora Myrrh . Získava sa rezom do kôry tohto stromu a využívaním živice, ktorú vylučuje.

Myrha bola v staroveku vysoko cenená, mala mnoho náboženských použití a vyrábala sa z nej voňavky a kadidlo. Okrem toho bolo veľmi bežné používať ho pri balzamovaní mŕtvych.

rastlinný myrhový olej

Výhody a vlastnosti myrhového oleja

Tento esenciálny olej má skvelé vlastnosti, spomedzi ktorých môžeme vyzdvihnúť nasledovné:

 • Analgetikum.
 • Expektorant.
 • Spevnenie.
 • Stimulujúce.
 • Liečenie.
 • Vôňa.
 • Protizápalové.

&x1f44c;Použitie a aplikácie myrhového esenciálneho oleja Na čo slúži?

Myrhový olej sa používa inhaláciou v aromaterapii prostredníctvom nášho aromaterapeutického difuzéra a lokálne sa vždy zriedi v základnom oleji. Jeho najbežnejšie použitia a aplikácie sú:

 • Boj kašeľ a nadbytok hlienu: 4 kvapky do nášho difuzéra skrátia naše dýchacie problémy.
 • Vyliečiť rany a dezinfikovať pokožku: 2 kvapky tohto oleja s arganovým olejom nanesieme na drobné ranky, aby sa lepšie hojili. Udrží ich čisté.
 • Liečba svalový diskomfort: na bolestivom mieste sa vykoná jemná masáž. Zmiešajte 3 kvapky s arganovým olejom.
 • Oživte dom a odstráňte zlé pachy: 4 kvapky v našom difúzore zanechajú v domácnosti skvelú vôňu. Okrem toho odplašíme komáre a iný hmyz.
 • Liečenie depresia: pomocou 3 kvapiek do horúceho hrnca s vodou alebo do nášho difuzéra. Myrhový olej je prírodné antidepresívum.

V brožúre ku každej značke je vysvetlené množstvo ďalších rôznych aplikácií.

Kozmetické vlastnosti: Starostlivosť o vlasy a pokožku

Esenciálny olej z myrhy má skvelé kozmetické vlastnosti na starostlivosť o vlasy, tvár a pokožku. Je to veľmi príjemný olej so silnou vôňou. Jeho protizápalové, stimulačné, atď. vlastnosti nám pomôžu:

 • Hydratuje a vyživuje pokožku a vlasy.
 • Posilnenie vlasov a zníženie vypadávania vlasov.
 • Firma pokožku.
 • Liečba akné a kožné škvrny.
 • Bojujte psoriáza.

vlastnosti myrhového oleja

Dýchajte ľahšie, zmiernite astmu a kašeľ

Do difuzéra môžeme aplikovať 4 kvapky prírodného myrhového oleja. To nám pomôže zlepšiť naše problémy s dýchaním, odstrániť prebytočný hlien a oveľa lepšie dýchať. Ak máte astmu, bronchitídu alebo inú respiračnú poruchu, odporúčam vám vyskúšať tento domáci liek.

Starostlivosť o nechty

Nie je to jeho hlavná funkcia, ale ukázalo sa, že pravidelné používanie myrhového oleja na nechty pomáha zlepšiť ich vzhľad, dodať im lesk a odstrániť drobné plesne.

Myrhový olej na pomazanie, náboženské rituály a ezoterické použitie

Tento olej je úzko spätý s katolicizmom. Používa sa už tisíce rokov a naďalej sa používa na pomazanie, svätenie a rôzne náboženské rituály.

Pripisujú sa jej ezoterické vlastnosti, predpokladá sa, že myrha odháňa zlé energie a priťahuje dobrých duchov. Ak veríte v duchov a energie, myrhový esenciálny olej môže byť dobrým spojencom pri vykonávaní vašich rituálov a očisty.

Ako si vyrobiť myrhový olej doma?

Vlastný myrhový esenciálny olej si môžeme vyrobiť veľmi jednoducho pomocou domácej destilačnej súpravy. Táto súprava nie je drahá, najmä ak vezmeme do úvahy, že bude použitá na výrobu akéhokoľvek esenciálneho oleja, ktorý potrebujeme, čo nám ušetrí vysoké náklady.Tu je vysvetľujúce video o tom, ako vyrobiť esenciálny olej pomocou destilačnej súpravy:

Túto sadu mám už pár rokov a je skvelá, lacná a prináša úžasné výsledky. Navyše je veľmi kompletný:

⛔Kontraindikácie a preventívne opatrenia, ktoré treba vziať do úvahy

Tento olej je celkom bezpečný, ale pred použitím vo väčšom množstve sa odporúča urobiť si test na alergiu, spočíva v aplikácii malej kvapky na ruku a chvíľu počkajte, ak by ste utrpeli nejakú reakciu. Ak nie, môžete ho bez problémov použiť.

Musíme rozriediť esenciálny olej z myrhy v inom základnom oleji, ako je napríklad mandľový olej.

Neprehĺtajte, ani neaplikujte na oči alebo iné citlivé oblasti.

Ako to býva pri iných esenciálnych olejoch, ak ste tehotná žena, mali by ste byť opatrní pri jeho používaní, pozorne si prečítajte príbalový leták av prípade pochybností sa poraďte s lekárom.

vlastnosti myrhového esenciálneho oleja

☝Kde kúpiť myrhový olej za dobrú cenu?

Ceny myrhový olej nájdete v niektorých aroma obchodoch, ako aj v obchodoch s bio kozmetikou. Týchto obchodov je málo a to isté sa nám ťažko hľadá. Ja osobne väčšinou nakupujem internet, je to rýchle, ako, je viac rozmanitosti a je to lacnejšie Tu je niekoľko dobrých možností:

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: