Zdravie

Cajeputový olej na sinusitídu a akné

Cajeputový olej na sinusitídu a akné
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Cajeput Oil je esenciálny olej získaný destiláciou parou listov Cajeput alebo melaluca leucadendra cajuputii . Tento strom by sa nemal zamieňať s čajovníkom a niaouli. Tieto tri stromy patria do rovnakej botanickej čeľade a do rodu melaleuca, ale sú to úplne odlišné oleje, pokiaľ ide o vôňu a vlastnosti.

cajeputový olej

Čo je Cajeput?

Al cajeput je tiež známy pod vedeckým názvom melaluca leucadendra.Tento strom patrí do rodiny myrtaceae, konkrétne do rodu melaluca. Tento strom môžeme nájsť v celej juhovýchodnej Ázii a Austrálii, konkrétne v miernejších pásmach.

Je to veľký strom, ktorý môže dosiahnuť výšku 25 metrov. Jeho listy sa používajú na výrobu ceneného esenciálneho oleja. Tie sa zvyčajne zbierajú v suchých a horúcich dňoch.

rastlina cajeput

Všetky výhody a vlastnosti esenciálneho oleja Cajeput Je dobrý?

Medzi najviac uznávané a oceňované výhody a vlastnosti čistého esenciálneho oleja cajeput môžeme vyzdvihnúť:

 • Protizápalové.
 • Expektorant.
 • Antikatarrhal.
 • Stimulujúce.
 • Antiseptické.
 • Regenerátor pokožky.
 • Opaľovací krém.
 • Zlepšuje krvný obeh.

&x1f44c;Skvelé využitie a aplikácie cajeputového oleja Na čo slúži?

Kajeputový olej možno použiť najmä tromi spôsobmi; miestne, vnútorné použitie a s difuzérom esenciálnych olejov. Tu sa vyjadrím k niektorým z jej najbežnejších použití, hoci ak si prečítate prospekt značky, nájdete oveľa viac využití:

Kajeput organický olej na sinusitídu a iné respiračné poruchy, ako je prechladnutie, pištoľ atď.

Toto je jedno z jeho hlavných použití. Ak sa pozrieme na jeho vlastnosti, môžeme vidieť nejaké podobné; Antikatarálne, expektoračné, protizápalové, atď.Tieto vlastnosti a ďalšie, ktoré nie sú spomenuté, z neho robia 100% prírodný domáci liek na liečbu respiračných problémov, ako sú sinusitída, astma, chrípka atď.

Váš ako používať je veľmi jednoduché, stačí naniesť 5 kvapiek do nášho difuzéra esenciálnych olejov a vdychovať výpary. Masáž môžeme aplikovať aj na hrudník 4 kvapkami rozmiešanými v arganovom oleji.

Starostlivosť o pleť: Zlepšuje psoriázu, akné a chráni nás pred slnečnými lúčmi

Cajeput je výnimočný regenerátor pokožky, ako aj silný antiseptický a prírodný opaľovací krém. Jeho pravidelné používanie pomôže redukovať prebytočný tuk na pokožke a tvári, čím sa zabráni vzniku nepríjemného akné. Bude tiež hydratovať a vyživovať pokožku, čo je ideálne pre ľudí s problémami psoriázy.

Zmiešajte 4 kvapky jojobového oleja a aplikujte na tvár alebo pokožku a začnite zlepšovať svoj vzhľad.

cajeputový esenciálny olej

Prírodná liečba kŕčových žíl a hemoroidov

Na kŕčové žily jednoducho zmiešajte 3 kvapky v nosnom oleji a aplikujte denne na postihnuté miesto. Zlepší krvný obeh, zníži opuch a zmierni bolesť spôsobenú nepríjemnými kŕčovými žilami.

V prípade hemoroidov rozmiešajte 2 kvapky olivového oleja a aplikujte priamo na hemoroidy. Vždy s čistým priestorom a asi 3 krát denne. Je to celkom efektívne.

Stimulátor nervového systému

Ak ste unavený alebo nesústredený, môžete vypiť 2 kvapky tohto oleja s lyžicou medu. Je to cenený prírodný stimulant. Navyše jeho príjem pomôže v boji proti črevným parazitom a zníži tvorbu plynov.

⛔Kontraindikácie a preventívne opatrenia, ktoré treba vziať do úvahy

V prírodnom kajeputovom oleji je úplne bezpečný, ale rovnako ako u iných esenciálnych olejov, vzhľadom na jeho vysokú čistotu a koncentráciu by mali byť vziať do úvahy:

 • Prečítajte si návod na použitie.
 • Používajte iba odporúčané množstvá na stranu značky.
 • Na dermálne použitie zrieďte v nosnom rastlinnom oleji.
 • Najskôr použite malé množstvo, aby ste sa uistili, že nemáte alergiu.
 • Tehotné ženy by si mali dávať pozor, radšej sa poraďte s odborníkom.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí mladého veku.
 • Neaplikujte na oči alebo iné citlivé oblasti.

☝Kde kúpiť olej Cajeput za najlepšiu cenu?

Kajeputový olej je rovnako známy ako levanduľový alebo čajovníkový olej, ale to neznamená, že nejde o veľmi dobrý esenciálny olej nabitý vlastnosťami. Vo fyzických obchodoch môže byť trochu ťažké ho nájsť, z tohto dôvodu odporúčam kúpiť online na stránkach ako Amazon. Existuje široká škála značiek, veľkostí, je rýchly, pohodlný a vždy najlepšia kvalita za najlepšiu trhovú cenu Tu máte dobré možnosti:

Cajeput – esenciálny olej Melaleuca leucadendron s kvapkadlom

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: